کد مطلب:  27133 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 11 دقیقه
تور ساموئی

تور ساموئی

اگر قصد سفر به سامویی با تور را دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که راهنمای تور سامویی ،...
زمان مطالعه: 11 دقیقه
تور ساموئی
تور ساموئی


اگر قصد سفر به سامویی با تور را دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که راهنمای تور سامویی ، اطلاعات تور سامویی ، جاذبه های تور سامویی ، مکان های تور سامویی و ... را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

این جزیره یکی از بی نظیرترین نقاط تایلند و ناحیه ای بکر و گرمسیری با سواحل شنی سفید و آب های درخشان خلیج تایلند است. سامویی، جدیدترین جزیره ای است که مقصد گردشگران تایلند شده و علاوه بر آن در جهان نیز به عنوان استراحتگاهی آرام و زیبا شناخته شده است. سامویی بعد از پوکت و جزیره چنگ سومین جزیره بزرگ تایلند با مساحت 228 کیلومتر مربع است و حدود 50 هزار نفر جمعیت دارد.

این جزیره در سال های اخیر با صنعت گردشگری بسیار رونق گرفته و وجود فرودگاهی بین المللی، دسترسی به آن را میسر ساخته است. سامویی در 685 کیلومتری بانکوک و در سواحل شرقی تایلند قرار دارد و مدت پرواز از بانکوک به مقصد سامویی 70 دقیقه است.نام کامل این جزیره کو سامویی است که کو در زبان تایلندی به معنای جزیره است و نام ساموی نیز از واژه ای چینی به معنای بهشت امن گرفته شده است. یکی از زیباترین نقاط تایلند است و در سواحل شرقی این کشور در خلیج تایلند قرار دارد. بیشتر این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شرق به غرب آن رشته کوهی کشیده شده است.

samui-tour
samui-tour
صخره های پدربزرگ و مادربزرگ Hin Ta-Hin Ya

سامویی از جزایر بزرگ تایلند است.  و این جزیره از لحاظ طبیعی جذابیت های زیادی دارد؛ مثل سواحل ماسه ای سفید، صخره های مرجانی و درختان نارگیل. اولین ساکنان سامویی، ماهیگیرانی اهل شبه جزیره مالای و نیز جنوب چین بودند و پانزده قرن پیش به این جزیره آمدند. تا اواسط قرن بیستم میلادی توجه چندانی به سامویی نمی شد و حتی رفت و آمد به آن بسیار سخت بود.

در دهه های اخیر اما تحولات زیادی در آن صورت گرفته و صنعت گردشگری به شدت به سامویی توجه نشان داده است. نخستین بار در سال 1971 میلادی بود که گردشگران وارد سامویی شدند و از آن پس این جزیره مورد توجه و اقبال روز افزون گردشگران از سراسر دنیا قرار گرفته است.

تور ساموئی
تور ساموئی
ساحل چاونگ Chaweng

بزرگترین و شلوغ ترین ساحل سامویی، ساحل چاونگ Chaweng است که در شمال جزیره قرار دارد. غواصی یکی از پرطرفدارترین سرگرمی ها در سامویی و جزایر اطراف آن است و تمام امکانات این کار حتی برای افراد بی تجربه نیز مهیاست! از جمله جاذبه های سامویی، مجسمه بودای بزرگ The Big Buddha با 12 متر ارتفاع، صخره های پدربزرگ و مادربزرگ Hin Ta-Hin Ya ، مزرعه مارها Snake Farm، پارک پارادایز Paradise Park، باغ پروانه ها Butterfly Garden، پیست اتومبیل رانی Go Kart، خانه باستانی Ancient House، جنگلی کوهستانی با آبشارهای متعدد زیبا و پارک آبی است.

اگر در این جزیره ساکن هستید و دیگر از حمام آفتاب و ساحل خسته شده اید و به دنبال تفریحی غیرعادی می گردید بهتر است از جاذبه های فرهنگی این جزیره دیدن کنید. به جای شهربازی ها و جاذبه های وابسته به تکنولوژی بهتر است به دیدن نمایش های میمون ها و مزرعه ی مارها سری بزنید یا یک ماشین کرایه کرده و به دیدن چشم اندازهای گوناگون بروید.

به حدی جاذبه های اطراف این جزیره زیاد است که لیست بلند بالایی می توان از آنها تهیه کرد. اگر به بناهای بودائیان علاقه مندید در اینجا معابد بودایی فراوانی وجود دارد.

و اما در زیر هوای آفتابی و دلپذیر سامویی، دیدن نمایش میمون ها، باغات پروانه ها، فیل سواری و بازدید از باغ وحش سامویی بهترین تفریح برای دوست داران حیات وحش است. صخره های پدربزرگ و مادربزرگ در مجاورت ساحل لامایی نشانگر شوخ طبعی عجیب طبیعت است.

و آبشارهای سامویی فرصت مناسبی برای تفریح و خنک شدن در این هوای گرم می باشد. در اینجا شنا کردن یکی از معمول ترین فعالیت هاست. هرچند دور شدن از سواحل زیبای اینجا کمی مشکل به نظر می رسد ولی سایر جاذبه های جزیره را نباید نادیده گرفت.

ورزش هایی مانند دوچرخه سواری در کوهستان، فوتبال، گلف یا مسابقات قایق رانی بسیار محبوب هستند. این جزیره نه تنها مناظر زیبایی برای سیاحت روزانه برای شما فراهم می کند، بلکه شبها نیز شب نشینی های پرهیجانی دارد که با رقص و آواز و غذاهای خوشمزه همراه است.

جزایر دیدنی اطراف ساموئی

جزیره ساموئی در Amphoe (منطقه) از استان سورات تانی ، به 7  بخش تقسیم می شود. جزیره کاملی است که دارای یک شهرداری می باشد که جزیره ساموئی ، مجمع الجزایر Ang Thong و همچنین برخی از جزایر کوچک در نزدیکی ساموئی را هم به خوبی پوشش می دهد. این 7 بخش عبارتند از :
  • Ang Thong
  • Lipa Noi
  • Taling Ngam
  • Na Mueang
  • Maret
  • Bo Phut
  • Mae Nam
samui-tour
samui-tour


1) مجمع الجزایر پارک محافظت شده آنگتون سامویی  (ANGTHON NATIONAL MARINE PARK)

این مجمع الجزایر متشکل از 42 جزیره کوچک و بزرگ و شامل محدوده ای 102 کیلومتر مربعی از مساحت کل  کشور تایلند می باشد که تنها 18 کیلومتر مربع آن زمین و بقیه آن آب است و پارک محافظت شده شامل کل محدوده مجمع الجزایر نیست بلکه تنها 82% از کل مساحت را مجموعه را پوشش می دهد. این پارک به صورت رسمی در تاریخ 12 نوامبر 1980 ثبت گردیده است .

این جزایر دارای کوه سنگ های آهکی بسیاری است که بین 10 تا 400 متر از سطح دریا ارتفاع دارند و چون این کوه سنگ های آهکی به آسانی از طریق آب و هوا و فعالیت های شیمیایی تغییر شکل می دهند جزایر را شامل غارها و سنگ هایی با شکل های عجیب نموده است.

تور ساموئی
تور ساموئی


این مجموعه به دلیل این که تحت تاثیر بادهای موسمی قرار دارد به طور کلی بارندگی و دریای مواج از خصوصیات اصلی آن محسوب می شود و همچنین طبق آمار ثبت شده دارای حدود 2000 میلی لیتر بارندگی سالانه و دما به صورت میانگین 23 درجه سانتیگراد می باشد.

بهترین فصل برای بازدید از مجموعه بین ماه های فبریه و اپریل میلادی  است که با وجود گرمای هوا، سواحل آن آرام و بسیار زیبا هستند و همچنین با توجه به بادهای موسمی در ماه های نوامبر و دسامبر خلیج تایلند همواره مواج و بارانی ست و سفر به این جزایر توصیه نمی شود و مدیریت پارک این مجموعه را معمولاً در این بازه زمانی تعطیل می کنند.

samui-tour
samui-tour


2)جزیره لاک پشت سامویی (KOH TAO & KOH NANG YUAN)

این مقصد زیبا برای غواصان کل دنیا از2 جزیره اصلی به نام های KOH NANG YUAN  که سطح آن غالباً کوهستانی است و 30 % از آن را دشت پوشش داده که مجموعاً 17/96 کیلومتر مربع مساحت دارد و جزیره KOH TAO که در زبان محلی به معنی جزیره لاکپشت نیز هست در کل کمی بیش از 21 کیلومتر مربع دشت یافت می شود و بقیه جزیره پوشیده از کوهستان است. از لحاظ موقعیت نیز حدوداً در 70 کیلومتری شرقی از سواحل 2 استان تایلند به نام های (SURATTHANI &CHAMPON) در خلیج تایلند واقع شده اند.

اسم KOH TAO توسط اولین مهاجران به این جزیره اطلاق گردیده است که به دلیل شباهت شکل ظاهری آن به لاک پشت می باشد و تصادفاً جزیره مکان اصلی زندگی لاک پشت های سبز و لاک پشت های منقار دار نیز می باشد. توسعه گردشگری تاثیر منفی بر زندگی این لاک پشت ها داشته است هر چند که در سال 2004 طی همکاری که بین نیروی دریایی تایلند و سازمان KT-DOC انجام گرفت حدود صدها لاکپشت نوجوان در منطقه رها سازی شدند.

تور ساموئی
تور ساموئی


این جزیره برای غواصی و شنا با ماهی ها بسیار مشهور است و همچنین برای پیاده روی و سنگ نوردی نیز پیشنهاد می شود. معروف ترین قسمت جزیره ساحل SAIREE است که در قسمت غربی جزیره با ساحلی پوشیده از شن های سفید به طول 1.7 کیلومتر و قسمتی از آن نیز با سنگ های بزرگ پوشیده شده است واقع است و هتل هایی با قیمت های متوسط و زیبا در آن آماده ی پذیرایی از مسافران است.

ساحل CHALIK BAAN KHAO در قسمت جنوبی جزیره برای کسانی که قصد فرار از شلوغی و مشغله زندگی را دارند مناسب است چون دارای جنگل و ساحل بسیار زیبا در کنار یکدیگر می باشد و سالانه میزبان سنگ نوردانی ست که می خواهند از ورزش و فضایی آرام لذت ببرند.

samui-tour
samui-tour


 3) KOH PHANGAN سامویی (جزیره پانگان سامویی)

جزیره پانگان در جنوب شرقی تایلند در میان 2 جزیره ساموئی و کو تائو واقع شده است و جزو استان SURATTHANI تایلند است و شهرت آن برای مهمانی ماه کامل (FULLMOON PARTY) و ساحل هترین (HAAD RIN BEACH) آن است که مراسم خاص و بسیار مهیجی در این مهمانی ها اجرا می گردد.

سواحل اطراف جزیره سامویی

ساموئی جزیره کوچک استوایی است که برای هر سلیقه ای زیبایی در بر دارد و به علت کوچکی دسترسی به کلیه نقاط جزیره از طریق جاده حلقه ای اطراف جزیره بسیار آسان است و کل جزیره با نام سواحل آن شناخته می شود که در ادامه نام چند ساحل با توضیحات مختصر را ذکر می کنیم:

تور ساموئی
تور ساموئی


CHAWENG BEACH سامویی (ساحل چاونگ سامویی)

شلوغ ترین منطقه جزیره که تقریباً دارای کلیه موارد مورد نیاز در طول اقامت در جزیره می باشد. و همچنین دارای ساحل شنی سفید,مغازه های صنایع دستی, هتل های فراوان, رستوران هایی با ملیت های متفاوت از قبیل ایتالیایی، برزیلی، فرانسوی، مکزیکی و... ، همچنین رستورانهای فست فود از قبیل Mc Donald’s , BURGERKING ,PIZZA HUT وPIZZA COMPANY  و بارهایی مطابق با هرگونه بودجه می باشد. سفر به ساموئی تکمیل نمی شود مگر پس از بازدید از چاونگ، هر چند آن ها که به دنبال آرامش مطلق هستند شلوغی گیج کننده شبانه آن را زیاد می دانند. محدوده اقامت در این منطقه از پلاژهای ارزان کنار ساحل تا هتل های لوکس 5 ستاره متنوع است. در سمت جنوب ساحل چاونگ ساحل دیگری به نام چاونگ نوی نیز هست که بسیار زیباست و دسترسی به آن آسان تر است و هتل ها و بارهای کنار ساحل بسیار زیبایی در آن واقع شده است که آرام تر و خلوت تر از ساحل اصلی چاونگ می باشد .

samui-tour
samui-tour


CHOENG MON BEACH سامویی (ساحل چونگ مون سامویی)

ساحل چونگ مون در شمال چاونگ قرار گرفته است و به تازگی هتل های معروفی این قسمت زیبا را برای ساخت هتل های خود انتخاب نموده اند. این ساحل زیبا با آرامشی خاص و همچنین نزدیکی به ساحل شلوغ چاونگ ترکیب بی نظیری از آرامش و هیاهو را برای ساکنین این قسمت از جزیره فراهم می آورد.این قسمت از جزیره دریایی آرام، رستورانهای لوکس و ساحل شنی سفید را در کنار یکدیگر جمع نموده است.

تور ساموئی
تور ساموئی


LAMAI BEACH سامویی (ساحل لامای سامویی)

ساحل لامای در قسمت جنوبی شرقی جزیره ساموئی واقع شده و دومین ساحل شلوغ و پر رفت و آمد آن جا به حساب می آید و همچنین دارای رستوران های دریایی، رستوران های محلی و فست فود نیز می باشد. از نظر تاریخی اقامت در این ساحل نیاز به بودجه بیشتری دارد ولی با افتتاح چندین هتل جدید این قسمت از جزیره نیز تنوع بسیار بالایی از لحاظ حق انتخاب مکان سکونت با بودجه های مختلف پیدا کرده است. زندگی شبانه نیز در این قسمت متنوع بوده و در بعضی مواقع شلوغ و پر هیاهو همچون چاونگ می باشد.

samui-tour
samui-tour


BO PHUT BEACH سامویی (ساحل باپوت سامویی)

ساحل باپوت در خلیج کوچک و آرامی در شمال جزیره ساموئی واقع شده است و اکثر بازدید کنندگان از جزیره بر این باورند که این ساحل در سطح بالایی از تنوع هتل از لحاظ سازگاری با بودجه های مختلف نیز هست. خیابان FISHERMAN VILLAGE (دهکده ماهیگیران) در این ساحل قرار گرفته که دارای بهترین رستوران های دریایی، بوتیک ها و بارهای کنار ساحل می باشد و در سالهای اخیر به صورت هفتگی هر جمعه بعد از ظهر مکانی برای ارائه اجناس و غذا های محلی به صورت جمعه بازار نیز بوده است. و از دیگر محاسن این ساحل نزدیک بودن به ساحل چاونگ می باشد.
تور ساموئی
تور ساموئی


سامویی MAENAM BEACH(ساحل ما ا نم سامویی)

این ساحل نیز در کنار ساحل باپوت در قسمت شمالی جزیره ساموئی واقع شده است که منطقه ای جدید برای توریست ها به شمار می آید و فاصله کمی تا فرودگاه جزیره دارد . دارای ساحلی آرام وشنی جهت استراحت کامل است. با یادآوری این نکته که تنها زمین گلف 18 سوراخه و یکی از زمین های گلف 8 سوراخ جزیره نیز در این قسمت است.

samui-tour
samui-tour


TALING NGAM سامویی (ساحل تلینگ نم سامویی)

این ساحل در گوشه ی جنوب شرقی جزیره واقع شده است و تقریباً دورترین ساحل به فرودگاه و مراکز توریسم جزیره است ولی با این وجود به دلیل حضور برند های معروف از هتل های 5 ستاره و منظرگاههای بی نظیر، مکانی لوکس و به دور از هر گونه هیاهو را برای آنانکه به دنبال آرامش و سکوت مطلق می گردند فراهم آورده است. همچنین این ساحل مکانی عالی برای قایق های بادبانی پیشرفته و ماهیگیری در سکوت نیز هست.

سامویی NATHON BEACH(ساحل نتون سامویی)

این ساحل مدخل اصلی ورودی دریای جزیره ساموئی و همچنین مکان دفاتر و مراکز اداری جزیره نیز می باشد که به همین دلیل دارای جذابیت های محدودی برای توریست ها نیز هست.

آب و هوای سامویی

سامویی دو فصل دارد: یک فصل گرم و استوایی و یک فصل بارانی. در مناطقی مانند پوکت و سایر نقاط جنوبی تایلند، فصل باران 6 ماه به طول می انجامد و فاصله بین ماه مه تا نوامبر را در بر می گیرد. اما آب و هوای سامویی در بیشتر اوقات سال خشک است و فصل باران فقط به ماه نوامبر محدود می شود. درواقع قرار گرفتن سامویی در بخش خوبی از خلیج تایلند باعث شده که این جزیره از باران های موسمی شدید که مناطقی مانند پوکت را تحت تاثیر قرار می دهد در امان باشد.

گشت و گذار در سامویی

طبیعت بخش های مرکزی سامویی را جنگل های کوهستانی تشکیل داده است و مهم ترین کوه در این منطقه نیز «کائو پوم» نام دارد. مناطق کم ارتفاع تر در جزیره با یک جاده 51 کیلومتری به هم مربوط شده اند و گردشگران می توانند به راحتی از نقاط مختلف جزیره دیدن کنند. در عین حال، آبشارهای دیدنی زیادی هم در سامویی وجود دارد که از معروف ترین شان می توان به آبشارهای «هین لات» و «نامونگ» اشاره کرد. این آبشارها بعد از بارش باران، واقعا دیدنی می شوند.

فرودگاه بین المللی سامویی

با کد بین المللی (USM) که به صورت اختصاصی توسط خط هوایی بانکوک ایر وی  (BANGKOK AIRWAY) ساخته شده و جزو زیبا ترین فرودگاه های دنیا به حساب می آید و هم چنان تنها فرودگاه ساموئی است . این خط هوایی سالها تنها خط هواپیمایی بود که ارتباط جزیره با سرزمین اصلی تایلند را برقرار میکرد، ولی اکنون علاوه بر این خط هوایی، این فرودگاه میزبان خط های هوایی ( THAI INTERNATIONAL AIRWAY)،(FIRE FLY AIRWAYو نیز (SILK AIR) می باشد و روزانه دارای 18 پرواز به بانکوک، 4 پرواز به پوکت، 1 پرواز به کرابی،1 پرواز به چیانگ مای، 1 پرواز به پاتایا و همچنین پروازهای بین المللی به مقاصد سنگاپور،کوالا لامپور و هنگ کنگ می باشد.

اسکله های دریایی(ورودی ماشین و مسافرین)

خطوط کشتی رانی راه دیگر ارتباطی جزیره پوکت با سرزمین اصلی تایلند است که شامل یک اسکله در ساحل  BIG DUDDHA و یک اسکله در ساحل MAE NAM که مخصوص ورود مسافرین بدون وسیله نقلیه می باشد. همچنین 2 اسکله در ساحل NATHORN و 1 اسکله در ساحل LIPA NOI که جایگاه  ورود مسافرین و وسایل نقلیه به جزیره پوکت می باشد.
: برای دریافت مشاوره درباره تور ساموئی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تور ساموئی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید