ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  58334 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تعرفه آب و برق از اول اردیبهشت 1400 افزایش یافت

تعرفه آب و برق از اول اردیبهشت 1400 افزایش یافت

مشترکین پرمصرفی که تاکنون برای کاهش مصرف کاری نکرده‌اند از ابتدای خردادماه 16 درصد افزایش قیمت برق دریافت می‌کنند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سخنگوی صنعت برق از افزایش 7 درصدی قیمت عمومی برق از اول اردیبهشت و افزایش 16 درصدی قیمت برق مشترکان پرمصرف از ابتدای خرداد ماه خبرداد.

به گزارش آسمونی به نقل از صداوسیما، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه متوسط دمای هوا امسال 5 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است افزود: این موضوع سبب استفاده زود هنگام از وسایل سرمایشی شده است.

تعرفه آب و برق از اول اردیبهشت 1400 افزایش یافت
تعرفه آب و برق از اول اردیبهشت 1400 افزایش یافت

وی با بیان اینکه چاه‌ های کشاورزی به دلیل کاهش بارندگی‌ های امسال زودتر از سال گذشته فعال شده است گفت: در بخش صنایع نیز مصرف 26 درصد افزایش یافته است که این رویه مصرف سبب افزایش 20 درصدی مصرف انرژی در کشور شده است.

سخنگوی صنعت برق با تاکید برلزوم تدارک دیدن برنامه‌های لازم برای مدیریت مصرف از هم اکنون ادامه داد: افزایش 7 درصدی قیمت برق سالانه طبق مصوبه هیئت وزیران انجام می‌شود، اما برای مشترکینی که کمتر از الگوی مصرف، برق مصرف می‌کنند تخفیف صددرصدی اعمال و قبوض آن‌ها صفر خواهد شد.

رجبی مشهدی با بیان اینکه راهکار‌های کاهش مصرف برق بسیار ساده است گفت: مشترکین خوش مصرف اگر میزان مصرف خود را نسبت به مصرف سال گذشته کاهش دهند پاداش مدیریت مصرف دریافت خواهند کرد و البته به ازای هر 10 درصد کاهش نیز 20 درصد از مبلغ قبضشان کاسته می‌شود.

وی ادامه داد: مشترکین پرمصرفی که تاکنون برای کاهش مصرف کاری نکرده‌اند از ابتدای خردادماه 16 درصد افزایش قیمت برق دریافت می‌کنند که البته این دسته از مشترکین نیز می‌توانند با دقت در نوع مصرف از وسایل برقی و کاهش هدررفت، میزان مصرف خود را کاهش دهند.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به کاهش بارش‌ها گفت: این موضوع سبب کاهش ذخیره آبی سد‌های دارای نیروگاه برق آبی شده است که این موضوع به معنای محدودیت در تولید برق از این نیروگاه‌ها تا 3 هزار مگاوات است.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره تعرفه آب و برق از اول اردیبهشت 1400 افزایش یافت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تعرفه آب و برق از اول اردیبهشت 1400 افزایش یافت» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید