کد مطلب:  21321 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پیام روشن سفر منطقه‌ای روحانی به عربستان و امارات

پیام روشن سفر منطقه‌ای روحانی به عربستان و امارات

به گزارش آسمونی:کارشناس مسائل منطقه گفت: سفر فردای روحانی به عمان و کویت می‌تواند پیام روشنی به عربستان و...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

پیام روشن سفر منطقه‌ای روحانی به عربستان و امارات
پیام روشن سفر منطقه‌ای روحانی به عربستان و امارات
به گزارش آسمونی:کارشناس مسائل منطقه گفت: سفر فردای روحانی به عمان و کویت می‌تواند پیام روشنی به عربستان و امارات هم بدهد، مبنی بر اینکه ایران همواره با روحیه مثبت و سازنده آماده گفت‌وگو در راستای حل مسائل منطقه و توسعه همکاری‌های منطقه‌ای است.

صباح زنگنه کارشناس مسائل منطقه در ارزیابی از سفر یک روزه حسن روحانی به عمان و کویت که قرار است فردا (چهارشنبه) انجام شود، این سفر را سفری مهم و به موقع خواند.

وی به اهمیت بالای منطقه برای جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: روابط ایران با کشورهای عمان و کویت حسنه‌ و همراه با احترام متقابل بوده و در مسائل منطقه‌ای دیدگاه‌های مشترک زیادی با تأکید بر ضرورت برقراری و استمرار امنیت و ثبات در منطقه وجود دارد.

زنگنه این سفر را در شرایطی که تهدیدهای مشترکی کشورهای حوزه خلیج فارس را تهدید می‌کند، حائز اهمیت برشمرد.

این کارشناس مسائل منطقه دعوت سلطان عمان و امیر کویت از روحانی برای سفر به این کشورها را در جهت تقویت روابط دوجانبه موجود و همچنین تلاش برای توسعه روابط منطقه‌ای و همکاری در زمینه حل بحران‌های منطقه‌ که توان و ظرفیت‌های منطقه را مستهلک می‌کند، خواند.

وی در توضیح بیشتر افزود: این سفر می‌تواند علامت و پیام روشنی به بقیه کشورهای منطقه از جمله امارات و عربستان هم بدهد که ایران همواره با روحیه مثبت و سازنده آماده گفت‌وگو و همکاری در راستای حل مسائل منطقه و توسعه همکاری و همبستگی منطقه‌ای است. 

زنگنه ادامه داد: این سفر می‌تواند در ادامه نامه‌ای که امیر کویت برای رئیس جمهور ایران فرستاد نیز تلقی شود و رئیس جمهور با حضور خود پاسخ روشنی را به آن نامه می‌دهد و این آمادگی را اعلام می‌کند.

وی درباره نتایج این سفر بر مناسبات تهران و ریاض با بیان اینکه باید منتظر نتایج این سفر باشیم، یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد به صورت تک تک با عربستان و امارات و بقیه کشورهای حوزه خلیج فارس مذاکره دوجانبه داشته باشد و علاوه بر آن آمادگی دارد در بعد همکاری‌های منطقه‌ای نیز گفت‌وگو با این کشورها را آغاز کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره پیام روشن سفر منطقه‌ای روحانی به عربستان و امارات فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پیام روشن سفر منطقه‌ای روحانی به عربستان و امارات» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید