کد مطلب: 15367 درج نظر
رضا رشیدپور ، مجری برنامه حالا خورشید
زمان مطالعه: 6 دقیقه
نام و نام خانوادگی کامل:  رضا رشیدپور تولد: 18 مرداد 1354 مدرک تحصیلی:  مدرک کارشناسی در دو رشته عمران و...

84نام و نام خانوادگی کامل:  رضا رشیدپور

تولد: 18 مرداد 1354

مدرک تحصیلیمدرک کارشناسی در دو رشته عمران و کارگردانی

زمینه فعالیتمجری، تهیه‌کننده، بازیگر و کارگردان

رضا رشیدپور متولد هجدهم مرداد ماه 1354در خیابان سلسبیل(رودکی) تهران است، تنها یک خواهر کوچک‌تر از خودش دارد که مهندس معمار است، مادرش خانه‌دار و پدرش مهندس برق و الکترونیک بوده و زمانیکه برای جمع‌آوری تجهیزات لشکر عاشورا به دزفول اعزام شده بودند، حین انجام وظیفه قطع نخاع شده و در سال 76 درگذشت.

رضا رشیدپور در دوران مدرسه بسیار درسخوان بوده به طوری که دیپلم ریاضی-فیزیک خود را با معدل 86 /19 گرفته و همزمان در دو دانشگاه، در دو رشته عمران و کارگردانی فارغ‌التحصیل شده است، در سال 82 با خانم نغمه مهرپاک مجری برنامهٔ تصویر زندگی که فوق لیسانس روانشناسی دارد ازدواج کرده و در حال حاضر دختری به نام هلن دارد، به غیر از مجری گری به کار کارگردانی و ساخت و ساز نیز می‌پردازد.

رضا رشیدپور در فیلم سوپراستار نیز به عنوان بازیگر به ایفای نقش پرداخت. همچنین وی در دو فیلم شیش و بش و در امتداد شهر نیز بازی کرده، همچنین او سابقه مجری‌گری در چند برنامه تلویزیونی در شبکه تهران صدا و سیما را بر عهده داشت که بعضی از آن‌ها به نوعی توقیف شدند.

reza-rashidpour

فعالیت‌های رضا رشیدپور :

• مجری

- حالا خورشید - صفر صفر - دید در شب - زنده رود - مثلث شیشه‌ای - عبور شیشه‌ای - شب شیشه‌ای - مثلث

• بازیگر

سینما

- بی‌پولی (1386) - سوپر استار (1388)[7] - شش نفر زیر باران (1389) -شیش و بش (1390) - در امتداد شهر (1390) - شرف خانواده فاضل (1392)

تلویزیون

- مرد هزار چهره

Reza Rashidpur (3)

گفتگویی کوتاه و خواندنی با رضا رشیدپور و همسرش بيشتر چه ورزشي را دنبال مي‌‌كنيد؟ رشيدپور: با اين كه خيلي زياد طرفدار فوتبال هستم، اما حتي يك‌بار هم فوتبال بازي نكردم، بيشتر شنا و بيليارد را دنبال مي‌‌كنم.  در فوتبال طرفدار چه تيمي هستيد؟ رشيدپور: با صراحت مي‌‌گويم: پرسپوليس. تاريخ ازدواج و تاريخ تولد خانمتان را به ياد داريد؟ رشيدپور: همسرم متولد پانزدهم خردادماه است و در تيرماه هم ازدواج كرديم. مهرپاك: البته مردادماه بود...

خانم مهرپاك از سوابقتان برايمان بگوييد؟ مهرپاك: ابتدا كارم را با برنامه‌هاي راديويي و اجراي برنامه‌هاي زنده شبكه جوان آغاز كردم و از سال 76-77 وارد سازمان شدم و از زماني كه مجريان تلويزيون و راديو تفكيك شدند، ديگر نتوانستم اين همكاري را در راديو دنبال كنم و امروز حسرت آن روزهاي خوب در راديو را ميخورم. چطور با رضا آشنا شديد؟ مهرپاك: در راديو برنامه‌اي را اجرا مي‌‌كردم به نام جوان ايراني، دو نفر از همكاران آقا، ديگر نتوانستند با ما همكاري كنند، تهيه‌كننده و مدير گروه به دنبال يك مجري بودند و من استرس داشتم كه حالا قرار است با چه كسي برنامه اجرا كنم و آيا از نظر فكري و تيپ كاري با هم تفاهم داريم و... تا اين كه خبر آوردند آقايي كه دو سال پيش برنامه شب ايراني را اجرا مي‌‌كرده انتخاب شد و چون بيننده آن برنامه بودم، به خوبي حضور ذهن داشتم. اولين روز برخوردمان را خوب به ياد دارم؛ رضا سر تا پا خاكي بود، چون آن زمان در بخش عمراني فرودگاه امام خميني(ره) مشغول به كار بود، سه سال بعد از آن روز ايشان به خواستگاري من آمد.

Reza Rashidpur (4)

دوران كودكي را چطور سپري كرديد با شيطنت يا آرامش؟ رشيد‌پور: هر وقت صحبت از كودكي مي‌‌شود به ياد شش سالگي و پس از آن مي‌‌افتم چون پيش از آن را به ياد ندارم، خيلي آرام و ساكت بودم تا جايي‌كه اطرافيان برخي اوقات فكر مي‌‌كردند زنده نيستم... (با خنده)

مهرپاك: من معتقدم هر يك از ما به دوران كودكي خود برمي‌گرديم... رضا شايد جلوي دوربين آدم پرشور و نشاط و پرتحركي باشد، اما در واقع آدم بسيار آرام و درونگرايي است. همه به من مي‌گويند با اين همسر شوخ‌طبع و پر سر و صدا هيچ‌وقت حوصله‌ات سر نمي‌‌رود، در صورتي‌كه باور كنيد هميشه به رضا گله مي‌‌كنم كه چرا اينقدر كم حرف و ساكت است.

بزرگ‌ترين شيطنتي كه كرديد؟ رشيد‌پور: بر خلاف دوران كودكي از زماني‌كه وارد دبيرستان شدم، شيطنت‌هاي زيادي انجام مي‌‌دادم، به طور مثال در كلاس را از جا در آوردن، با پيچ‌گوشتي ميزها را باز كردن يا اين كه تخته را جابه‌جا كردن، ولي چون خيلي درس‌خوان بودم هيچكس حرفي نمي‌‌زد، اما جالب‌ترين شيطنت در همان دوران اتفاق افتاد؛ در مسير مدرسه‌ يك كتاب‌فروشي بود كه در زيرزمين قرار داشت و هميشه شلوغ بود و من هر روز مي‌‌رفتم كنتور برق را مي‌‌زدم و در مي‌‌رفتم و تمام لامپ‌هاي آنجا خاموش مي‌‌شد، جالب اين‌كه يك بار فروشنده به من گفت: نمي‌دانم چرا هر روز سر يك ساعت برق‌هاي اينجا مي‌‌رود! بنده خدا نفهميده بود اين شاهكار را هر روز خود من انجام مي‌‌دهم. بدترين نمره‌اي كه گرفتيد؟ رشيد‌پور: سال سوم ابتدايي از ديكته با دوازده غلط، هشت شدم. مهرپاك: من سال چهارم ابتدايي تجديد آوردم، چون متولد خرداد ماه هستم، روز تولدم هميشه هم ‌زمان بود با امتحانات و آن زمان از امتحان بعد از جشن تولدم نتوانستم نمره قبولي بگيرم.

Reza Rashidpur (2)

درباره رضا رشیدپور بیشتر بدانید:

رضا رشیدپور در خیابان سلسبیل( رودکی ) تهران است، تنها یک خواهر کوچک‌تر از خودش دارد که مهندس معمار است، مادرش خانه‌دار و پدرش مهندس برق و الکترونیک بوده و زمانیکه برای جمع‌آوری تجهیزات لشکر عاشورا به دزفول اعزام شده بودند، حین انجام وظیفه قطع نخاع شده و در سال 76 درگذشت،

در دوران مدرسه بسیار درسخوان بوده به طوری که دیپلم ریاضی-فیزیک خود را با معدل 86/19 گرفته و همزمان در دو دانشگاه، در دو رشته عمران و کارگردانی فارغ‌التحصیل شده است،

در سال 82 با خانم نغمه مهرپاک مجری برنامهٔ تصویر زندگی که فوق لیسانس روانشناسی دارد ازدواج کرده و در حال حاضر دختری به نام هلن دارد،

به غیر از مجری گری به کار کارگردانی و ساخت و ساز نیز می‌پردازد، البته در فیلم سوپراستار نیز به عنوان بازیگر به ایفای نقش پرداخته است.

همچنین وی در دو فیلم شیش و بش و در امتداد شهر بازی کرده.

او سابقه مجری‌گری در چند برنامه تلویزیونی در شبکه تهران صدا و سیما را بر عهده داشت که بعضی از آن‌ها به نوعی توقیف شدند.

او در سال 91 اقدام به تهیه ویدئوهای انتقادی و نشر آنها از طریق سایت فیس بوک و یا یوتیوب کرد. در تاریخ اول تیر 1392 محمد رویانیان مدیرعامل پرسپولیس اعلام کرد تلویزیون جهانی پرسپولیس با مجری گری رضا رشیدپور افتتاح خواهد شد.

90

  • شبکه ایرانیان
او مجری برنامه «شب شما بخیر» در شبکه ماهواره‌ای ایرانیان بود. در همان زمان سایت‌های خبری مدعی شدند که او با سوء استفاده از هنر یک هنرمند 70 ساله قصد ایجاد ناآرامی داشته و بازداشت شده است!

که بعدا تکذیب شد رضا رشیدپور در سالهای نود و یک و نود و دو با فاصله گرفتن از فضای فعالیتهای تلویزیونی و سینمایی اقدام به تکمیل تحصیلات خلبانی خود کرده و مدرک ای ار در خلبانی با گرایش خلبانی با هواپیمای ایرباس سری سیصد را دریافت کرده است.

بنابراین او تنها هنرمند ایرانی است که علاوه بر مدرک کارگردانی سینما در دو شاخه غیرمرتبط یعنی کارشناسی ارشد مهندسی سازه و خلبانی اقدام به تحصیل کرده است.

89

  • حضور در متینگ انتخاباتی حسن روحانی
او تا خرداد 1392 کمتر در برنامه‌ها به عنوان مجری ظاهر می‌شد، تا این که در هیجدهم خرداد 1392 با حضور در متینگ پرشور انتخاباتی دکتر حسن روحانی، به صراحت از ایشان حمایت کرده و اجرای برنامه را بر عهده گرفت.

در این متینگ بیش از 50 هزار نفر حضور داشتند. رشید پور همچنین در جریان سفر حسن روحانی به مشهد و اصفهان همراه با وی بوده و اجرای سخنرانی را بر عهده گرفت.

82برنامه  حالا خورشید :

رضا رشیدپور پس از مدتها  اوایل اردیبهشت 95 با برنامه " حالا خورشید"  به صدا و سیما برگشت که از شبکه 3 سیما پخش می شود . البته مدتی بخاطر بیماری رشیدپور, برنامه پخش نمیشد تا اینکه از 17 تیر 96 دوباره آغاز شد. حالا خورشید یک مجله صبحگاهی است که فضایی جذاب، اکتیو و شاد دارد و در کنار آن به اطلاع رسانی و تحلیل اخبار می پردازد. فرم برنامه بیشتر فرهنگی و هنری است و توانسته مخاطبان زیادی را جذب کند .72رضا رشیدپور و سیروان خسروی

73رضا رشیدپور و دکتر محمدجواد ظریف

77رضا رشیدپور و مادرش

83رضا رشیدپور و دخترش هلن

88رضا رشیدپور در کنار امین زندگانی و همسرش الیکا عبدالرزاقی

76757170

نمایش بیشتر

ثبت نظر درباره «رضا رشیدپور ، مجری برنامه حالا خورشید»

برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید


ورود به سایت