معرفی دانشگاه سلمان فارسی کازرون | آسمونی
کد مطلب: 41724 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
معرفی دانشگاه سلمان فارسی کازرون

معرفی دانشگاه سلمان فارسی کازرون

معرفی دانشگاه سلمان فارسی کازرون یکی از دانشگاه های دولتی ایران دانشگاه سلمان فارسی کازرون یکی از...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

معرفی دانشگاه سلمان فارسی کازرون
معرفی دانشگاه سلمان فارسی کازرونمعرفی دانشگاه سلمان فارسی کازرون یکی از دانشگاه های دولتی ایران

دانشگاه سلمان فارسی کازرون یکی از دانشگاه های دولتی ایران است. دانشگاه سلمان فارسی کازرون مانند دیگر دانشگاه های دولتی دارای تاریخچه است. تاریخچه دانشگاه سلمان فارسی کازرون شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف دانشگاه سلمان فارسی کازرون می باشد. اگر می خواهید در مورد دانشگاه سلمان فارسی کازرون بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی دانشگاه سلمان فارسی کازرون و تاریخچه دانشگاه سلمان فارسی کازرون و آدرس سایت دانشگاه سلمان فارسی کازرون می پردازیم.

تاریخچه دانشگاه سلمان فارسی کازرون

دانشگاه سلمان فارسی یکی از دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران است که در شهر کازرون قرار دارد.

در بهمن ماه 1372، این مؤسسه با نام دانشکده تربیت دبیر کازرون وابسته به دانشگاه شیراز، با همت اسدالله ایمانی، امام جمعه وقت کازرون و مسئولین کازرون و با پذیرش 30 نفر دانشجو در رشته ادبیات فارسی افتتاح گردید.

در سال 1382 این دانشکده به مرکز آموزش عالی کازرون تبدیل شد و از دانشگاه شیراز جدا گردید پس از آن نیز با گسترش بیشتر به مجتمع آموزش عالی کازرون ارتقا پیدا کرد. سپس در آخرین تغییرات به دانشگاه سلمان فارسی کازرون ارتقا یافت.

دانشکده تربیت دبیر کازرون پس از یک دهه فعالیت و به جهت عملکرد آموزشی موفق، در جهت گسترش و ایجاد رشته‌های جدید در سال 1382 به مرکز آموزش عالی ارتقا یافت. این مرکز در سال 1384 موفق به پذیرش دورهٔ کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی گردید. با توجه به توانایی‌های مرکز آموزش عالی کازرون و همچنین تلاش‌های مسؤلان مرکز و شهرستان، در پی سفر استانی ریاست جمهوری در سال 1386 به استان فارس، مقرر گردید که این مرکز از دانشگاه شیراز منفک و پس از توسعه زیر ساختهای لازم تا سطح دانشگاه ارتقا یابد. در همین راستا نام «دانشگاه سلمان فارسی کازرون» برای این مرکز انتخاب گردید.

جهت ایجاد و توسعه زیر ساخت‌های لازم مرکز آموزش عالی کازرون پذیرش دانشجو در رشته‌های «کارشناسی فیزیک گرایش جامدات» و «کاردانی برق گرایش الکترونیک» را در سال 1386 آغاز نموده و رشته‌های «روانشناسی عمومی» و «مهندسی فناوری اطلاعات» نیز در سال 1388 به جمع رشته‌های این مرکز اضافه شد. پس از آن با تلاش ریاست مرکز آموزش عالی کازرون، دکتر خرمایی، نماینده کازرون در مجلس شورای اسلامی و همکاری و مساعدت مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در مردادماه 1389 این مرکز به سطح مجتمع ارتقا یافت تا امکان ارتقا به سطح دانشگاه هر چه زودتر فراهم شود. از مهرماه 1389 با تصویب شورای گسترش آموزش عالی رشته‌های کارشناسی علوم کامپیوتر، کارشناسی ناپیوسته مهندسی برق گرایش الکترونیک و کارشناسی آموزش زبان انگلیسی به رشته‌های این مجتمع اضافه شدند.

در مورخ 19/9/90 در پی اجرایی شدن مصوبه شماره 18672/17193 مورخ 11/2/86 هیئت وزیران، شورای گسترش آموزش عالی با ارتقاء مجتمع آموزش عالی کازرون به دانشگاه سلمان فارسی کازرون موافقت قطعی به عمل آورد. سایت جدید دانشگاه سلمان فارسی کازرون پردیس دانشگاه سلمان فارسی در زمینی به مساحت 87 هکتار در ورودی شهر در ابتدای جاده دوان در مجاورت دانشگاه پیام نور کازرون در حال احداث می‌باشد.

سایت دانشگاه سلمان فارسی کازرون

azerunsfu.ac.ir

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی دانشگاه سلمان فارسی کازرون فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «معرفی دانشگاه سلمان فارسی کازرون»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 7 = ?