کد مطلب: 50996 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکنش وزارت خارجه روسیه به تهدید آمریکا درباره ترور سردار قاآنی

واکنش وزارت خارجه روسیه به تهدید آمریکا درباره ترور سردار قاآنی

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تهدید علنی یک مقام آمریکایی علیه سردار "قاآنی" فرمانده جدید نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را غیرقابل قبول، خارج از چارچوب قانون و حقوق بین‌الملل ارزیابی کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکنش وزارت خارجه روسیه به تهدید آمریکا درباره ترور سردار قاآنی
واکنش وزارت خارجه روسیه به تهدید آمریکا درباره ترور سردار قاآنی
واکنش وزارت خارجه روسیه به تهدید آمریکا درباره ترور سردار قاآنی - Russian Foreign Ministry's Response to US Threat of Assassination of Sardar Ghaani

به گزارش آسمونی : به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تهدید آمریکا علیه "اسماعیل قاآنی" فرمانده جدید نیروهای ویژه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را غیرقابل قبول، اعلام کرد.

پیش از این، برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران، این فرمانده نظامی ایرانی را به دچار شدن به "سرنوشت سلیمانی" تهدید کرد، در صورتی که وی به "کشتار آمریکایی‌ها" ادامه دهد.

زاخارووا در تفسیر این اظهارات تهدیدآمیز گفت: «من یک بار دیگر تأکید می‌کنم که برای ما (چنین اظهاراتی) غیرقابل قبول است. از دیدگاه ما اینها سخنانی هستند که در چارچوب حقوق بین‌الملل نمی‌گنجد و کاملاً غیرقانونی هستند که نمایندگان کشورهای جهان حق ندارند به‌سادگی چنین اظهاراتی را علیه مقامات سایر کشورها بیان کنند، چنین برخوردی غیرقابل قبول است.»

"الکساندر گوسی‌یف" مدیر مؤسسه برنامه‌ریزی‌های راهبردی در مسکو پیش از این در گفت‌وگو با این خبرگزاری گفته بود که آمریکا همچنان به اقدامات تحریک‌آمیز خود علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهد داد.

به‌عقیده وی، نیروهای قدرتمندی پشت این تهدیدات قرار دارند که هدایت‌کننده این اقدامات ایالات متحده است. این تحریکات به این دلیل است که ایران کل وضعیت حاکم بر منطقه خاورمیانه را که آمریکا برای تقویت مواضع خود در آنجا تلاش زیادی کرده به‌هم زده است. در مجموع جمهوری اسلامی طی سالهای اخیر به یکی از کشورهای قدرتمند منطقه تبدیل شده و واشنگتن نمی‌تواند این مسئله را قبول کند.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «واکنش وزارت خارجه روسیه به تهدید آمریکا درباره ترور سردار قاآنی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 5 = ?