رضا رضامندی‎ ، پیشکسوت عرصه نمایشهای سنتی درگذشت | آسمونی
کد مطلب: 5048 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رضا رضامندی‎ ، پیشکسوت عرصه نمایشهای سنتی درگذشت

رضا رضامندی‎ ، پیشکسوت عرصه نمایشهای سنتی درگذشت

1392/09/25رضا رضامندی‎ ، پیشکسوت عرصه نمایشهای سنتی درگذشتاو روز دوشنبه 11 آذر 92 ماه پس از آنكه دچار مشكلات قلبی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 

1392/09/25

رضا رضامندی‎ ، پیشکسوت عرصه نمایشهای سنتی درگذشت

او روز دوشنبه 11 آذر 92 ماه پس از آنکه دچار مشکلات قلبی شده بود، تحت عمل جراحی قرار گرفت. پس از جراحی با اینکه حال رضامندی رو به بهبودی رفته بود، درصبح 1392/09/15 درگذشت.

" از روزی که با او آشنا شدم و به توانایی هایش پی بردم، هر گاه فکرم مشغول او میشد، افسوس میخوردم که چرا دوران کودکی و نوجوانی اش را از هیچ امکانی برای تحصیل و پرورش آکادمیک استعدادها و نبوغ برخوردار نبوده که اگر بود،وجودش در دنیای هنر بازیگری بر روی کره خاکی بی همتا بود و هرگز اغراق در تعریف از او نخواهم کرد که واقعیت را با تمام وجودم احساس کردم "

این سخنان بخشی از صحبت های رضا رضا مندی در تعریف از سعدی افشار بود.

سعدی افشار (سعدالله زحمت خواه) درروز جمعه 30 فروردین ماه 1392 به دلیل کهولت سن و بیماری مزمن ریوی دار فانی را وداع گفت . برای اطلاعات بیشتر لطفا اینجا را کلیک نمایید.

رضا رضا مندی دوست و همکار سعدی افشار در 25 سال گذشته بود ، آنها بارها و بارها برای کار و اجرای نمایش به سفر های خارجی از کشور رفته بودند و با هم ارتباط خانوادگی داشتند، بچه‌های تئاتری رضامندی را بیشتر به عنوان پرستار سعدی افشار می‌شناسند. چراکه در دو سال و نیم گذشته مسئولیت نگهداری از تنها بازمانده نسل قدیمی سیاه بازان ایرانی را برعهده داشت و همواره در کنار سعدی افشار بود.

همچنین برخی از خاطرات مشترک سعدی افشار و رضا رضامندی و گفته هایی از زبان سعدی افشار درباره پرستاری های رضامندی از وی در کتاب عالیجناب سیاه به نوشته لاله عالم درج شده است

برای اطلاعات بیشتر درباره این کتاب لطفا اینجا را کلیک نمایید.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره رضا رضامندی‎ ، پیشکسوت عرصه نمایشهای سنتی درگذشت فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

عضو انجمن منتقدان و نويسندگان سينماى ايران (بازرس على البدل)
تحصيلات: كارشناس ارشد روزنامه نگارى
سمت ها: مدير مسئول نشريه پرونده تاتر، مشاور سردبير ماهنامه شهر سالم.،دبير سرويس فرهنگي روزنامه عصر ازادگان سرى اول مسئول صفحه فرهنگستان(حيات نو)، مدير تحريريه هاى دو نشريه فيلم و سينما و جشنواره. مسئول بخش چهره ها و اهالي سينما(دنياى تصوير) ، مسئول ستون گپ و گفت (آسيا)

ثبت نظر درباره «رضا رضامندی‎ ، پیشکسوت عرصه نمایشهای سنتی درگذشت»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 9 = ?