کد مطلب:  56444 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روسیه برای تولد فرزند سوم ، یک خانه به پدر و مادرها هدیه می‌دهد!

روسیه برای تولد فرزند سوم ، یک خانه به پدر و مادرها هدیه می‌دهد!

دولت این کشور برای فرزند اول 15هزار دلار و برای تولد فرزند سوم یک خانه به پدر و مادر نوزاد هدیه می‌دهد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

موالید روسیه با 1.58 تولد به‌ازای هر زن به شدت کاهش یافته است؛ بعد از روی کار آمدن ولادیمیر پوتین، سیاست‌های تشویقی برای افزایش جمعیت بیش از پیش قوت گرفت.

دولت این کشور برای فرزند اول 15هزار دلار و برای تولد فرزند سوم یک خانه به پدر و مادر نوزاد هدیه می‌دهد!

به گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ جمعیت کشور روسیه حدود 145 میلیون نفر و رشد جمعیت آن منفی است؛ بعد از روی کار آمدن پوتین در کشور روسیه‌ سیاست‌های تشویقی برای افزایش جمعیت بیش از پیش قوت گرفت.

بر این اساس، خانواده‌هایی که دارای فرزند می‌شوند مورد حمایت‌های مالی برای تربیت و رشد فرزندشان قرار می‌گیرند؛ دولت این کشور برای فرزند اول 15 هزار دلار و برای تولد فرزند سوم یک خانه به پدر و مادر نوزاد هدیه می‌هد. همچنین مادری که دارای فرزند می‌شود می‌تواند 9 هزار و 600 دلار کمک هزینه دریافت کند.

به گزارش "worldpopulationreview" بین سال‌های 1993 و 2008 ، جمعیت روسیه با تغییر از 148.37 به 143.25 میلیون نفر کاهش چشمگیری در جمعیت خود مشاهده کرد؛ در این مدت، روسیه نرخ زاد و ولد پایین و مرگ بالایی را تجربه کرد؛ بعد از این دوره، جمعیت این کشور دوباره به 145.93 میلیون نفر افزایش یافت؛ با این حال، پیش‌بینی می‌شود که جمعیت روسیه در اواخر سال 2020 به اوج خود رسیده و مجدداً کاهش یابد.

روسیه با 1.58 تولد به ازای هر زن یکی از کشورهایی است که کم‌ترین نرخ باروری را در جهان دارد؛ این میزان کمتر از میزان نرخ جایگزینیِ 2.1 تولد برای هر زن است؛ همچنین با میانگین سنی 40.3 سال یکی از سالمندترین کشورهای جهان است.

تخمین زده می‌شود که روسیه تا سال 2050 از نهمین کشور پرجمعیت جهان به رتبه 17 برسد! همینطور تخمین‌ها نشان می‌دهد که جمعیت روسیه از 142 میلیون نفر در سال 2014 به 128 میلیون نفر تا سال 2050 کاهش می‌یابد! اقتصاد روسیه در دهه اول قرن 20 به شدت رشد کرد و در سال 2009 جمعیت روسیه رشدی اندک اما چشمگیر داشت؛ این افزایش بین 15 هزار تا 25 هزار نفر گزارش شده و علت آن کاهش نرخ مرگ و میر و افزایش مهاجرت بوده است.

رشد جمعیت و آمار جمعیتی مدت‌هاست که برای روسیه یک مشکل محسوب می‌شود، زیرا یک دهه پیش این کشور سالانه 1 میلیون نفر را از دست می‌داد؛ در این رابطه ولادیمیر پوتین سیاست‌های تشویقی زیادی را برای خانواده‌ها در نظر گرفت تا این معضل را برطرف کند.

جمعیت کشور ما نیز با نرخ رشد زیر یک درصد و نرخ باروری 1.7 فرزند روند کاهش و سالمندی خود را آغاز کرده است اما تا کنون در ارگان‌های مدیریتی کشور برنامه‌ای برای کنترل آن انجام نشده است، این در حالی است که پژوهشگران جمعیتی پیش‌بینی می‌کنند که تا سال 2050 بیش از 30 درصد جمعیت کشور سالمند خواهند بود!

: برای دریافت مشاوره درباره روسیه برای تولد فرزند سوم ، یک خانه به پدر و مادرها هدیه می‌دهد! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «روسیه برای تولد فرزند سوم ، یک خانه به پدر و مادرها هدیه می‌دهد!» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید