کد مطلب:  54217 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 7 دقیقه
روح الله زم به اعدام محکوم شد

روح الله زم به اعدام محکوم شد

اسماعیلی از صدور حکم حبس و اعدام برای روح الله زم مدیر کانال معاند آمد نیوز خبر داد.
زمان مطالعه: 7 دقیقه
روح الله زم به اعدام محکوم شد - Ruhollah Zam was sentenced to death
روح الله زم به اعدام محکوم شد - Ruhollah Zam was sentenced to death
روح الله زم به اعدام محکوم شد - Ruhollah Zam was sentenced to death

به گزارش آسمونی : غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در بیست و هشتمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که امروز (سه‌شنبه 10 تیرماه) برگزار شد، ضمن تبریک دهه کرامت اظهار کرد: گرچه هفته قوه قضاییه سپری شد، اما باز هم وظیفه دارم یاد و خاطره شهید بهشتی و همه یاران و شهیدان قوه قضاییه و تمام شهدای کشور و امام راحل را گرامی بدارم و بار دیگر این هفته را به همکاران خود تبریک بگویم.وی افزود: بیش از 15 ماه پر تلاش از دوره تحول را در قوه قضاییه پشت سر گذاشتیم، خدای بزرگ را شاکر و سپاسگزاریم که در هفته قوه قضاییه به لطف خداوند هم از افکار عمومی جامعه و مردم و هم در کلام و سخن رهبر معظم انقلاب امتیاز مناسب و نمره قبولی کسب کردیم.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: آنچه که در اظهار نظر مردم و فرمایشات مقام معظم رهبری در هفته قوه قضاییه رقم خورد، خستگی تمام تلاش‌های انجام شده را از جسم و روح ما و همکارانمان خارج کرد و با کسب این سرمایه ارزشمند و توکل به خداوند ان‌شاءالله در ادامه مسیر تحول شجاعانه و مصمم‌تر از گذشته قدم برمی‌داریم.تحول در برنامه‌ها و عملکرد دستگاه قضا

اسماعیلی بیان کرد: اینجانب ضمن عرض احترام به تمام مدیران گذشته و با تأکید بر اینکه از تجارب مفید آن‌ها استفاده کرده‌ایم و باید اعلام کنم برابر گزارشات هم در عملکرد سال گذشته و هم در برنامه‌های هفته قوه قضاییه تفاوت‌های زیادی را شاهد بودیم که مردم و مسئولان آثار تحول را به خوبی مشاهده کردند.

وی با اشاره به هفته قوه قضاییه گفت: ما تلاش داریم مراسم‌ها را هم متحول کنیم و به جای پرداختن به مراسم صرفاً نمادین و گرامیداشت و تقدیر و تشکر به تحرک و تلاش جهت توسعه خدمتگزاری به مردم بپردازیم و سمت و سوی برنامه‌هایمان نمادی از خدمت رسانی به مردم و بررسی مشکلات کشور باشد.سخنگوی دستگاه قضا ادامه داد: برنامه هفته قوه قضاییه با زیارت مرقد امام راحل و سایر شهدا آغاز شد و 47 پروژه عمرانی متعلق به قوه قضاییه و بهره‌برداری از بیش از 30 سامانه فناوری جدید محصول تلاش سال گذشته همکارانمان در مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه بود.

اسماعیلی بیان کرد: حضور اعضای شورای عالی در واحد‌های مختلف جهت شنیدن حرف مردم از دیگر برنامه‌های ما بود و صرفاً در یک روز 350 هیأت به واحد‌های مختلف اعزام شدند و همزمان نشست صمیمانه رئیس قوه قضاییه با جمعی از قضات از دیگر برنامه‌های ما بود.

وی با اشاره به بازدید از واحد‌های تولیدی افزود: به مناسبت جهش تولید و حمایت از اقتصاد این دیدار‌ها انجام شد و 273 بازدید در روز سه‌شنبه از واحد‌های صنعتی استان‌های مختلف انجام شد، همچنین حضور در منازل شهدای عزیز و جانبازان از دیگر ویژه برنامه‌های ما بود و ما در منزل بیش از 300 جانباز هیئت اعزامی داشتیم.

سخنگوی قوه قضاییه درباره سایر دیدار‌ها گفت: جلسات داخلی با مدیران و جلساتی با برخی سفرای کشور‌های خارجی برگزار شد و اقداماتی در حوزه زندانیان در دوره کرونا و اطفال به این مدیران اعلام شد.دیدر مسئولان دستگاه قضا با خانواده‌های شهدای هواپیمای اوکراینی

اسماعیلی با اشاره به دیدار با خانواده شهدای اوکراینی گفت: این نشست با حضور 80 نفر از خانواده‌های شهدا انجام شد و حرف و گله آن‌ها شنیده شد و در پایان اکثر آن‌ها با تشکر و رضایت جلسه را ترک کردند.

وی با اشاره به شاه بیت قوه قضاییه گفت: شاه بیت قوه قضاییه، همایش سراسری این قوه و توفیق درک فیض از بیانات مقام معظم رهبری بود. این همایش با حضور مدیران ارشد قضایی در استان‌ها و تهران برگزار شد و عنایت رهبر معظم انقلاب به قوه قضاییه و تأییدی که ایشان به فعالیت‌های انجام شده داشتند مورد مباهات بود و دستور روز گذشته شورای عالی قوه قضاییه با بررسی راهبرد‌های مقام معظم رهبری مرتبط بود.سخنگوی قوه قضاییه گفت: حضور همکاران ما در رسانه ملی از دیگر برنامه‌های ما بود.

در برخورد با مفسدان اقتصادی عقب گرد نخواهیم داشت

اسماعیلی با اشاره به دو برنامه قوه قضاییه گفت: برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی و برگزاری دادگاه‌های علنی از منظر قوه قضاییه آخرین حلقه مبارزه با فساد است. ما اعلام می‌کنیم که از این مسیر عقب گرد نخواهیم داشت و از غرق کردن دستان آلوده به کرونای فساد اقتصادی مفسدان کوتاه نخواهیم آمد، اما اعلام می‌کنیم که مجازات مفسدان اقتصادی تنها یک حلقه و بلکه حلقه پایانی است، هدف نظام قضایی تحقق عدالت و عاری شدن کشور از هر گونه فساد است.وی ادامه داد: برای از بین بردن فساد نیازمند اجماع ملی هستیم و برای پیشگیری و شناسایی و تشخیص و از بین بردن فسادزا به مشارکت همه بخش‌ها احتیاج داریم. ما در مبارزه با فساد هم با مفسدین مبارزه می‌کنیم و هم به دنیال این هستیم که مجازات ما قانونی باشد و به دنبال استرداد اموال به غارت رفته از بیت المال از جمله شبکه بانکی کشور هستیم.

تنها در یک پرونده 12 هزار میلیارد تومان بدهی تسویه شد

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در خرداد ماه 99 تنها در یک پرونده اقتصادی در خصوص مجموعه بدهی‌های فلاحتیان، 12 هزار میلیارد تومان تسویه شد، این در حالی است که هنوز حکم اجرا نشده و مجموعه بدهی‌ها تسویه شده و دستاورد مهمی است.

اسماعیلی ادامه داد: در مبارزه با فساد حلقه آخر دست ما است، اما در حوزه تولید حلقه اول حمایت از زنجیره تولید را به دست گرفتیم و حتی واحد‌های تولیدی که مجرم بودند به هیچ وجه تعطیل نشدند.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: در شرایط کنونی کشور معتقدیم با همراهی نهاد‌های متولی می‌توان از افسارگسیختگی بخش‌های مختلف جلوگیری کرد و ما در قوه قضاییه مطالبه گر هستیم.

اسماعیلی تصریح کرد: به همکاران خود در واحد‌های قضایی هم اعلام کردیم که شرایط کنونی کشور و استیصال مستأجران را در نظر بگیرند و قواعد حقوقی فورس ماژور ساری و جاری است و اگر پرونده‌ای در ارتباط با تخلیه واحد مسکونی و افزایش اجاره بها بود دقیقاً شرایط روز و سیاست قوه قضاییه مبنی بر جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت‌ها را حتما مورد نظر قرار دهند و به کاهش قیمت و ثبات آن‌ها توجه کنند.

آخرین وضعیت پرونده کارگران آذرآب

وی درباره پرونده کارگران آذرآب گفت: اعتراض کارگران را به رسمیت می‌شناسیم، اما این اعتراض باید در چارچوب قانونی و توأم با اعمال مجرمانه نباشد و مطالبات کارگران را هم به حق می‌دانیم. در برخی از موضوعات ما شاهد رفتار‌هایی بودیم که نظم کشور دچار خدشه شد، اما سیاست قوه قضاییه اینجا هم ارفاقی است.

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: آنچه امروز درباره رأی این پرونده اعلام شد با فضاسازی همراه بود، زیرا این دادنامه قطعی نبود و بعد از ابلاغ این دادنامه تعدادی از کارگران رأی را قبول کردند و عموم آن‌ها اظهار ندامت کردند و این رویکرد کارگران باعث شد رأی تجدید نظر خواهی شود و دادگاه تجدید نظر رأی دادگاه بدوی را نقض کرده و حکم برائت برای کارگران آذرآب صادر شد.اسماعیلی گفت: سرمایه اجتماعی قوه قضاییه تقویت شده است و در دوره تحول 17 سفر استانی انجام شد و با مردم دیدار کردیم و 5 هزار بازدید مدیران قضایی از بخش‌های مختلف، 110 هزار ملاقات مردمی توسط مدیران ملی و استانی، 19 نشست تخصصی با نخبگان و چهره‌های برگزیده توسط رئیس قوه قضاییه، پاسخگویی به 1 میلیون و 868 هزار تماس تلفنی با مرکز ارتباط مردمی قوه قضاییه پیگیری 55 هزار و 376 نامه واصله به دبیر خانه قوه قضاییه انجام شد، یعنی در این دوره پیوند عمیقی بین مردم و قوه قضاییه برقرار شد.

وی ادامه داد: نتیجه نظرسنجی‌ها حکایت از آن دارد که اعتماد مردم به دستگاه قضا افزایش یافته است.

اسماعیلی گفت: 40 درصد مخاطبین از افزایش سرعت رسیدگی به پرونده‌ها خبر داده‌اند و 35 درصد گفته‌اند مانند گذشته بوده است، همچنین مردم درباره متغیر برخورد قضات هم درصد بیشتری نظر مثبت داده‌اند.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: در ارتباط با میزان اعتماد به دستگاه قضایی از مردم سوال شده که درصد زیادی از مردم نظر مثبت داشته اند، همچنین آن‌ها درباره تحول در قوه قضاییه از تحولات چشمگیر صحبت کردند.وی افزود: این‌ها بار مسئولیت ما را بیشتر کرده است و به هیچ عنوان مغرور نمی‌شویم و حتما هم گام‌های بزرگی را برمی‌داریم و این نظرسنجی مدام نحوه رفتار همکاران را رصد می‌کند و باید قدر این مردم خوب را بدانیم.

5 سال حبس برای فریبا عادلخواه

اسماعیلی درباره آخرین وضعیت فریبا عادلخواه گفت: تجدید نظرخواهی این حکم انجام شده و دادگاه بدوی حکم آن را تأیید کرده است و او به تحمل 5 سال حبس محکوم شده و برای یک جرم دیگر یک سال حبس که با احتساب ایام بازداشت قبلی این حکم 5 سال اجرایی می‌شود.

سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به تحقیق و تفحص تصریح کرد: این تحقیق و تفحص باید در یک تعامل بین قوه قضاییه و مجلس انجام شود. تاکنون 29 مورد تحقیق و تفحص به دادسرای تهران ارجاع شده و 12 مورد در حال رسیدگی است و دو مورد از آن‌ها به کیفرخواست و محکومیت منجر شده است.

وی درباره تحقیق و تفحص ادامه داد: در ارتباط با سعید مرتضوی تحقیق و تفحص از وی منتهی به صدور حکم شده است.روح الله زم به اعدام و حبس محکوم شد

سخنگوی قوه قضاییه درباره آخرین وضعیت پرونده روح الله زم گفت: دادگاه حکم خود را صادر کرده است؛ 13 مورد از عناوین ریز اتهامات زم را از مصادیق افساد فی الارض دانسته و حکم اعدام برای او صادر شده و برای مابقی مجازات‌ها حکم حبس گرفته است. البته این حکم غیر قطعی است و قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است و رأی نهایی دیوان عالی کشور سرنوشت پایانی این حکم را رقم می‌زند

: برای دریافت مشاوره درباره روح الله زم به اعدام محکوم شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «روح الله زم به اعدام محکوم شد» در کادر زیر بنویسید :

6 - 2 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید