کد مطلب:  1626 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
همه چیز از موزه رویال آنتاریو در کانادا

همه چیز از موزه رویال آنتاریو در کانادا

موزه رویال آنتاریو یکی از موزه های مهم فرهنگ جهان و تاریخ طبیعی در شهر تورنتو از ایالت انتاریو در کاناداست....
زمان مطالعه: 1 دقیقه
موزه رویال آنتاریو یکی از موزه های مهم فرهنگ جهان و تاریخ طبیعی در شهر تورنتو از ایالت انتاریو در کاناداست. رام بزرگ ترین موزه ی کانادا و پنجمین موزه بزرگ آمریکای شمالی می باشد و بالغ بر 6 میلیون آیتم و بیش از 40 گالری دارد. موزه در یکی از تقاطع های برجسته در مرکز تورنتو ( تقاطع خیابان بلور و رود) ، در شمال کویینز پارک و شرق فیلسوفر واک در دانشگاه تورنتو واقع شده است.

رام در سال 1912 توسط دولتمردان محلی تأسیس گشت و تا سال 1955 توسط دانشگاه تورنتو اداره شد. همکاری موزه با دانشگاه تورنتو تا کنون ادامه دارد. ساختمان اولیه موزه توسط دو آرشیتکت اهل تورنتو (Frank Darlin و John A. Pearson ) و به سبک نئو رومانسک ساخته شد و در 14 مارس 1914 به بهره برداری رسید. استراکچر ساختمان متراکم و سنگین است و توسط قوسها قسمت بندی و احاطه شده. پنجره ها قاب گچکاری شده دارند. و از دیگر خصوصیات آن اجرای تزئینات بر لبه سقف و قرنیس هاست.

بخش الحاقی پویایی معماری جدید را به واسطه احداث یک فضای نمایشگاهی عمومی تازه و جذاب با مساحت 100000 فوت مربع میسر ساخت. اسکلت سازه فولاد است و از روکش آلومینیوم و نمای شیشه ای در آن استفاده شده. «برنامه موزه انتاریو فرصتی شگفت آور برای یک معماری چشمگیر و جدید و خلق فضای همگانی و جذاب مهیا نمود. مرکزیت سایت روابط خویشاوندی ژرفِ بین کهنه و نو و سنت و نوآوری را شدت بخشید. ساختمان های تاریخی با نگاه رو به جلو و معماری جسورانه تکامل می یابند.بدین ترتیب موزه علاوه بر نقش پر اهمیت خود، با بازسازی مبدل به نمادی شهری می شود. و عملکرد نمایشی ، تأسیسات ، برنامه ریزی و سازگاری مجموعه نمایشی بهبود می یابد.

ترکیب هنری تندیس گونه فرم های معماری از مرکزیت ورودی کریستال متشعشع می شوند و در مرکز آن توام می شوند. یک کریستال/ ساختاری از فرم های منشوری به هم پیوسته، از تقدم فضاهای مشارکتی و سالن های رقص عمومی حمایت می کند. کریستال این گوشه مهم تورنتو را به برجی شب نما مبدل می کند. یک ویترین حقیقی از مردم، وقایع و موضوعات و تغییر شکل یافتن سراسر موزه به اثری جهانی.
: برای دریافت مشاوره درباره همه چیز از موزه رویال آنتاریو در کانادا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «همه چیز از موزه رویال آنتاریو در کانادا» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید