کد مطلب:  43817 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
محله صادقیه

محله صادقیه

محله صادقیه - در این مطلب سعی شده به بررسی هر چه بیشتر محله صادقیه که اریاشهر نیز نامیده میشود و در شرق تهران واقع شده بپردازیم ، امیدواریم این مطلب باعث اشنای
زمان مطالعه: 3 دقیقه
صادقیه - فلکه دوم
صادقیه - فلکه دوم

صادقیه - فلکه دوم نام محله : صادقیه موقعیت جغرافیایی :غرب تهران منطقه شهرداری : بخش هایی در منطقه 2 و بخش هایی در منطقه 5 بافت : نوساز محدودیت ترافیکی : ندارد محله های همسایه :ستارخان ، باغ فردوس ، آزادی ، باغ فیض ایستگاه های مترو : ایستگاه مترو صادقیه ( خط 2 ) ایستگاه های بی ار تی : ایستگاه صادقیه ( خط 10 ) قیمت هر متر مربع : 15 الی 20 میلیون تومان ( در سال 98 )

اطلاعات عمومی محله صادقیه

صادقیه - بافت محله
صادقیه - بافت محله

صادقیه - بافت محله بافت محله : ساخت و ساز در این محله از زمان پهلوین شروع شده و همپنان هم ادامه دارد که باعث میشود اکثر خانه ها در این محله نوساز باشند . از دیگر دلایل ساخت و ساز های گسترده در این محل اب و هوای مساعد به دلیل قرار گرفتن در گوه پایه است. تراکم جمعیتی : جمعیت این منطقه در حدود 5 هزار نفر میباشد که از لحاظ شلوغی محله متوسطی محسوب می شود. قیمت ملک : قیمت هر متر مربع در این محله از 15 میلیون شرو و به 20 میلیون تومان ختم می شود.

اطلاعات جغرافیایی محله صادقیه

صادقیه - خیابان ستار خان
صادقیه - خیابان ستار خان

صادقیه - خیابان ستار خان همسایه های محله صادقیه : از شرق به ستارخان ، ار غرب به بلوار فردوس ، از شمال به باغ فیض و از جنوب به ازادی راه دارد.

صادقیه - فلکه دوم
صادقیه - فلکه دوم

صادقیه - فلکه دوم میادین و خیابان های اصلی : اتوبان ها و خیابان های اصلی بسیاری در این محله قرار دارند که باعث میشود دسترسی این محله به دیگر مناطق تهران ساده تر شود ، اتوبان های اشرفی اصفهانی ، حکیم ، شیخ فضل الله نوری ، و یادگار امام از اتوبان های مهم و خیابان های مرزداران ، ستارخان و جلال ال احمد از خیابان های مهم این محله به شمار میروند. همچنین فلکه اول و فلکه دوم صادقیه ار میادین اصلی این محله هستند.

اماکن مهم محله صادقیه 

بوستان ها و فضای سبز : از بوستان های مهم این محله میتوان به بوستان های پرند ، یگانه ، ارمکان، ستارخان و کاج اشاره کرد.

صادقیه - ایستگاه اتوبوس
صادقیه - ایستگاه اتوبوس

صادقیه - ایستگاه اتوبوس حمل و نقل عمومی : ایستگاه مترو صادقیه که در خط 2 واقع است و خط 10 بی ار تی که از پایانه ازادی شروع میشود و از صادقیع میگذرد در این محله قرار دارند.

صادقیه - پمپ بنزین
صادقیه - پمپ بنزین

صادقیه - پمپ بنزین پمپ بزنین ها : پمپ بنزین شماره 132 در بلوار فردوس ، شماره 136 در ایت الله کاشانی ، شماره 35069 در شهرک اکباتان و شماره 35042 در ایت الله کاشانی غرب از پمپ بنزین های این محله به شمار می روند.

صادقیه - برج گلدیس
صادقیه - برج گلدیس

صادقیه - برج گلدیس مراکز خرید و تجاری : مرکز خرید گلدیس و افق و چندی دیگر در فلکه دوم صادقیه  ار مراکز خرید معروف این محله به شمار میایند . همچنین بازار سنتی ستارخان نیز از مراکز خرید نزدیک این محله می باشد. فروشگاه های زنجیره ای : یک فروشگاه کوروش و یک فروشگاه شهروند در مترو صادقیه قرار دارد و   همچنین یه فروشگاه جانبو در ایندا بلوار فردوس ، کوچه شهید باقری قرار دارد.

صادقیه - بازار میوه و تره بار
صادقیه - بازار میوه و تره بار

صادقیه - بازار میوه و تره بار بازار میوه و تره بار : تنها یک بازار میوه و تره بار در خیابان خسرو شمالی در این محله قرار دارد. سینما : سینمای اوانگر مرزبان در فلکه دوم صادقیه قرار دارد و همچنین در مجتمع زندگی واقع در بلوار ابوذر نیز سینمایی وواقع است. اماکن اداری : یک مرکز پلیس +10 مابین فلکه اول و ذوم صادقیه قرار دارد . دفتر اسناد رسمی شماره 198 در فلکه اول صادقیه و شماره 79 بالاتر از فلکه دوم صادقیه قرار دارند و همپنین یک دفتر پیشخوان دولت نیز مابین فلکه اول و دوم صادقیه قرار دارد.

صادقیه - بیمارستان ابن سینا
صادقیه - بیمارستان ابن سینا

صادقیه - بیمارستان ابن سینا مراکز درمانی : بیمارستان های ابن سینا در خیابان کاشانی و پیامبران در بلوار ابوذر از بیمارستان های این محله هستند.

مسجد صادقیه
مسجد صادقیه

مسجد صادقیه مساجد : از مساجد مهم این محله میتوان به مسجد امام جعفر صادق در فلکه دوم صادقیه و مسجد باقر العلوم در خیابان سازمان اب اشاره کرد.

پیدایش و نام گذاری

قدمت این محله به زمان ناصر الدین شاه قاجار برمیگردد . در ابتدا شامل تمام محله های اطراف از جمله کاشانی و ارمکان بوده است . این محله به دلیل نزدیک بودن به نخستین بزرگراه های تهران در دوران پهلوی دستخوش تغییرات بسیاری شد و شروع به مدرن شد کرد . صادقیه یا همان اریاشهر به دلیل ای و هوای خوش و مساعدش نیز مورد توجه ساخت و ساز های بسیاری قرار گرفت که تا بعد از انقلاب هم ادامه داشت و باعث شد این محله بیش از پیش توسعه بیابد و اتوبان های بیشتری از این محله گذر کنند که دسترسی این محله را به نقاط مختلف تهران اسان تر کند.

 
صادقیه - مرکز خرید افق
صادقیه - مرکز خرید افق

صادقیه - مرکز خرید افق

صادقیه - بازار سنتی ستارخان
صادقیه - بازار سنتی ستارخان

صادقیه - بازار سنتی ستارخان

صادقیه - مرکز خرید تهرانی
صادقیه - مرکز خرید تهرانی

صادقیه - مرکز خرید تهرانی

صادقیه - خیابان گلاب
صادقیه - خیابان گلاب

صادقیه - خیابان گلاب

: برای دریافت مشاوره درباره محله صادقیه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «محله صادقیه» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید