ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  16197 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فیلم دلتنگی های عاشقانه

فیلم دلتنگی های عاشقانه

آسمونی گذری دارد بر نقد فیلم " دلتنگی های عاشقانه " : کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟ محمدرضا فروتن که...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فیلم دلتنگی های عاشقانه
فیلم دلتنگی های عاشقانه

آسمونی گذری دارد بر نقد فیلم " دلتنگی های عاشقانه " :

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

محمدرضا فروتن که با « قرمز » شناخته می شود، بازیگر نقش اصلی مرد فیلم است. میترا حجار هم که بیشتر با فیلم « متولد ماه مهر » به یاد آورده می شود، بازیگر نقش اصلی زن است.

 

دلتنگی عاشقانه
دلتنگی عاشقانه

داستان فیلم درباره چیست ؟

این فیلم داستان زندگی شهید سید منوچهر مدق و همسرشان، فرشته ملکی را روایت می کند که در هنگام بازگشت از ماه عسل متوجه می شوند نیروهای عراقی به ایران حمله کرده اند و...

کارگردان کیست ؟

رضا اعظمیان که حواشی آخرین ساخته سینمایی اش می تواند به تنهایی دستمایه ساخت یک فیلم باشد! آخرین ساخته اعظمیان در سال 1387 « کارناوال مرگ » نام داشت که به دلیل اختلاف با تهیه کننده فیلم ، حبیب الله کاسه ساز ، از پروژه کنار گذاشته شد و خود کاسه ساز با تغییراتی در فیلمنامه ، اثر را کارگردانی کرد!

دلتنگی
دلتنگی

حواشی فیلم؟

فیلم اقتباسی است از کتاب « اینک شوکران » نوشته فرشته ملکی، همسر شهید مدق.

کارگردان گفته که محمدرضا فروتن و میترا حجار انتخاب ششم من برای بازی در این فیلم بودند!

نکات مثبت فیلم ؟

ساختن فیلمی براساس زندگی یک شهید آن هم در بستری عاشقانه، حداقل روی کاغذ می توانست برگ برنده باشد. ایده اولیه فیلم جسورانه بوده و این جسارت، یک نکته مثبت محسوب می شود.

نکات منفی فیلم ؟

فیلم اثری نصفه و نیمه است و شلختگی و بی هویتی در سرتاسر فیلم موج می زند. فیلمنامه « دلتنگی های عاشقانه » را باید فستیوال تیپ سازی معرفی کرد.

در « دلتنگی های عاشقانه » افراد به داستان وارد و از آن خارج می شوند اما نه آمدنشان قانع کننده هست و نه خروجشان! در واقع فیلم یک داستان عاشقانه دارد با چندتایی شخصیت که آمده اند تا پیامی اخلاقی بدهند و بروند.

« دلتنگی های عاشقانه » را از حیث تصویربرداری می توان یکی از بدترین آثار سال معرفی نمود. قاب بندی های پراشتباه و عجیب یکی پس از دیگری در طول فیلم خودنمایی می کنند. گاها حتی اتفاق عجیب تری هم رخ می دهد و آن اینکه بازیگران به سمت لنز حرکت می کنند تا کات صورت بگیرد! در سکانس بیمارستان نصف صورت فروتن در تصویر نیست و...

انتخاب محمدرضا فروتن و میترا حجار به عنوان بازیگران فیلم مناسب نیست. این دو بازی های ضعیفی از خود ارائه داده اند. بازی میترا حجار یک سر و گردن پایین تر از دیگر بازیگران است!

این یکی از دیالوگ های فیلم است : « بدون تو بهشت هم نمیرم ». نحوه ادای این دیالوگ و موقعیتی که بر زبان جاری می شود، می تواند شرح حال وضعیت عمومی فیلم باشد.

دلتنگی عاشقانه1
دلتنگی عاشقانه1

 « دلتنگی های عاشقانه » نمونه بارز یک اثر تماما ضعیف است. فیلم اصلا به قامت سینما نمی آید و با ارفاق می تواند یک اثر ویدئویی باشد .

منبع : moviemag.ir

نظر خود را درباره «فیلم دلتنگی های عاشقانه» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره فیلم دلتنگی های عاشقانه فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید