مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  47457 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
واکنش رضازاده به رکورد شکنی تالاخادزه گرجی

واکنش رضازاده به رکورد شکنی تالاخادزه گرجی

قهرمان سابق وزنه‌برداری ایران گفت: همواره دوست داشتیم در دسته فوق سنگین یک ایرانی حرف اول را در جهان بزند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
واکنش رضازاده به رکورد شکنی تالاخادزه گرجی
واکنش رضازاده به رکورد شکنی تالاخادزه گرجی
واکنش رضازاده به رکورد شکنی تالاخادزه گرجی - Rezazadeh's reaction to Talakhadze's record breaking

به گزارش آسمونی : حسین رضازاده قهرمان سابق وزنه برداری جهان درباره شکستن رکوردش توسط یک وزنه بردار گرجستانی گفت: 2 سال است که وزنه ها تغییر پیدا کرده و رکورد دوضرب وزنه بردار گرجستانی 264 کیلو بود. من در المپیک 263.5 زدم و دو سال است که وزنه ها تغییر پیدا کرده است و فدراسیون جهانی برای دسته فوق سنگین که به اضافه 109 کیلو است، رکورد 260 کیلو را قرار داد و وزنه بردار گرجی 264 کیلو زد که نیم کیلو از من بیشتر است.وی افزود: ورزش رکوردی همین است، من در 2002 و مسابقات جهانی لهستان 17 سال پیش 263 زدم و بعد دو سال در المپیک آنتن 263.5 زدم که آن نیم کیلو هم برداشته شد. به هر حال ورزش حرفه ای و رکوردی همین است که ورزشکاری که زحمت بکشد و تمرین خوبی انجام بدهد، رکورد دنیا را تغییر می دهد و مدال طلا می گیرد.

رضازاده که با برنامه «سلام صبح بخیر» صحبت می کرد، اضافه نمود: این وزنه بردار گرجی را هم من می شناسم و هم از نظر اخلاقی و هم ورزشی وزنه بردار خوبی است و حق او بود که این وزنه ها را بزند. به جز حرکت دو ضرب در حرکت یک ضرب هم که 220 کیلو زد که سنگین و با ارزش بود.این قهرمان سابق کشور تاکید کرد: بهداد سلیمی 2014 در مسابقات جهانی فرانسه رکورد من را زده بود و همین وزنه بردار گرجی رکورد او را زده بود. او وزنه بردار خوبی است و سن بهتری دارد و فکر کنم برای المپیک هم تمرین کند و رکوردهای خوبی بزند.

وی تصریح کرد: ما دوست داشتیم در دسته فوق سنگین ایرانی ها حرف اول را بزنند. چند سال بنده بودم، بعد هم بهداد بود وامیدواریم و دعا می کنیم که یک وزنه بردار خوب و قوی از کشورمان باز هم در دسته فوق سنگین بیاید و هم رکورد بزند و هم طلا بگیرد. چون در دسته فوق سنگین، جزو قوی ترین مردان دنیا هستند و شعار المپیک هم هست.

رضازاده یادآور شد: مردم ایران چندین سال به مدال طلا و رکورد زدن من عادت کرده بودند و بعد از من هم یکی دو سال بهداد آمد و مدال طلا گرفت. فوق سنگین دسته ای است که همه کشورها روی آن حساب باز می کنند و ارزشمند است.  امیدواریم یک ایرانی در دسته فوق سنگین هم مدال طلا بگیرد و هم رکورد جهان المپیک را تغییر بدهد.

وی در پاسخ به اینکه آیا کسی از ورزشکاران ایرانی هست که این رکورد را بشکند، گفت: بله موقعی که ما وزنه می زدیم همین ورزشکار گرجی در مسابقات نوجوانان و جوانان شرکت می کرد. او تمرین کرده و وزنه زده تا به این مرحله رسیده است. زمانی که من بودم هم می گفتند کسی رکورد جهان را نمی تواند بزند اما من زحمت کشیدم و موفق شدم. بچه های دیگر هم هستند اما باید مسئولان فکر خوب و مدیریت خوب و قوی داشته باشد که در دسته فوق سنگین سرمایه گذاری شود تا ایرانی ها باز هم به این مدالها و رکوردها برسند.این ورزشکار در پایان گفت: از تمام مردم ایران تشکر می کنم که چند سال دعا می کردند و من رکوردهای دنیا را می زدم و من امیدوارم و دعا می کنم که یک جوان ایرانی بیاید و در دسته فوق سنگین مدال طلا را برای کشورمان ایران به ارمغان بیاورد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره واکنش رضازاده به رکورد شکنی تالاخادزه گرجی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «واکنش رضازاده به رکورد شکنی تالاخادزه گرجی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید