مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  26954 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 15 دقیقه
تور سن پترزبورگ

تور سن پترزبورگ

اگر قصد سفر به سن پترزبورگ با تور را دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که راهنمای تور سن...
زمان مطالعه: 15 دقیقه
تور سن پترزبورگ
تور سن پترزبورگ


اگر قصد سفر به سن پترزبورگ با تور را دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که راهنمای تور سن پترزبورگ ، اطلاعات تور سن پترزبورگ ، جاذبه های تور سن پترزبورگ ، مکان های تور سن پترزبورگ و ... را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه و به نوعی نماد مقاومت و سرسختی در میان مردم روسیه به شمار می‌رود. این شهر ویژگی‌های جذاب بیشماری دارد که آن را به مقصدی ایده‌آل برای سفر تبدیل می‌کند. در ادامه با کجارو همراه باشید.

سن پترزبورگ در سال 1730 میلادی به دستور پتر کبیر ساخته شد و تا 225 سال بعد پایتخت روسیه بود. این شهر برای مدتی پتروگراد نام داشت اما پس از فروپاشی سلطنت تزارها به نام لنین (رهبر انقلاب 1917 روسیه و بنیانگذار دولت اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی) لنینگراد نامیده شد.

بعدها اما با فروپاشی شوروی دوباره به همان نام قدیمی یعنی سن پترزبورگ نامیده شد. سن پترزبورگ شمالی‌ترین شهر پرجمعیت جهان است. موقعیت جغرافیایی این شهر باعث می‌شود تا در اوایل تابستان طولانی شدن تابش آفتاب مانع از تاریکی هوا می‌شود و اغلب اوقات شبانه روز هوا یا روشن است یا حالتی گرگ و میش دارد.

به همین خاطر این شب‌ها را شب‌های سفید می‌نامند که یکی از ویژگی‌های جذاب سن پترزبورگ به شمار می‌رود. بی شک سن پترزبورگ را باید یکی از جذاب ترین شهرهای اروپایی بر شمرد که سفر به آن را می‌توان به هر شخصی توصیه کرد. شهر سن‌پترزبورگ به ونیز شمال (اشاره به رودخانه‌ها و کانال‌های زیاد این شهر)، پالمیرای شمال و پایتخت شمالی روسیه هم مشهور است.

از نظر میزان هزینه، نسبت به شهرهای دیگر اروپایی ارزان‌تر است و می‌شود با کمی دقت و برنامه‌ریزی صحیح از سفر به این شهر با حداقل هزینه لذت برد. این مطلب برای سفری 2 تا 3 روزه تهیه و تنظیم شده است.

saint-petersburg-tour
saint-petersburg-tour


اطلاعات ضروری تور سن پترزبورگ

اختلاف ساعت سن پترزبورگ با تهران: 0:30-

زبان رسمی سن پترزبورگ: روسی

واحد پول رسمی سن پترزبورگ: روبل روسیه

پیش شماره روسیه: 7+

پیش شماره سن پترزبورگ: 812

شماره اضطراری سن پترزبورگ (پلیس، اورژانس، آتشنشانی): 112

وضعیت آب و هوایی سن پترزبورگ

هوای سن‌پترزبورگ معتدل‌تر از آن است که از عرض جغرافیایی‌اش انتظار داریم. اما هنوز هم برای بسیاری از مردم، از ماه مه تا سپتامبر، این شهر مطلوب‌ترین آب و هوا را دارد. زمستان‌ها هوا سرد و آزار دهنده می‌شود اما تابستان‌های این شهر مطلوب و مقداری مرطوب هستند.

حمل و نقل تور سن پترزبورگ

تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر 900 تا 1000 روبل(59000 تا 65000 تومان)

مینی بوس از فرودگاه تا مرکز شهر 36 روبل(2340 تومان)

اتوبوس + مترو از فرودگاه تا مرکز شهر 28 روبل(1820 تومان)

هر 3 کیلومتر جابجایی توسط تاکسی 200 تا 300 روبل(13000 تا 19500 تومان)

تراموا یا اتوبوس در سن پترزبورگ 30 روبل(1950 تومان)

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های تور سن پترزبورگ

در تور سن پترزبورگ کارت مهمان سن‌پترزبورگ تهیه کنید

کارت مهمان، امکان بازدید رایگان از چندین جاذبه‌‌ و موزه‌ی اصلی شهر، تخفیف در برخی از فروشگاه‌ها به علاوه‌ی استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی را فراهم می‌کند. اگر می‌خواهید به میزان قابل‌تو‌جهی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید، خرید این کارت را فراموش نکنید. کارت مهمان دو روزه را می‌توانید با پرداخت 3500 روبل(227000 تومان) تهیه بفرمایید. برای اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

تور سن پترزبورگ
تور سن پترزبورگ


جاذبه های تور سن پترزبورگ

جزیره یلاگین سن پترزبورگ (Yelagin Island)

مسیر رسیدن به جزیره یلاگین با مترو از مرکز شهر حدود 20 دقیقه طول می‌کشد. این جزیره که در دوران شوروی سابق پارک مرکزی فرهنگ و اوقات فراغت نام داشت به ندرت در میان برنامه سفر گردشگران جای می‌گیرد با این وجود نمی‌توان منکر جذابیت‌های آن شد.

این پارک طبیعی زیبا شمالی‌ترین جزیره دلتلی نیوا است. جزیره یلاگین یا الاگین قبلا اقامتگاهی سلطنتی بود، بنابراین امروزه می‌توان کاخی به جا مانده از آن دوران به نام همین جزیره را مشاهده کرد.

درون این کاخ موزه‌ای وجود دارد که به هنر و صنایع دستی مربوط به قرن‌های هجدهم تا بیستم اختصاص یافته است. برای مسافرانی که از جزیره دیدن می‌کنند برنامه‌های متعددی در نظر گرفته می‌شود که آن‌ها را به خوبی با تاریخ این ناحیه آشنا می‌کند.

هر چهارشنبه در تالار کاخ مجموعه کنسرتی برگزار می‌شود که به شب‌های یلاگین شهرت دارند. همچین در بخش غربی جزیره می‌توانید یک باغ وحش جمع و جور را مشاهده کنید که دیدن آن خالی از لطف نیست. اگر می‌حواهید تجربه‌ای جدید از سفر به سن پترزبورگ داشته باشید به این جزیره سفر کنید.

saint-petersburg-tour
saint-petersburg-tour


بازدید از موزه‌ی آرمیتاژ ایالتی و کاخ زمستانی سن پترزبورگ

حتی اگر قرار است تنها سفری یک روزه به سن‌پترزبورگ داشته باشید، نباید به سادگی از موزه‌ی آرمیتاژ ایالتی عبور کنید. این موزه که در حال حاضر با مجموعه‌ای متشکل از 2/7 میلیون اثر ارزشمند خوش می‌درخشد.

از زمانی که ملکه کاترین دوم در سال 1764 میلادی، 255 نقاشی از برلین خریداری کرد، کار خود را آغاز کرده است. بسیاری از آثار هنری این موزه را ملکه کاترین از طریق مشاور هنری فرانسوی‌ خود، دنیس دیدروت از اروپا خریده است.

به جرات می‌توان گفت با بهترین موزه‌ی کشور روسیه روبرو هستیم. این موزه در کاخ زمستانی قرار دارد. به هیچ‌وجه در سفر به سن‌پترزبورگ، بازدید از این مکان خارق‌العاده را از دست ندهید.

نکته‌ها:

این موزه با وجود اندازه‌اش ممکن است در طول روز بسیار شلوغ شود. بنابراین اگر نمی‌خواهید در صف بلیط بمانید، از قبل بلیط تهیه کنید.

موزه به قدری عظیم است که عجیب نیست اگر بگوییم بازدید از همه‌ی بخش‌هایش در طول یک یا دو روز غیرممکن است.

کاخ بزرگ سن پترزبورگ (گراند پالاس)

کاخ بزرگ که به کاخ پیترهف یا کاخ ورسای روسیه هم شناخته می‌شود، یکی از مهمترین و باارزش‌ترین جاذبه‌های توریستی سن‌پترزبورگ به شمار می‌رود. حدود 176 فواره‌ی زیبا در این مجموعه وجود دارد که بین روزهای هشتم ماه مه تا یازده اکتبر کار می‌کنند.

از جذاب‌ترین بخش‌های این کاخ می‌توان به Hermitage Pavilion (کوشک کنج عزلت)، آبشار بزرگ فواره‌های پیترهف، کاخ مارلی و فواره‌های هرمی اشاره کرد. بدون شک مجذوب زیبایی این مجموعه‌ی بزگ خواهید شد.

نکته‌ها:

از لحاظ تاریخی، جذاب‌ترین راه برای رسیدن به کاخ، استفاده از قایق است.

تور سن پترزبورگ
تور سن پترزبورگ


خیابان نوفسکی پروسپکت (Nevsky Prospekt)

نوسکی پروسپکت اصلی‌ترین خیابان سن پترزبورگ و یکی از شناخته‌ شده‌ترین خیابان‌های روسیه محسوب می‌‌شود. این خیابان با عبور از مرکز تاریخی شهر از ساختمان اداره نیروی دریایی تا راه آهن مسکو ادامه داشته و پس از یک پیچ خوردگی خفیف به صومعه الکساندر نوفسکی منتهی می‌شود.

در اولین روزهای ساخته شدن سن پترزبورگ این جاده به شهر باستانی نووگورود ختم می‌شد اما خیلی سریع با ساخته شدن ساختمان‌های زیبا، میدان‌ها و پل‌های مختلف چهره‌ای خاص و متفاوت به خود گرفت.

خانه کتاب که یکی از زیباترین بناهای این خیابان به شمار می‌رود و کلیسای جامع کازان در روبروی آن به همراه کاخ باروک استراگانوف از مهم ترین بناهای خیابان نوفسکی پروسپکت هستند.

همچنین اگر علاقمند به خرید کردن هستید می‌توانید برخی از لوکس ترین فروشگاه‌های این شهر را در راسته‌ی این خیابان پیدا کنید. یادتان باشد پیمودن کل طول این خیابان حداقل 2 ساعت به طول می‌انجامد.

مشهورترین جاذبه‌های این خیابان در بخشی به نام مثلث طلایی هستند که از رودخانه فونتانکا تا ساختمان اداره نیروی دریای ادامه دارد.

ساختمان افسران عمومی سن پترزبورگ

علاوه بر موزه‌ی آرمیتاژ ایالتی، ساختمان کارکنان عمومی با مجموعه‌ی هنری مدرنش، یکی دیگر از نقاطی است که می‌توان در آن از تماشای آثار هنری متعدد و زیبا لذت برد. حیاط داخلی این بنا با سقف شیشه‌ای پوشیده شده است که محل مناسبی برای عکس یادگاری به شمار می‌رود.

اگر به معماری‌های زیبای تاریخی و آثار هنری مدرن علاقمند هستید، نباید بازدید از این مکان را از دست بدهید.

نکته‌ها:

از آنجایی که ممکن است این بنا در دست نوسازی باشد، بهتر است که به صورت آنلاین وضعیت آن را بررسی کنید.

saint-petersburg-tour
saint-petersburg-tour


کاخ کنگره ملی سن پترزبورگ (کاخ کنستانتین)

کاخ کنگره ملی زمانی محل اقامت شخصی شاهزاده کنستانتین بود، کسی که برای حمایت از برادرش، نیکولای اول استعفا داد.

کاخ کنستانتین در قرن 20 میلادی در آتش سوخت.  بخش عمده‌ای از این این کاخ بعد از درگیری کبیر روسیه در زمان جنگ جهانی دوم از بین رفت. در دهه ی2000 میلادی کنستانتین دوباره رونق گرفت. مرمت و بازسازی  این کاخ تخت عنوان نام جدیدی به اسم"کاخ دریایی رئیس جمهور روسیه" به شکل امروزی درآمد.

یکی از سخت ترین قسمت های مرمت، تالار مرمر این کاخ بود. این همان تالاری است که احتمالا نشست سران جی 20 در انجا برگزار خواهد شد.

در سال 2008 مجموعه‌ی هنری روستروپوویچ و ویشنفسکیا طی یک حراج بزرگ خریداری و به کاخ اهدا شد. پیشنهاد می‌کنیم فرصت تماشای آن را به هیچ‌وجه از دست ندهید. معماری زیبای داخلی و بیرونی به علاوه‌ی محوطه‌ی بزرگ اطراف کاخ به اندازه‌ی کافی جذاب هستند تا شما را به بازدید از این مجموعه ترغیب کنند.

نکته‌ها:

یک مسیر تراموای منحصر به فرد (#36) از مرکز سن‌پترزبورگ به سمت این کاخ کشیده شده است. این مسیر، اولین خط تراموای برقی امپراطوری روسیه به شمار می‌رود.

تور سن پترزبورگ
تور سن پترزبورگ


اورانین بائوم سن پترزبورگ (Oranienbaum)

مزیت کاخ‌های فراوان سن‌پترزبورگ، ترکیب خلاقانه‌ی طبیعت و معماری زیبا است. Oranienbaum مکان منحصر به فردی است که در آن می‌توانید تعداد بیشماری از کاخ‌های مختلف را تماشا کنید، کاخ‌هایی که همگی توسط پادشاهان و شهبانوهای روسی ساخته شده‌اند.

به طور مثال، ملکه کاترین دوم یکی از فعال‌ترین ساکنان این مجموعه بود که دستور ساخت یک کاخ چینی را صادر کرد.

saint-petersburg-tour
saint-petersburg-tour


کاخ و پارک پاولوسک سن پترزبورگ (Pavlovsk Palace and Park)

کاخ پاولوسک پارکی فوق‌العاده دارد که می‌توان ساعت‌ها در آن به گردش پرداخت. خود کاخ که معماری بسیار زیبایی دارد، متعلق به پاول اول بود که کمی پس از تاجگذاری به قتل رسید.

نکته‌ جالب اینکه ماریا فئودورونا همسر بیوه‌ی این پادشاه، پس از به قتل رسیدن شوهرش سعی کرد خودش بر تخت پادشاهی بنشیند، اما پس از اینکه متوجه شد این کار عملا غیرممکن است، خودش را وقف امور خیریه کرد.

نکته‌ها:

این ناحیه کمی دورافتاده است، پس مطمئن شوید که مقداری آب و غذا به همراه داشته باشید.

فستیوال ستاره‌های شب های سفید سن پترزبورگ (Stars of the White Nights)

این جشنواره امروزه یکی از ده فستیوال برتر دنیا و تقریبا مهم‌ترین رویداد روسیه در زمینه موسیقی به شمار می‌رود. تاریخ اولین جشن به سال 1993 میلادی باز می‌گردد. جشنواره‌ی مورد بحث توسط والری جرجی‌یف، کارگردان تئاتر مشهور مارینسکی تاسیس شد.

در طی این رویداد جذاب هنرمندان با استعدادی از سراسر جهان گرد هم آمده و قطعات شاهکار موسیقی از آهنگسازان به نام دنیا مانند بتهوون، موزارت، چایکوفسکی، شوپن، سرگی پروکوفیف، گوستاو مالر، ریچارد واگنر و دیگران را به اجرا در می‌اورند.

آهنگسازانی که اگر به موسیقی کلاسیک آشنایی داشته باشید بی شک اشتیاق بسیار زیادی برای شنیدن آثارشان خواهید داشت.

علاوه بر همه‌ی این‌ها در این مدت می‌توانید در خیابان‌ها مردم را در حال آتش بازی و پایکوبی مشاهده کنید که قطعا جذابیت خاص خود را دارا است. این فستیوال در ماه مه شروع شده و در ماه جولای به پایان می‌رسد. نکته اینکه جشنواره‌ی بادبان‌های سرخ طی فستیوال شب‌های سفید برگزار می‌شود و با آن تداخل دارد.

کاخ و پارک کاترین سن پترزبورگ

ظاهرا پادشاهان و ملکه‌های روسی علاقه‌ی زیادی به ریخت و پاش و ساخت کاخ‌های منحصر به خود داشته‌اند، چرا که تعداد بسیار زیاد اینگونه بناها خود گویای این موضوع است.

کاخ کاترین یکی دیگر از این بناهاست که در ترکیب با محیط اطرافش، به مکانی جذاب تبدیل شده است. اتاق کهربا و مبلمان آن نمایشی از شکوه در عین سادگی است.

نکته‌ها:

سعی کنید به همراه تورهای راهنما از این مجموعه بازدید کنید و یادتان باشد که به چیزی دست نزنید، چرا که ممکن است نگهبانان با شما برخورد کنند.

اینطور که مشخص است، روس‌ها تمایل عجیبی دارند تا روی هر چیزی اسم کاخ را بگذارند. شاید به دلیل روحیه‌ی تجمل‌گرایی بسیار بالایشان باشد. در هر صورت، پل کاخ که روی رودخانه‌ی نوا قرار دارد، یکی از جاذبه‌های مشهور سن‌پترزبورگ به شمار می‌رود.

این پل در طول شب بلند می‌شود و به کشتی‌های بزرگ اجازه‌ی ورود به دریای بالتیک را می‌دهد.

پل کاخ ارتباط بین میدان کاخ و جزیره‌ی Vasilievsky را فراهم می‌کند. نمای این پل در هنگام غروب و طول شب، بسیار زیباست.

نکته‌ها:

می‌توانید هنگام شب که پل بالا است، یک قایق اجاره و از زیر آن عبور کنید.

سالن تئاتر مارینسکی سن پترزبورگ

از نظر موسیقی، کشور روسیه را می‌توان یکی از غنی‌ترین نقاط جهان به شمار آورد، چرا که تاکنون آهنگسازان بیشماری از جمله چایکوفسکی، کورساکف و بسیاری دیگر را تربیت کرده است. از این رو سالن تئاتر مارینسکی مرتبا علاقمندان زیادی را جذب اجراهای زیبای خود می‌کند.

saint-petersburg-tour
saint-petersburg-tour


مارینسکی سالن سن پترزبورگ

شما هم اگر به سبک موسیقی کلاسیک و ارکستری علاقمند هستید، نباید تماشای دست‌کم یکی از اجراهای بی‌نظیر این سالن را از دست دهید.

باغ تابستانی، یکی از بهترین و دوست‌‌داشتنی‌ترین نقاطی است که برای ریلکسیشن و تنفس هوای تازه در شلوغی شهر می‌توان انتخاب کرد. این باغ با لایه‌های گوناگون، همانند یک دخمه‌ی پر پیچ و خم طراحی شده است.

به احتمال زیاد، قدم زدن در سایه‌ی کوچه‌های این باغ، یکی از قابل‌توجه‌‌ترین تجربه‌های ممکن است. اگر می‌خواهید برای حتی یک ساعت هم که شده از شلوغی شهر دور بمانید، باغ تابستانی برای شماست.

نکته‌ها:

در گوشه‌ای از باغ، کاخ تابستانی کوچک پیتر اول قرار دارد که می‌توانید نیم نگاهی به آن بیاندازید.

کلیسای جامع سنت آیزاک سن پترزبورگ

کلیسای جامع سنت آیزاک، بزرگ‌ترین کاتدرال ارتودکس سن‌پترزبورگ و مثالی عالی برای سبک معماری اواخر دوره‌ی کلاسیک در روسیه به شمار می‌رود.

بسیاری از اعضای آکادمی هنر، هر کدام به صورت جداگانه طراحی بخشی از فضای داخلی این کلیسا را به عهده گرفتند که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به Karl Briullov اشاره کرد. در طول جنگ جهانی دوم، بسیاری از اشیا و آثار هنری کاخ‌های بیرون شهر و موزه‌ها به این کلیسا منتقل شدند تا به خوبی از آن‌ها محافظت شود.

نکته‌ها:

بهتر است در یک روز آفتابی از کلیسا بازدید کنید تا بتوانید از ایوان آن بالا بروید و مناظر زیبایی از شهر را مشاهده کنید.

اگر علاوه بر اجراهای سازی، به اوپرا و باله هم علاقمند هستید، به هیچ‌وجه نباید فرصت تماشای اجراهای این سالن را از دست بدهید. در این سالن، آثار موزیکال سنتی کشور روسیه به اجرا گذاشته می‌شود. نمایش‌هایی همچون باله‌ی زیبای خفته و فندق‌شکن را می‌توانید در این مکان به تماشا بشینید.

تور سن پترزبورگ
تور سن پترزبورگ


رستوران Russian Empire سن پترزبورگ  

پیدا کردن یک رستوران خوب در سن‌پترزبورگ می‌تواند مشکل باشد، گاهی فضای رستوران خوب اما غذا بد است و عکس این قضیه هم صدق می‌کند. اما رستوران Russian Empire را می‌توان از هر نظر خوب دانست. این رستوران درون کاخ بسیار زیبای استراگانف قرار دارد.

این فضای زیبا در ترکیب با غذایی عالی، به تجربه‌ای فراموش نشدنی تبدیل می‌شود. کارکنان این رستوران بسیار حرفه‌ای، خود رستوران مجلل و مهمتر از همه اینکه قیمت‌ها نسبت به این سطح از کیفیت خیلی گران نیست. اگر به غذایی همچون بیف‌استراگانف علاقمند هستید، نباید بازدید از این رستوران را از دست بدهید.

saint-petersburg-tour
saint-petersburg-tour


کلیسای Savior on Spilled Blood سن پترزبورگ  

اگر کلیسای مشهور سنت باسیل مسکو را دیده باشید، قطعا به شباهت کم و بیش این دو کلیسا پی خواهید برد. در طول خیابان Nevskji Prospekt می‌توانید دو کلیسای بسیار زیبا پیدا کنید. کلیسای Spilled Blood (خون ریخته شده) به خاطر کشته شدن زار الکساندر دوم در سال 1881 درون این کلیسا، به این اسم خوانده می‌شود.

معماری شگفت‌انگیز این کلیسا که سبک و سیاق روسی در آن به کار رفته است ارزش بازدید بالایی به آن داده است. پیشنهاد می‌کنیم هم در روز و هم در شب از کلیسا دیدن کنید.

تور سن پترزبورگ
تور سن پترزبورگ


جشنواره بادبان‌های سرخ سن پترزبورگ  (The Scarlet Sails)

احتمالا یکی از درخشان‌ترین رویدادهایی که در کل روسیه و سن پترزبورگ برگزار می‌شود رژه‌ی قایق‌های بادبانی در جشنواره‌ای موسوم به بادبان‌های سرخ است که در فصل تابستان می‌توان شاهد آن بود.

گرچه این جشن امروزه با پایان سال تحصیلی در روسیه مرتبط است اما ریشه در گذشته‌ی پیش از انقلاب روسیه دارد. نویسنده‌ی مشهور روسی، الکساندر گرین در سال 1923 رمانی به نام بادبان‌های سرخ را منتشر کرد.

در این کتاب طبق یک پیشگویی دختر جوانی به نام «آسول» متوجه شد که در آینده شاهزاده‌ای عاشق سوار بر یک کشتی با بادبان‌های قرمز به دیدار او خواهد آمد.

در نهایت کاپیتان این کشتی به نام آرتور که هنگام قدم زدن در جنگل آسول را هنگام خواب دیده بود به وی دل می‌بازد و پس از مدتی با یک کشتی با بادبان سرخ رنگ بر می‌گردد و از آسول خواستگاری می‌کند و رویاهای او را به حقیقت تبدیل می‌کند.

حدود 4 دهه بعد فیلمی از روی این رمان ساخته شد که این جشنوراه هم از همان دوران به جا مانده است. این جشنواره از سال2005 به صورت امروزی اجرا می‌شود و به شکل یک فستیوال سالانه در آمده است.

طی این رویداد در شهر کنسرت زنده فضای باز برگزار می‌شود و مردم می‌توانند علاوه بر آن شاهد رژه‌ی قایق‌های بادبانی و آتش بازی هم باشند. اگر به سن پترزبورگ سفر کردید این رویداد را از دست ندهید.

قایق سواری در رودخانه‌ها و کانل‌های آب سن پتزبورگ

اگر بین ماه‌های مه تا اکتبر از سن پترزبورگ بازدید کردید، به چند روش مختلف می‌توانید شهر را با قایق کندو کاو کنید. سواری با قایق باله دار در حومه پارک و کاخ واقع در پترهف یا لذت بردن از یه وعده شام لذیذ و تماشای موسیقی زنده جاز در یک کشتی کروز در طول رودخانه نیوا بخشی از راه‌ها به شمار می‌روند.

وقتی که وضعیت آب و هوا خوب است بهتر است که خارج از آب به گشت و گذار بپردازید اما با این وجود در طول سفر به این شهر دست کم برای یک بار باید قایق سواری را تجربه کنید.

در نزدیکی خیابان نوفسکی پروسپکت می‌توانید پیشنهادهای مختلفی را برای شرکت در تورهای راهنمای قایق سواری دریافت کنید. حتی می‌توانید یک قایق کوچک اجاره کرده و با تهیه مقداری غذا و نوشیدنی مدتی را روی رودخانه سپری کرده و از سفرتان نهایت لذت را ببرید.

saint-petersburg-tour
saint-petersburg-tour


قلعه پیتر و پاول سن پترزبورگ  (The Peter & Paul Fortress)

این قلعه اولین بنایی به شمار می‌رود که در سن پترزبورگ ساخته شده است بنابراین می‌توان آن را محل تولد این شهر نامید.

این مکان بر خلاف نامش هرگز به عنوان مکانی دفاعی استفاده نشده است ولی در عوض دارای تاریخی غنی و متنوع و گاهی هم گمراه کننده به عنوان یک پایگاه نظامی، میزبان دپارتمان دولتی، مدفن خانواده سلطنتی روسیه، محل پیشگامانه آزمایش های علمی و زندان برخی از برجسته‌ترین زندانیان سیاسی است که جذابیت‌های زیادی را با خود به همراه دارد.

این مکان امروزه اغلب اوقات تحت نظارت مستقیم موزه تاریخ سن پترزبورگ بوده و تعدادی نمایشگاه دائمی و موقت در آن برگزار می‌شود. قلعه پیتر و پاول در جزیره زایاچی (خرگوش) قرار دارد. برای ورود به این مکان باید 350 روبل(23000تومان) بپردازید.

خوشبختانه امکان عکس برداری رایگان وجود دارد بنابرانی می‌توانید تصاویر خاطره‌انگیزی ثبت کنید. همچنین نباید از کلیسای جامع پیتر و پاول به راحتی عبور کرد که یکی از جذابیت‌های اصلی این مکان به شمار می‌رود.

تور سن پترزبورگ
تور سن پترزبورگ


سوارکار برنزی سن پترزبورگ  (Bronze Horseman)

سوارکار برنزی تندیس اسب سواری پتر کبیر یا همان پتر اول مشهورترین تزار روسی است که به همراه برادرش ایوان پنجم بر روسیه حکومت می‌کرد. مجسمه بنزی پتر کبیر به دستور کاترین کبیر توسط مجسمه سازی فرانسوی به نام اتین موریس فالکونه ساخته شد. شاید بتوان مجسمه سوارکار برنزی را مشهورترین نماد سن پترزبورگ بر شمرد.

بر اساس یک افسانه‌ی قرن نوزدهمی با وجود مجسمه سوارکار برنزی در وسط شهر دشمنان هرگز نخواهند توانست بر سن پترزبورگ تسلط بیابند.

در طول جنگ جهانی دوم به دلیل اینکه این مجسمه با کیسه‌های شن و ماسه و یک پناهگاه چوبی محافظت می‌شد هیچ گونه آسیبی ندید. به این ترتیب بنای مذکور از 900 روز محاصره لنینگراد تقریبا دست نخورده ماند.

saint-petersburg-tour
saint-petersburg-tour


باغ وحش لنینگراد سن پترزبورگ  (Leningrad Zoo)

معمولا باغ وحش‌ها بخشی جدایی ناپذیر از جاذبه‌هایی هستند که در سفر به هر شهری از آن بازدید خواهیم کرد. باغ وحش لنینگراد که در پارک الکساندر قرار دارد قدیمی ترین باغ وحش سن پترزبورگ به شمار می‌رود که توسط دو دوست دار حیوانات به نام سوفیا و ژولیوس گرهارت تاسیس شده است.

امروزه همچنین این مکان دومین باغ وحش بزرگ روسیه بعد از باغ وحش مسکو محسوب می‌شود که میزبان بیش از 2000 حیوان از 410 گونه‌ی متنوع است. متاسفانه این مکان در طول جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید با این وجود اگرچه خود مردم شهر گرسنه بودند اما همواره به فیل‌ ساکن در آن غذا می‌دادند.

وقتی که این فیل در طی یک بمباران در سال 1944 ککشته شد تمام شهر به سوگواری پرداختند. در میانه‌های جنگ این باغ وحش بسته شد اما دوباره در سال 1944 بازگشایی شد.

اگر علاقمند به مشاهده‌ی حیواناتی همچون فیل هندی، شامپانزه، زرافه، کرگدن و البته خرس‌های سفید قطبی هستید این باغ وحش فرصت تماشای همه‌ی آن‌ها را در اختیار شما می‌گذارد. بزرگسالان برای ورود به باغ وحش باید 500 روبل( 32500 تومان)هزینه بپردازند.

 
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره تور سن پترزبورگ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تور سن پترزبورگ» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید