مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  25110 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
چاپ رول آپ

چاپ رول آپ

رول آپ ‎که با نام دیگر استند رول آپ‎‎ نیز شناخته می‎شود، یک متریال چاپی است و در داخل یک قوطی آلومینیومی...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

چاپ رول آپ
چاپ رول آپ

رول آپ ‎که با نام دیگر استند رول آپ‎‎ نیز شناخته می‎شود، یک متریال چاپی است و در داخل یک قوطی آلومینیومی با یک فنر جمع شده است. آسمونی در این مقاله به معرفی کامل رول آپ و استند رول آپ و چاپ رول آپ می پردازد.

رول آپ‎‎ به شکل ایستاده بود و در آن عموما پلات لمینت ، کنواس یا سینتاتک است که حمل و نقل و نگه داری آنرا فوق العاده تسهیل می‎بخشد. رول آپ ‎‎‎ها‎ انواع مختلفی دارد که به شکل دو دسته رول آپ ‎‌ها‎ی ثابت و رول آپ‎ها‎ی موتوردار یا گردان می‎باشد.

موارد استفاده از رول آپ ‎‎‌ها‎ی ثابت و متحرک :



 • رول آپ‎‎‌ها‎ی ثابت در غرفه‌ها‎ی نمایشگاهی که فضای کمی دارند ، مناسب تر می‎باشند.
 • رول آپ گردان یا متحرک برای فروشگاه‌ها‎یی که چند محصول یا برند خود را با یک سازه تبلیغ می‎کنند ، قابل استفاده است. توصیه می‎شود از این نوع رول آپ‎‎ در غرفه‌ها‎یی که فضای مناسب و بزرگتر از 12 متر می‎باشد ، استفاده شود.

انواع رول آپ :‎‎

roll-up-printing
roll-up-printing

رول آپ ‎‎‌ها‎ می‎توانند دو طرفه یا یک طرفه چاپ شوند بر این اساس می‎توان به شش نوع رول آپ‎‎ اشاره نمود :



 • رول آپ‎‎ پایه پهن
 • رول آپ ‎‎‌ها‎ی آویز گردان
 • رول آپ ‎‎‌ها‎ی ساده یکطرفه
 • رول آپ ‎‎‌ها‎ی گردان یکطرفه
 • رول آپ ‎‎‌ها‎ی گردان دو طرفه
 • رول آپ ‎‎ گردان دو طرفه با‌ ها‎لوژن

 پشت استند یا سازه نمایشگاهی رول آپ ‎ها‎ی یک طرفه‌ ها‎ رو به دیوار یا محلی که دید ندارد ، می‎باشد. رول آپ‎‎‌ ها‎ی دو طرفه نیز در موقعیتی قرار می‎گیرند که هر دو طرفه آن قابل مشاهده است. برای مثال رول آپ‎‎‌ ها‎ی غرفه‌ ها‎ی جلوی فروشگاه که یک سمت آن بیرون فروشگاه را پوشش میدهد و سمت دیگر برای مشتریانی که داخل فروشگاه هستند ، تبلیغات را به نمایش می‎گذارد.

چاپ رول آپ
چاپ رول آپ

استند رول آپ برای فضای بیرونی و سرباز خیلی مناسب نیست و استفاده ایندور یا فضای داخلی دارد. در متریال‌ها‎ی مورد استفاده رول آپ‎‎ ، پلات لمینت به علت خاصیت ضد آب و ضد پاره شوندگی محبوبیت بیشتری دارد.

چاپ یا بنر یا پلاتی‎ در پایه استند رول آپ یا سازه آلومینیوم از اهمیت ویژه ای دارد که بر روی آن به عنوان تبلیغات چاپ می‎شود. مشتریان می‎توانند با سفارش رول آپ‎‎ خود از شرکت‌ ها‎ی چاپ ضمن برخوداری از مزیت چاپ 8 رنگ با کیفیت عالی و جنس کاغذ‌ ها‎ی مختلف بهره مند شوند. نصب کردن رول آپ ساده بوده و نیاز به تخصص خاصی ندارد. در هنگام تحویل از مراکز چاپ می‎توان نحوه نصب آن را جویا شد.

roll-up-printing
roll-up-printing

رول آپ‎‎ رو میزی :

رول آپ رو میزی دارای سایز در با‎ عرض 30 و ارتفاع 42 سانتیمتر می‎باشد. وزن آن بیشتر از یک کیلوگرم نخواهد بود. از جمله مزایای این نوع رول آپ ،‎ وزن سبک آن است که حمل و نقل آن را تسهیل می‎کند. رول آپ ‎‎‌ها‎ به سادگی قابل برداشتن می‎باشند و این ویژگی موجب شده تا طرفداران زیادی در میان فروشگاه ها داشته باشد.

علاوه بر فروشگاه‌ ها ‎، رول آپ رو میزی با اندازه مناسب و مزایای یاد شده می‎تواند برای معلمان ، کارمندان ، غرفه داران و … نیز مفید باشد. بسیاری از ارگان های دولتی نیز به منظور تبریک و تسلیت و یا یادبود مراسمات خاص ، از رول آپ ‎‎‌ها‎ی ایستاده استفاده می‎‎کنند. لازم به ذکر است که موفقیت رول آپ‎‎‌ها‎ به نوع چاپ و هنر مرکز انتشارات نیز بستگی دارد. به هر میزان که کیفیت چاپ دیجیتال بر روی رول آپ بیشتر باشد ، به همان میزان نیز تاثیرگذار خواهد بود. به عبارت دیگر چنانچه کیفیت چاپ بر روی رول آپ‎‎ نامطلوب باشد ، که ممکن است به علت چاپ نشدن رنگ‌ها‎ی اصلی‎ و یا نوشته اتفاق افتاده باشد، از میزان اثرگذاری تبلیغات و جلب توجه می‎‎کاهد.

استند رول آپ چیست ؟

در کل به هر چیزی که قابلیت جمع شدن در سازه را دارا باشد رول گفته می شود ، حال باید رول آپ را که سازه ای پرتابل می باشد و کاربرد های فراوانی اعم از نمایشگاهی ، تبلیغاتی و … دارد را بر این اساس معرفی کنیم.

سازه ی آلومینیوم یا پایه استند رول آپ از اهمیت ویژه ای در انتخاب آن دارد ولی نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد و قالبا به آن توجهی نمی شود چاپ یا بنر یا پلاتی می باشد که بر روی آن به عنوان تبلیغ شما چاپ می شود.

نصب رول آپ بسیار ساده می باشد و آن را در صحفه مربوطه توضیح داده ایم با توجه به این مزیت و سهولت در جا به جایی حتما تصدیق می فرمایید که از ملزومات اصلی در برپایی غرفه های نمایشگاهی (چه غرفه های پیش ساخته یا غرفه های پرتابل) استند رول آپ می باشد.

چاپ رول آپ
چاپ رول آپ

انواع استند رول آپ :



 • رول آپ ثابت یک طرفه
 • رول آپ گردان
 • رول آپ دوطرفه
 • رول آپ پایه پهن

1 - استند ثابت :

در غرفه های نمایشگاهی که فضای کمی در اختیار دارید ، فروشکاه ها و … که در کل فضای کمتری هست

2 - استند گردان :

در فروشگاه هایی که قصد دارید چند محصول یا برند خود را با یک سازه تبلیغ کنید ، ترجیحا از این نوع در غرفه هایی که فضای مناسب و بزرگتر از 12 متر می باشد پیشنهاد می گردد.

roll-up-printing
roll-up-printing

اما از نظر یک طرفه یا دو طرفه بودن رول آپ میتوان به این نکات توجه داشت :

1 - یک طرفه :

پشت این استند یا سازه نمایشگاهی حتما باید رو به دیوار یا محلی که دید ندارد باشد

2 - دو طرفه :

این نوع از رول آپ نیز می بایست در موقعیتی قرار بگیرد که هر دو طرفه آن دید داشته باشد مانند غرفه های دو بر یا به عنوان تبلیغ در جلوی فروشگاه شما که یک طرف آن بیرون فروشگاه شما را پوشش میدهد و طرف دیگر برای مشتریانی که داخل فروشگاه هستند تبلیغی را نمایش می دهد

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره چاپ رول آپ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چاپ رول آپ» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید