مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  44733 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ سن لورنزو ، راه راه قرمز و آبی و کشیش کاتولیک

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ سن لورنزو ، راه راه قرمز و آبی و کشیش کاتولیک

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ سن لورنزو / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی سن لورنزو ؛ راه راه قرمز و آبی و...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ سن لورنزو / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

سن لورنزو ؛ راه راه قرمز و آبی و کشیش کاتولیک

یکی از ویژگی های مشترک بین بسیاری از تیمهای بزرگ در آمریکای جنوبی این است که لوگوی این تیمها به رنگ لباس باشگاه و حروفی که نشان دهنده نام باشگاه است، منحصر می شود. آسمونی ، تیم سن لورنزو هم چنین شرایطی دارد. نماینده شهر بوئنوس آیرس آرژانتین، مثل بسیاری از تیمهای دیگر، خاستگاهی خیابانی دارد. در ابتدای قرن بیستم، گروهی از بچه های ساکن محلی مکزیکی ها و اروگوئه ای ها در شرق بوئنوس آیرس عادت داشتند که اوقات فراغت خود را در خیابان به بازی فوتبال مشغول باشند. کشیشی کاتولیک به نام لورنزو ماسا که در آن حوالی زندگی می کرد، بارها و بارها دید که بچه ها در هنگام بازی به ترامواهای در حال حرکت برخورد می کنند. به همین خاطر به آنان اجازه داد که در حیاط پشتی کلیسا فوتبال بازی کنند. اما در عوض در روزهای یکشنبه در مراسم عشای ربانی حضور پیدا کنند.

san-lorenzo-de-logo-during-time
san-lorenzo-de-logo-during-time

همین بچه ها کم کم به فکر تشکیل یک تیم فوتبال افتادند و سرانجام در روز اول آوریل 1908، در جلسه ای که در منطقه آلماگرو بوئنوس آیرس تشکیل دادند، تیم خود را تاسیس نمودند. اما تیم تازه تاسیس هنوز نامی نداشت. اولین پیشنهاد برای نام تیم، Los Forzosos De Almagro بود که معنای آن « مردان قدرتمند آلماگرو » بود. این اسمی بود که بچه ها در هنگام بازی در خیابان به تیم خود، داده بودند. البته این اسم برای لورنزو ماسا که حالا رئیس جلسه بود، جذابیت نداشت. پیشنهاد بعدی سن لورنزو بود که به نوعی، تقدیر از زحمات این کشیش محسوب می شد. آسمونی ، البته او در ابتدا این پیشنهاد را نپذیرفت. اما بازیکنان توضیح دادند که این نام را نه به خاطر او، بلکه به یاد « نبرد سن لورنزو» در سال 1813 انتخاب کردند که منجر به استقلال آرژانتین از چنگ اسپانیا شد. به این ترتیب این باشگاه با نام کامل « Club Atletico San Lorenzo De Almagro » آغاز به کار کرد و از پیراهن های راه راه آبی و قرمز برای خود استفاده نمود. استفاده از این رنگها سبب شد که لقب Azulgrana ( قرمز و آبی ) به تیم داده شود.

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ سن لورنزو ، راه راه قرمز و آبی و کشیش کاتولیک
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ سن لورنزو ، راه راه قرمز و آبی و کشیش کاتولیک

همین دو رنگ هم در لوگوی باشگاه که یک سپر بود به کار رفت. یک دایره در مرکز این سپر جای داده شد که حروف CASLA در آن دیده می شوند. حروفی که ابتدای عبارت « کلوب اتلتیکو سن لورنزو آلماگرو » هستند. عبارت De هم که قبل از آلماگرو در نام باشگاه وجود دارد، به صورت کامل - اما با فونتی بسیار کوچک تر - در نماد جای داده شده است. سن لورنزو لوگوی پیچیده ای ندارد اما با همین نماد، هم رنگهای سنتی خود را به رخ می کشد، هم به نامی اشاره می کند که یادآور موسس باشگاه است و البته مهم تر از همه ... نشان دهنده این است می توان یک نماد را به مدت یک قرن حفظ کرد و از تغییرات بی دلیل در آن جلوگیری کرد. کاری که بسیاری از انجام آن عاجز مانده اند.    

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ سن لورنزو ، راه راه قرمز و آبی و کشیش کاتولیک فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ سن لورنزو ، راه راه قرمز و آبی و کشیش کاتولیک» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید