کد مطلب: 53827 درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
دستور روحانی به وزیر راه برای مهار قیمت مسکن

دستور روحانی به وزیر راه برای مهار قیمت مسکن

رئیس جمهور گفت: متاسفانه در شرایط تحریم سالانه 50 میلیارد دلار درآمد دولت کم شده است.
زمان مطالعه: 4 دقیقه
دستور روحانی به وزیر راه برای مهار قیمت مسکن - Rouhani's order to the Minister of Roads to curb house prices دستور روحانی به وزیر راه برای مهار قیمت مسکن - Rouhani's order to the Minister of Roads to curb house prices

به گزارش آسمونی : حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه امروز هیئت دولت اظهار کرد: تاب آوری ملت ایران امروز زبانزد است و در تاریخ ما ثبت خواهد شد، البته همچنان سلامت مردم برای ما به عنوان مسأله اول است و در زمینه ویروس کرونا به دلیل بازگشایی‌هایی که در طول دو ماه گذشته انجام شده است، به طور طبیعی باید با احتیاطات بیشتر و خود مراقبتی بیشتر بتوانیم در برابر خطرات احتمالی این ویروس مقابله خود را انجام دهیم.او عنوان کرد: الحمدلله از آغاز این مبارزه تا هفته‌های پیش به مهار این ویروس در کشور به استثنای چند استان رسیده ایم. در این چند استان هم تلاش مضاعف در حال انجام است تا از شرایط قرمز خارج شوند و شرایط مناسبی برای مردم به وجود بیاید. جا دارد باز هم از وزارت بهداشت و درمان و کارکنان سلامت در این امر مهم که شبانه روز تلاش می‌کنند تشکر و سپاسگزاری کنم.

رئیس جمهور تاکید کرد: روشن است که نه کرونا پایان یافته و نه تابستان و گرما می‌تواند نسبت به این ویروس تأثیرگذار باشد، پس ضرورت دارد دستگاه‌های نظارتی ما نظارت کنند و وزارتخانه‌های ما اعم از وزارت کشور، بهداشت و درمان، صمت، دادگستری و اصناف دقت خود را به عمل بیاورند.

روحانی با تاکید بر اینکه بازگشایی‌ها از آغاز مشروط به این بود که همه مردم به دستورالعمل‌ها توجه کنند، گفت: البته افزایش بیماران در کرونا که ما در هفته‌های اخیر می‌بینیم، بخشی از آن مربوط به اضافه کردن تست‌های آزمایشگاهی است. یعنی امروز تست بیشتری در سراسر کشور انجام می‌شود و به طور طبیعی شناسایی بیمار هم بیشتر می‌شود و این جنبه منفی ندارد، مردم ما نگران نباشند. ما وقتی زودتر تشخیص می‌دهیم دیگر به مرحله بستری نمی‌رسد و با توصیه‌هایی که انجام می‌شود معمولاً این بیماران سرپایی خواهند بود.او اضافه کرد: خوشبختانه توانمندی وزارت بهداشت و درمان ما همچنان بسیار بالاتر از فشار این ویروس در کشور است و ما در شرایط فعلی به غیر از بخش تحول سلامت در حال انجام کار‌های دیگری نیز هستیم، یعنی برای یافتن راه‌های درمان و واکسن این ویروس و نیازمندی‌های بهداشتی و درمانی کشور در تلاش هستیم. الحمدلله بخش‌های تولیدی ما مخصوصاً بخش‌های دانش بنیان تلاش‌های بسیار خوبی انجام دادند و در این زمینه امروز حتی در برخی از بخش‌ها صادر کننده هستیم.

رئیس جمهور بیان کرد: در تماس‌هایی که با سران کشور‌ها داریم، برخی متقاضی صادرات امکانات ضدعفونی و بهداشتی از سوی ما هستند که این کار را انجام می‌دهیم. حمل و نقل شهری اهمیت فراوانی دارد و همه شهرداری‌ها به ویژه شهرداری تهران باید مراقبت‌های زیادی در حمل و نقل داشته باشند. یکی از مکان‌هایی که می‌تواند مشکل آفرین باشد مترو و اتوبوس است که تجمع در برخی از ساعات زیاد است و اگر مردم از وسایل حفاظتی مانند ماسک استفاده نکنند با مشکلاتی مواجه می‌شویم.

روحانی با بیان اینکه از روز اول مردم در این امر ما را یاری کردند و با یاری و وحدت مردم پیش رفتیم، خاطرنشان کرد: باز هم از مردم عزیز و بزرگوار می‌خواهیم ما را در این زمینه یاری کنند. مطمئنم هستم با یاری مردم در آن چند استان باقی مانده به مهار خواهیم رسید، اما در عین حال مراقبت‌ها باید همچنان تا ماه‌های آینده ادامه پیدا کند.او تصریح کرد: از آموزش و پرورش هم می‌خواهم در این ایام تابستانی که دانش آموزان فرصت و فراغت دارند از امکانات به وجود آمده در فضای مجازی استفاده کنند. هم برای تکمیل آموزش‌های سال گذشته و هم برای پر کردن ساعات فراغت آن‌ها و هم برای اینکه خود مراقبتی و مهارت آن‌ها را در شرایط فعلی تقویت کنند است بهتر است از این فرصت استفاده و بهره برداری درست انجام گیرد.

دستور روحانی به وزیر راه و شهرسازی برای مهار قیمت مسکن

روحانی افزود: نکته دوم در مورد مشکل مردم در امر مسکن است. امروز شرایط مسکن، قیمت و اجاره با شاخص‌های اقتصادی ما منطبق نیست. این موضوع به معنی این است که حرکتی در جامعه است که فضای ناعادلانه‌ای علیه مردم ما که مستاجر بوده یا می‌خواهند برای خود مسکنی تهیه کنند به وجود آمده و به آن‌ها فشار ناعادلانه می‌آورد.

او اعلام کرد: من امروز در دولت دستور دادم که رئیس بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و وزیر راه و شهرسازی، این موضوع را در نظر بگیرند و همه طرح‌های امکان پذیر برای مهار این قضیه را در نظر بگیرند تا فشار را کاهش دهیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت آمریکا همیشه یک دولت بی اعتبار بود، گفت: در این دولت جدید بی اعتبارتر شد. دولت آمریکا دولتی است که همه مقررات بین المللی را زیر پا گذاشت؛ معاهده محیط زیست را زیر پا گذاشت، مسئله یونسکو را زیر پا گذاشت، حقوق مظلومین عالم و ملت مظلوم فلسطین را زیر پا گذاشت و بسیاری از قرارداد‌ها با دوستان خود را نیز زیر پا گذاشت و تبدیل به یک دولت بی اعتبار شد.روحانی افزود: این دولت بی اعتبار، درماه‌های اخیر بی اعتبارتر هم شد و در زمینه مبارزه با ویروس کرونا تا امروز بدترین کشور بوده است. بدترین شیوه را برای مدیریت این بیماری انتخاب کرد، بیشترین تلفات را داد و مردم خود را گرفتار کرده و نشان داده است و توانایی لازم برای اداره کشور خود را ندارد.

او گفت: در هفته‌های اخیر خشونت‌هایی علیه مردم خودشان داشته اند. یعنی نظامی‌ها و پلیس به دستور کاخ سفید کشتار مردم را در دستور کار قرار داده اند.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «دستور روحانی به وزیر راه برای مهار قیمت مسکن»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 9 = ?