کد مطلب:  56938 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
روح الله زم اعدام شد

روح الله زم اعدام شد

سحرگاه روز ۲۲ آذرماه ۱۳۹۹ حکم اعدام روح‌الله زم اجرا شد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

حکم اعدام روح الله زم مدیر کانال آمدنیوز اجرا شد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد: «سحرگاه روز 22 آذرماه 1399 حکم اعدام «روح‌الله زم» مؤسس و گرداننده رسانه آمدنیوز اجرا و به دار مجازات آویخته شد.»

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه سه شنبه 18 آذرماه در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه که آیا حکم اعدام روح الله زم در دیوان عالی کشور تأیید شده است؟ گفت: بله. در حدود بیش از یک ماه قبل، دیوان عالی کشور به این پرونده رسیدگی کرده و حکم صادره از دادگاه انقلاب در این باره به تأیید دیوان عالی کشور رسیده است.

اسماعیلی گفت: در پرونده روح الله زم، دادگاه 13 مورد از عناوین ریز اتهامات وی را توام باهم از مصادیق «افساد فی الارض» دانست و به این جهت درباره وی حکم اعدام صادر کرد و بابت چند مورد دیگر که در زمره مصادیق افساد فی الارض نیست، این فرد به مجازات حبس محکوم شده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دوشنبه 22 مهر 1398 در بیانیه‌ای از دستگیری "روح الله زم" در یک "عملیات اطلاعاتی هوشمندانه توسط سازمان اطلاعات سپاه" خبر داد.

بر اساس گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه برای روح الله زم شش جلسه دادگاه به ریاست قاضی صلواتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد. اولین جلسه دادگاه زم، روز 21 بهمن 98 و ششمین و آخرین جلسه آن 20 خرداد 99 بود.

: برای دریافت مشاوره درباره روح الله زم اعدام شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «روح الله زم اعدام شد» در کادر زیر بنویسید :

9 - 5 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید