کد مطلب:  23014 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 7 دقیقه
پیام تبریک مقامات کشورها به انتخاب مجدد روحانی

پیام تبریک مقامات کشورها به انتخاب مجدد روحانی

به گزارش آسمونی:برخی از مقامات کشورهای جهان در پیام های جداگانه ای انتخاب مجدد حسن روحانی به ریاست جمهوری...
زمان مطالعه: 7 دقیقه

به گزارش آسمونی:برخی از مقامات کشورهای جهان در پیام های جداگانه ای انتخاب مجدد حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران را تبرک گفتند.

پیام تبریک مقامات کشورها به انتخاب مجدد روحانی
پیام تبریک مقامات کشورها به انتخاب مجدد روحانی
پیام تبریک بشار اسد

رئیس جمهوری سوریه در پیامی، انتخاب دوباره آقای حسن روحانی به ریاست جمهوری کشورمان را تبریک گفت.
بشار اسد در این پیام انتخاب دوباره روحانی به ریاست جمهوری کشورمان را نشان دهنده اعتماد ملت ایران به ایشان برای ارتقای جایگاه و نقش ایران در منطقه و جهان برشمرد.
وی در پیام تبریک خود با اشاره به اینکه انتخابات ریاست جمهوری ایران الگویی قابل توجه برای جهان است، برخورداری نامزدهای انتخابات از روحیه عالی دموکراسی و مسئولیت پذیری را ستود.
بشار اسد در پیام خود، همچنین موفقیت، سرافرازی و اقتدار را برای آقای روحانی و ملت "برادر" ایران آرزو و بر اهتمام کشورش برای ادامه همکاری با جمهوری اسلامی ایران در مسیر تحکیم ثبات و امنیت منطقه و جهان تاکید کرد.

سید حسن نصرالله پیروزی حسن روحانی را تبریک گفت

شبکه تلویزیونی المنار اعلام کرد: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان پیروزی حسن روحانی را در انتخابات ریاست جمهوری ایران تبریک گفت.
وی در پیام تبریک خود خطاب به روحانی گفت: از خداوند مسئلت دارم که شما را در تحقق اهداف مورد نظر و خواسته های بزرگ ملت ایران موفق بدارد.

تبریک رئیس جمهور ونزوئلا به روحانی

رئیس جمهور ونزوئلا برگزیده شدن مجدد اقای حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت. نیکلاووس مادرو در این پیام آورده است، بنام مردم و دولت جمهوری بولیواری ونزوئلا انتخاب مجدد آقای دکتر حسن روحانی را که با نمایش مشارکت و قدرت و اتحاد مردم کشور دوست و برادر ایران بوقوع پیوست را تبریک می گویم.
نیکلاووس مادرو افزود روز گذشته شاهد نمایش قدرت مردمی بودیم که به جهانیان نشان دادند مردم ایران با وجود تحریم های غیرقانونی و ناعادلانه و گسترده آمریکا همچنان به روند سازندگی و پبشرفت خود و کشورشان اقدام کردند.
وی در این پیام مردم ایران را مردمی صلح جو معرفی کرده و خاطرنشان ساخت دولت و مردم ونزوئلا علاوه بر ابراز مجدد دوستی و علاقه به دولت و مردم ایران خواهان افزایش همکاریهای ونزوئلا و ایران هستند.

تبریک رئیس اجرایی دولت افغانستان

رییس اجرایی دولت افغانستان پیروزی دکتر حسن روحانی را در دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران تبریک گفت. عبدالله عبدالله امروز با صدور پیامی اعلام کرد: روابط دو کشور در چهار سال نخست ریاست جمهوری آقای روحانی گسترش یافت و افغانستان تقویت هرچه بیشتر روابط دو جانبه در عرصه های مبارزه با تروریسم و همکاریهای اقتصادی را خواستار است.

پیام رئیس جمهور قزاقستان

رئیس جمهور قزاقستان انتخاب مجدد رئیس جمهور اسلامی ایران را تبریک گفت. نورسلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان با پیام تبریک به مناسبت انتخاب مجدد حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران؛ اظهار امیدواری کرد که حضور ایشان همچون گذشته باعث گستردگی روابط دو کشور ایران و قزاقستان شود.
نظربایف با اشاره به سابقه و مشترکات تاریخی و فرهنگی و همسایگی دو کشور بر آمادگی در جهت همکاری در جهت تثبیت صلح در منطقه و گسترش روابط همه جانبه تاکید کرد.

تبریک نخست وزیر ایتالیا به آقای روحانی

نخست وزیر ایتالیا پیروزی حجت الاسلام روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت.
پائولو جنتیلونی دقایقی پیش در پیامی توئیتری نوشت:تبریک به جناب اقای روحانی رئیس جمهور ایران برای پیروزی در انتخابات. با اطمینان از دوستی بین دو ملت و روابط بین دو کشور .
آنجلینو الفانو وزیر امور خارجه ایتالیا نیز در پیامی جداگانه، این پیروزی را به دکتر روحانی تبریک گفت و از جمهوری اسلامی به عنوان یک کشور بزرگ و تاثیر گذار در منطقه نام برد.

پیام تبریک نخست وزیر هند به روحانی

نخست وزیر هند به آقای حسن روحانی تبریک گفت.
نارندرا مودی در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت از صمیم قلب به دوستم حسن روحانی پیروزی مجدد در انتخابات را تبریک می گویم. ایران با هدایت پویای روحانی به فتح قله های جدید ادامه می دهد. هند به تقویت رابطه قوی مان با ایران متعهد است.

پیام تبریک نخست وزیر پاکستان به روحانی

نواز شریف نخست وزیر پاکستان در پیامی به دکتر حسن روحانی انتخاب مجدد او را بعنوان رئیس جمهور ایران تبریک گفت.
نخست وزیر پاکستان در پیام تبریک خود گفت: مردم ایران با ابراز اعتماد به دکتر روحانی، او را مجدداً انتخاب کرده اند و این بیانگر اعتماد مردم به چشم اندازها، دیدگاهها و برنامه های اوست.
وی افزود: روابط دو کشور ریشه در تاریخ، فرهنگ، سنت و دین مشترک دارد.
نخست وزیر پاکستان با ابراز تمایل خود برای ادامه همکاری ها میان دو کشور، بر تقویت همکاری ها میان دو کشور برادر و همسایه در زمینه های مختلف تاکید کرد.

پیام تبریک وزیر خارجه نروژ

شبکه خبری ای بی سی نیوز آمریکا گزارش داد وزیر امور خارجه نروژ پیروزی حسن روحانی را در انتخابات ریاست جمهوری ایران تبریک گفت.
«بورگه برنده» وزیر امور خارجه نروژ گفت وی پیام اورسلا فان در لین وزیر دفاع آلمان را تکرار می کند که گفته است انتخاب مجدد روحانی پیامی مخابره می کند مبنی بر اینکه ایران برای نهادینه کردن اصلاحات جدی است.

پیام تبریک پوتین به روحانی

رییس جمهور روسیه با ارسال پیامی پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری را به وی تبریک گفت.

ولادیمیر پوتین در این پیام بر آمادگی روسیه جهت ادامه همکاری فعالانه در توسعه روابط دو کشور ایران و روسیه در حوزه‌های دوجانبه و موضوعات بین المللی تاکید کرد.

رییس جمهور روسیه در متن پیام خود همچنین از اجرای موفقیت آمیز توافقات دو کشور از جمله توافقات بدست آمده در چارچوب سفر چندی پیش حسن روحانی به روسیه که در راستای منافع ملتهای دو کشور دوست و در مسیر تقویت تلاشها برای حمایت از ثبات و امنیت در منطقه خاور میانه،خاور نزدیک و مجموعا کل جهان بود، ابراز اطمینان کرد.

رئیس جمهور چین ، پیروزی حسن روحانی را گفت

به گزارش شبکه چاینا پلاس، شی جینپینگ رئیس جمهور چین روز شنبه در پیامی پیروزی حسن روحانی رئیس جمهور ایران را در انتخابات ریاست جمهوری تبریک گفت.

موگرینی پیروزی حسن روحانی را در انتخابات ریاست جمهوری تبریک گفت

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیام هایی در صفحه توییتر خود نوشت: ایرانی ها با شور و اشتیاق در صحنه سیاسی کشورشان شرکت کردند. من به حسن روحانی رئیس جمهور ایران برای پیروزی قاطع در این انتخابات تبریک می گویم.

وی در پیام دیگری آورده است: اتحادیه اروپا آماده همکاری برای اجرای کامل برجام، توافقنامه‌های دوجانبه و صلح منطقه‌ای و تحقق انتظارات همه مردم ایران است.

پیام تبریک رئیس جمهور آذربایجان به روحانی

رئیس جمهور آذربایجان در پیامی به آقای روحانی انتخاب مجدد وی به ریاست جمهوری کشورمان را تبریک گفت.

در پیام «الهام علی اف » آمده است: جناب آقای روحانی انتخاب مجدد شما به عنوان رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران را از صمیم دل تبریک می گویم. این پیروزی در انتخابات نشانگر ایمان و اعتقاد مردم به شما و ارج نهادن به تلاش های شما در راستای توسعه و رفاه کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران است.

در بخش دیگری از این پیام تبریک همچنین آمده است : من به مناسبات فی مابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان ارزش و اهمیت خاصی قائل هستم و مناسبات موجود و همکاری های دو کشور که به سطح همکاری های راهبردی ارتقاء یافته است خشنود کننده است.

«الهام علی اف » افزوده است : من نسبت به دیالوگ سیاسی، همکاری های فی مابین در حوزه های مختلف و همچنین حمایت ایران از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان ارزش زیادی قائل هستم.

روابط دو جانبه ایران و جمهوری آذربایجان در سالهای اخیر بیش از پیش توسعه ودیدارها و مذاکراتی که با شما داشتم و نیز توافق نامه های همکاری که امضاء و طرح های مشتر که اجرا کرده ایم در توسعه روابط دو کشور نقش مهمی داشته است.

«الهام علی اف » در این پیام همچنین آورده است: اطمینان دارم که تلاش های مشترک در راستای گسترش هرچه بیشتر همکاری های دو جانبه و چند جانبه جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران را طبق منافع مردم دو کشور که از ارزش های معنوی مشترک برخوردار هستند در آینده نیز ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور آذربایجان در پایان گفته است : برای شما تندرستی و شادی و در فعالیت آتی در راستای ارتقای هرچه بیشتر رفاه مردم دوست و برادر ایران توفیق آرزو دارم.

تبریک امیر کویت به روحانی

امیر کویت انتخاب دوباره حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت.

تبریک رئیس جمهور فرانسه

رئیس جمهوری فرانسه پیروزی حسن روحانی را در انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران، به وی تبریک گفته و ابراز امیدواری کرد انتخاب مجدد وی به بهبود روابط دیرینه دو کشور بینجامد.
امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز شنبه بیانیه ای منتشر و در آن تاکید کرد انتخاب دوباره رئیس جمهور روحانی این امید را تقویت می کند که دولتش توافق تاریخی 14 ژوئیه 2015 را که حل اختلاف بر سر برنامه هسته ای ایران را از طریق دیپلماتیک ممکن ساخت، با جدیت اجرا کرده و گام جدیدی در روابط ایران با جامعه جهانی بر دارد.
رئیس جمهوری جدید فرانسه در بیانیه خود اظهار داشت کشورش به تلاش خود ادامه خواهد داد تا این توافق در تمام ابعاد آن به طور دقیق به اجرا در آید. مکرون همچنین برگزاری مناسب انتخابات را به آقای روحانی تبریک گفته و اظهار داشت از دولت خود خواهد خواست در راستای تقویت روابط اقتصادی، علمی و فرهنگی با ایران بکوشد.
در پایان بیانیه کاخ الیزه، به نقل از رئیس جمهوری فرانسه آمده است: «فرانسه به توسعه گفت و گوی سیاسی با ایران علاقه داشته و بر لزوم حل دیپلماتیک بحران های خاورمیانه تاکید کرده و از ایران می خواهد در این راه قدم بر دارد».

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

: برای دریافت مشاوره درباره پیام تبریک مقامات کشورها به انتخاب مجدد روحانی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پیام تبریک مقامات کشورها به انتخاب مجدد روحانی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید