تست تصادف سمند | آسمونی
کد مطلب: 30737 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تست سمند تا چه حد درست بود؟

تست سمند تا چه حد درست بود؟

با توجه به عدم تست رسمی این خودرو توسط سازمان EuroNCAP و عدم واکنش ایران خودرو نسبت به این فیلم، نمی توان به قضاوت نهایی در مورد نتایج این کلیپ اعتماد کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

با توجه به عدم تست رسمی این خودرو توسط سازمان EuroNCAP و عدم واکنش ایران خودرو نسبت به این فیلم، نمی توان به قضاوت نهایی در مورد نتایج این کلیپ اعتماد کرد. آنچه مسلم است اینکه ایران خودرو در زمان معرفی سمند در اوایل دهه 80 شمسی، بر ایمنی و کیفیت بالای این خودرو تاکید می کرد و در سال های بعد نیز تقویت سقف و ستون های سمند نسبت به پلت فرم پژو 405، دلیل طرفداران اسب نه چندان سرکش ایرانی برای ایمن توصیف کردن این محصول ملی بوده است. متاسفانه سقف و ستون های سمند در تصادف استاندارد 40 درصدی (برخورد متداول در تصادفات رانندگی) به خوبی عمل نمی کند و ضربه ناشی از تصادف با شدت به کابین خودرو منتقل می شود، خم شدن کامل رکاب چرخ ها و انتقال نیروی تصادف به پای آدمک تست تصادف، کنار رفتن ایربگ از مقابل صورت راننده، برخورد فرمان به قفسه سینه آدمک، حفاظت اندک صندلی از سرنشینان و مسائلی از این دست باعث شده که ویدیو مذکور با نتیجه 1 ستاره ایمنی از 5 ستاره قابل دست یابی در فضای مجازی منتشر شود.

حال آنکه ایران خودرو تاکنون هیچ سندی از ایمن بودن محصولات تولیدی خود منتشر نکرده است و ظاهرا قصد پاسخگویی به انتشار این ویدیو در فضای مجازی را نیز ندارد، اما سوال مهم در این میان این است که اگر ایمنی سمند به عنوان یک خودرو ارتقاء یافته نسبت به پژو 405 در حد یک ستاره ایمنی اروپایی برآورد می شود، تکلیف سایر خودروهای تولید داخل نظیر پراید، تیبا، 405 و پارس چه خواهد بود؟ از آن مهمتر اینکه آیا بدنه دنا به عنوان محصول به روز تر و گران قیمت تر نسبت به خانواده سمند، در زمینه ایمنی و تصادفات اصلاح شده است یا این خودرو 40 الی 50 میلیونی که ممکن است پس از مجهز شدن به گیربکس اتوماتیک طعم رسیدن به 60 میلیون تومان را نیز بچشد، مانند اسلاف خود در زمینه ایمنی مجهول الحال ظاهر می شود؟ از این رو آسمونی وظیفه خود می داند ضمن مطرح کردن این دغدغه عمومی در زمینه ایمنی خودروهای تولیدی کشور، هر گونه پاسخ یا توضیح ایران خودرو در خصوص ایمنی سمند و دیگر محصولات تولیدی را منتشر نماید، بلکه از این طریق گشایشی در راستای افزایش ایمنی خودروهای تولیدی کشور و کاهش تلفات حوادث جاده ای حاصل شود.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره تست سمند تا چه حد درست بود؟ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

ثبت نظر درباره «تست سمند تا چه حد درست بود؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 6 = ?