کد مطلب:  41553  درج نظر
نکات ایمنی در برابر سیل وقتی که داخل ماشین هستید

نکات ایمنی در برابر سیل وقتی که داخل ماشین هستید

نکات ایمنی در برابر سیل وقتی که داخل ماشین هستیدآسمونی : با توجه به اینکه در روزهای گذشته برخی از...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

نکات ایمنی در برابر سیل وقتی که داخل ماشین هستید

نکات ایمنی در برابر سیل وقتی که داخل ماشین هستید
نکات ایمنی در برابر سیل وقتی که داخل ماشین هستید

آسمونی : با توجه به اینکه در روزهای گذشته برخی از استان‌های کشور دچار سیل زدگی شده‌اند، می‌توان با انجام اقدامات لازم و ضروری حین وقوع سیل از آسیب‌های احتمالی پیشگیری کرد یا آنها را کاهش داد که در ادامه به آتها اشاره می‌شود.

برای قابل مشاهده بودن نیازی نیست به روی سقف ماشین بروید و برای کمک گرفتن دست تکان بدهید؛ این کار بسیار خطرناک است و راه‌های بهتر از این وجود دارد، مانند حفظ خونسردی خود، که کاری بسیار مهم است؛ اولین کاری که باید انجام دهید این است که ماشین خود را با روشن کردن چراغ‌های خطر و چراغ‌های جلو قابل مشاهده کنید.

هنگام سیل خود در داخل خودرو محبوس نکنید

شما باید از هر محدودیتی در داخل ماشین، مانند کمربند 100٪ آزاد باشید؛ زمانی که ماشین شما شناور است، هرگز تصور نداشته باشید که کمربند، شما را می‌تواند امن نگه دارد.

زمانی که آب را اطراف ماشین خود مشاهده می‌کنید، ماشین را متوقف کرده و بلافاصله خود را از کمربند آزاد کنید، همچنین از باز بودن قفل همه در‌های خود اطمینان حاصل کنید به دلیل آن که اگر کسی در نزدیکی شما باشد می‌تواند به راحتی در را باز کرده و شما را نجات دهد

اگر شما دو عدد لباس (بالا تنه و پایین تنه) پوشیده باشید، به مشکلی بر نمی‌خورید. ولی اگر شما کت و انواع دیگر لایه‌ها را پوشیده باشید، بهتر است همه آن‌ها را بلافاصله از تن خود خارج کنید. این ابتکار عمل، شما را از غرق شدن در هنگام شنا کردن نجات می‌دهد.

 یک عدد از پنجر‌های خودرو را باز کنید

اکنون، بیایید شروع به فکر کردن درباره سناریو‌هایی در بدترین حالت کنیم. اگر شما در وسط سیل بدون پرسنل ایمنی، گیر کنید چه باید کرد؟ همیشه در هر زمان که باران می‌آید بهتر است در خانه بمانید. با این حال، اگر فشار آب شدت گرفت، یکی از پنجر‌های خود را به آرامی پایین بکشید. تا زمانی که ماشین هنوز زیر آب نباشد، پنجره‌های الکتریکی معمولا حتی در یک سیل کار می‌کنند. هنگامی که پنجره را با موفقیت پایین آوردید، مستقیم بیرون بروید، یک بلندی پیدا کرده و با پلیس یا اورژانس تماس بگیرید.

: برای دریافت مشاوره درباره نکات ایمنی در برابر سیل وقتی که داخل ماشین هستید فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «نکات ایمنی در برابر سیل وقتی که داخل ماشین هستید» در کادر زیر بنویسید :

3 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید