کد مطلب: 57774 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مریخ نورد پشتکار با موفقیت بر روی سطح مریخ فرود آمد + اولین تصاویر

مریخ نورد پشتکار با موفقیت بر روی سطح مریخ فرود آمد + اولین تصاویر

«پشتکار» پیشرفته ترین و بزرگترین کاوشگری است که ناسا تاکنون به کره مریخ فرستاده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سرانجام مریخ نورد «پشتکار» ناسا با موفقیت روی سطح مریخ فرود آمد.

به گزارش آسمونی، مریخ نورد پشتکار (preserverance) ، اندازه‌ای مشابه یک خودرو دارد و پیشرفته‌ترین رباتی است که تاکنون به مریخ فرستاده شده است.

این مریخ نورد پس از هفت دقیقه ترس و اضطراب در تاریخ 18 فوریه ساعت 4 بعدازظهر به وقت منطقه‌ی زمانی شرقی و 21 گرینویچ(00:30 بامداد ایران) به آرامی در دهانه‌ی 45 کیلومتری جزرو فرود آمد.

اتاق کنترل ماموریت مریخ نورد پشتکار در لحظه فرود

دانشمندان امیدوارند تا کاوشگر «پشتکار» پس از فرود خود بتواند مشخص کند که آیا حیات هرگز بر روی سطح مریخ وجود داشته است یا خیر.

«پشتکار» پیشرفته ترین و بزرگترین کاوشگری است که ناسا تاکنون به کره مریخ فرستاده است. این کاوشگر شش چرخ نهمین حضور یک سازه ساخته بشر بر سطح مریخ را رقم زد.

به گفته دانشمندان زمان احتمالی حیات بر روی مریخ به سه تا چهار میلیارد سال پیش بر می گردد. در آن زمان آب همچنان بر روی سطح این سیاره روان بوده است.

عکس ارسالی از سطح کره مریخ توسط مریخ نورد پشتکار

نزدیک به سه میلیارد دلار خرج ماموریت «پشتکار» شده است.

دانشمندان امیدوارند این کاوشگر با جمع آوری سنگ هایی از عمق دو متری مریخ بتواند به آنها در بررسی احتمال وجود پیشین حیات بر روی سطح این سیاره کمک کند.

این سنگ ها قرار است در سال 2031 به کره زمین بازگردانده شود. تنها راه تائید یا رد فرضیه وجود حیات بر روی مریخ بررسی نمونه هایی از سنگ های مریخ در بهترین آزمایشگاههای کره زمین است.

  • همچنین ببینید:

ثبت نظر درباره «مریخ نورد پشتکار با موفقیت بر روی سطح مریخ فرود آمد + اولین تصاویر»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 8 = ?