کد مطلب:  38094 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
سایپا 2 - 2 استقلال ؛ صعود سایپای ده نفره در ضربات پنالتی به لطف منادی

سایپا 2 - 2 استقلال ؛ صعود سایپای ده نفره در ضربات پنالتی به لطف منادی

مصاف تیم‌های استقلال و سایپا در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال ایران در ضربات پنالتی با برتری 3...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

مصاف تیم‌های استقلال و سایپا در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال ایران در ضربات پنالتی با برتری 3 بر یک به پایان رسید .

به گزارش آسمونی ، مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال ایران با برگزاری دیدار تیم‌های استقلال و سایپا از ساعت 16:30 در ورزشگاه آزادی پیگیری شد . این دیدار پرحادثه با تساوی 2 بر 2 به وقت‌های اضافه رفت و بعد از تلاش بی‌سرانجام دو تیم در وقت‌های اضافه ، در ضربات پنالتی با برتری 3 بر یک شاگردان علی دایی به پایان رسید .

استقلال دو بار توسط فرشید اسماعیلی ( دقیقه 18 ) و الحاجی گرو ( دقیقه 35 ) به گل رسید که هر دو گل از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید . مهدی ترابی ( دقیقه 25 ) و امین حاج محمد ( دقیقه 42 ) نیز برای سایپا گل زدند .

قضاوت این دیدار را بیژن حیدری بر عهده داشت که در نیمه نخست با دادن دو کارت زرد به ساموئل سارفو ، بازیکن سایپا از زمین اخراج شد .

سایپا مرحله یک چهارم نهایی با صنعت نفت آبادان رو به رو می‌شود .

نیمه نخست

استقلال مطابق انتظار بازی را هجومی شروع کرد و روزبه چشمی می‌توانست از روی سانتر طارق همام با ضربه سر دروازه منادی را باز کند ولی ضربه او با اختلاف کمی بیرون رفت . در سوی دیگر این میدان سایپا می‌توانست در دقیقه 13 و در شلوغی محوطه جریمه استقلال روی اشتباه حسینی توسط آرمان رمضانی به گل برسد که ضربه کم دقت بازیکن سایپا وارد دروازه خالی آبی‌پوشان نشد .

در ادامه پاس طولی و بلند برای الحاجی گرو و خطای منادی روی این بازیکن ، منجر به اعلام خطای پنالتی برای استقلال شد که فرشید اسماعیلی در دقیقه 17 موفق به باز کردن دروازه اکبرمنادی شد .

بعد از گل اول استقلال ، سایپا به سرعت حملات هجومی خود را در پیش گرفت و گل تساوی در دقیقه 25 توسط مهدی ترابی در شرایطی به ثمر رسید که دفاع نامنظم و پر اشتباه استقلال جلوی پای این بازیکن را خالی کردند و او با آرامش و فرصت کافی توپ را تور دروازه استقلال دوخت .

با این‌حال استقلالی‌ها دست بردار نبودند و مجددا روی نخستین حمله خود با خطای سارفو روی دانشگر به یک پنالتی دست یافتند که الحاجی گرو این توپ را در دقیقه 35 به گل دوم استقلال تبدیل کرد . سایپا با وجود 10 نفره شدن بعد از این گل ، روی به بازی هجومی آورد و مهدی ترابی موقعیت تک به تک را با واکنش خوب سید حسین حسینی از دست داد . با این‌حال اشتیاق سایپا برای زدن گل تساوی جواب داد و این تیم با ضربه سر تعویض طلایی خود یعنی محمد امین حاج محمدی به گل تساوی دست یافت و بازنده به رختکن نرفت . در آخرین دقایق نیمه نخست الحاجی گرو در فاصله یک متری نتوانست دروازه سایپا را باز کند .

نیمه دوم

بلافاصله بعد از شروع نیمه دوم، علی دشتی روی پاس در عرض آرمان رمضانی به سمت دروازه حسینی شوت زد که توپ با اصابت به دیرک افقی دروازه روی خط فرود آمد و حسینی مجددا توپ را در آغوش گرفت .

استقلال بعد از گذشت حدود یک ربع از شروع نیمه دوم ، نخستین موقعیت خطرناک خود را خلق کرد که طارق همام در موقعیت مساعد ، به سمت دروازه سایپا اقدام به شوت زنی کرد ولی توپ او راهی اوت شد .

در ادامه سانتر مهدی ترابی از روی نقطع کرنر با برخورد به محمد دانشگر به سمت دروازه حسینی رفت و با خوش شانسی تبدیل به گل به خودی نشد تا مدافع و دروازه‌بان استقلال نفس راحتی بکشند . در اواخر این دیدار بازی متعادل و کم و افت خویزی از سوی دو تیم ارائه شد تا بازی با تساوی دو بر دو به پایان برسد .

وقت اضافه نیمه اول

هر دو تیم با شروع نیمه دوم تک موقعیت‌های را خلق کردند اما باز هم از رسیدن به گل ناکام بودند . شاگردان علی دایی که حدود 90 دقیقه با یک یار کمتر بازی کردند ، در نیمه نخست وقت‌های اضافه انرژی کمتری نسبت به استقلالی ها داشتند اما در دفاع از دروازه خودی جدیت بالایی را از خودشان نشان دادند . با اضافه شدن باقری ، حملات استقلال زهر بیشتری گرفت اما باز هم ضربات آخر بازیکنان این تیم منجر به گل برتری نشد .

وقت اضافه نیمه دوم

نخستین موقعیت استقلال در این نیم روی همکاری صیادمنش و قائدی همراه بود که مهاجم ریزنقش بوشهری استقلال توپ را به آغوش اکبرمنادی زد . در اواخر نیمه دوم وقت‌های اضافه ارسال مستقیم فرشید اسماعیلی از روی ضربه ایستگاهی منجر به موقعیت خطرناکی برای استقلال شد اما منادی توپ را به کرنر زد . ضربه کرنر هم خطرناک بود و توپ بعد از ضربه دانشگر با فاصله اندک از دیرک افقی دروازه سایپا به بیرون رفت . ضد حمله تند و تیز بازیکنان سایپا در دقیقه 120 فرصت خوبی برای پیروزی یاران علی دایی بود که سلیمانی شوت خود را با اختلاف زیادی به بیرون زد .

ضربات پنالتی (استقلال 1 - سایپا 3)

استقلال : 1

آرمین سهرابیان - گل شد.

مهدی قائدی - توسط دروازه‌بان مهار شد .

روح الله باقری - به دیرک افقی دروازه برخورد کرد و گل نشد .

فرشید اسماعیلی : اکبر منادی مهار کرد .

سایپا : 3

آرش رضاوند - گل شد .

آرمین رمضانی - گل شد .

رضا اسدی - گل شد .

مهدی ترابی - راهی اوت شد .

با این حساب سایپا با پیروزی 3 بر یک در ضربات پنالتی راهی مرحله یک چهارم نهایی شد .

منبع : ISNA

سایپا 2 - 2 استقلال ؛ صعود سایپای ده نفره در ضربات پنالتی به لطف منادی
سایپا 2 - 2 استقلال ؛ صعود سایپای ده نفره در ضربات پنالتی به لطف منادی
: برای دریافت مشاوره درباره سایپا 2 - 2 استقلال ؛ صعود سایپای ده نفره در ضربات پنالتی به لطف منادی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «سایپا 2 - 2 استقلال ؛ صعود سایپای ده نفره در ضربات پنالتی به لطف منادی» در کادر زیر بنویسید :

2 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید