خطر انفجار در کمین مخازن خودروهای گازسوز غیرکارخانه‌ای! | آسمونی
کد مطلب: 49728 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
خطر انفجار در کمین مخازن خودروهای گازسوز غیرکارخانه‌ای!

خطر انفجار در کمین مخازن خودروهای گازسوز غیرکارخانه‌ای!

از دی ماه سال 97 شاهد توقف بازرسی و تست مخازن CNG خودروهای غیرکارخانه ای در کشور بودیم و این مسئله می تواند یکی از عوامل بروز انفجارهای مخازن معیوب در زمان سوخ
زمان مطالعه: 1 دقیقه

درحالی که سابقه گازسوز کردن و تردد خودروهای گازسوز در کشور به سال 83 بازمی‌گردد، فرآیند بازرسی و تست مخازن CNG خودروها، با 13 سال تأخیر آغاز شد و از شهریور سال 96 شاهد اجرای تست مخازن CNG خودروها در آزمایشگاه‌هایی بودیم که توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری، احداث و تجهیز شده بودند. این فرآیند ادامه داشت تا اینکه از دی ماه سال 97 شاهد توقف بازرسی و تست مخازن CNG خودروهای غیرکارخانه ای در کشور بودیم و این مسئله می تواند یکی از عوامل بروز انفجارهای مخازن معیوب در زمان سوخت‌گیری باشد. محسن جوهری، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG کشور در این خصوص گفت:

تا دی ماه سال 97 شاهد تست مخازن CNG تعداد یک میلیون و 220 هزار خودرو در 425 آزمایشگاه مجهز بودیم، اما با توقف تست مخازن خودروهای غیرکارخانه‌ای، مراجعه خودروها به آزمایشگاه‌ها به شدت کاهش یافت و امروز خودروهای بسیاری در کشور تردد می کنند که دوگانه سوز کارخانه ای نبوده و به صورت غیررسمی گازسوز شده‌اند و حتی یک‌بار هم تست مخزن آنها انجام نشده است. با توجه به پیگیری های انجام شده، به نظر می رسد سازمان ملی استاندارد عامل توقف تست مخازن خودروهای غیرکارخانه ای است، اما ما با ارسال نامه‌ای به معاونت پیگیری حقوق عامه دادستانی کل کشور، درخواست کرده‌ایم که عوامل این اقدام شناسایی شده و دستور برقراری مجدد فرآیند تست مخازن خودروهای گازسوز غیرکارخانه ای صادر شود. آمار رسمی این خودروها 918 هزار دستگاه است اما آمار غیررسمی آنها بسیار بیشتر از این رقم بوده و برآوردهای غیررسمی حاکی از این است که حدود یک میلیون دستگاه خودروی گازسوز غیرکارخانه ای را باید به تعداد 918 هزار دستگاه آمار رسمی این خودروها اضافه کرد. همچنین در روزهای اخیر، پیمان پیرایش، مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی سازمان ملی استاندارد در برنامه "روی خط خبر" شبکه خبر در این خصوص گفت: در آیین نامه سال 93 که از سوی هیئت دولت تصویب و ابلاغ شده، وظیفه ای برای سازمان استاندارد تعیین شده مبنی بر اینکه تأیید صلاحیت آزمایشگاه ها و در اختیار قرار دادن این آزمایشگاه‌ها در سامانه سیمفا و تأیید صلاحیت شرکت های بازرسی برای حضور در مراکز خدمات فنی و آزمایشگاه‌ها، توسط سازمان ملی استاندارد انجام شود. توقف تست مخازن خودروهای گازسوز غیرکارخانه ای در دی ماه 97، تصمیم سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بود و سامانه سیمفا از آن تاریخ تاکنون، به گونه ای تنظیم شده که فقط خودروهای گازسوز کارخانه ای پذیرش می شوند و قطعا سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برای این مسئله توجیهاتی دارد.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره خطر انفجار در کمین مخازن خودروهای گازسوز غیرکارخانه‌ای! فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

ثبت نظر درباره «خطر انفجار در کمین مخازن خودروهای گازسوز غیرکارخانه‌ای!»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 6 = ?