کد مطلب:  15367 
38 نظر
38 نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
رضا رشیدپور ، مجری برنامه حالا خورشید

رضا رشیدپور ، مجری برنامه حالا خورشید

نام و نام خانوادگی کامل:  رضا رشیدپورتولد: 18 مرداد 1354مدرک تحصیلی:  مدرک کارشناسی در دو رشته عمران و...
زمان مطالعه: 6 دقیقه
84
84

نام و نام خانوادگی کامل:  رضا رشیدپور تولد: 18 مرداد 1354 مدرک تحصیلیمدرک کارشناسی در دو رشته عمران و کارگردانی زمینه فعالیتمجری، تهیه‌کننده، بازیگر و کارگردان رضا رشیدپور متولد هجدهم مرداد ماه 1354در خیابان سلسبیل(رودکی) تهران است، تنها یک خواهر کوچک‌تر از خودش دارد که مهندس معمار است، مادرش خانه‌دار و پدرش مهندس برق و الکترونیک بوده و زمانیکه برای جمع‌آوری تجهیزات لشکر عاشورا به دزفول اعزام شده بودند، حین انجام وظیفه قطع نخاع شده و در سال 76 درگذشت. رضا رشیدپور در دوران مدرسه بسیار درسخوان بوده به طوری که دیپلم ریاضی-فیزیک خود را با معدل 86 /19 گرفته و همزمان در دو دانشگاه، در دو رشته عمران و کارگردانی فارغ‌التحصیل شده است، در سال 82 با خانم نغمه مهرپاک مجری برنامهٔ تصویر زندگی که فوق لیسانس روانشناسی دارد ازدواج کرده و در حال حاضر دختری به نام هلن دارد، به غیر از مجری گری به کار کارگردانی و ساخت و ساز نیز می‌پردازد. رضا رشیدپور در فیلم سوپراستار نیز به عنوان بازیگر به ایفای نقش پرداخت. همچنین وی در دو فیلم شیش و بش و در امتداد شهر نیز بازی کرده، همچنین او سابقه مجری‌گری در چند برنامه تلویزیونی در شبکه تهران صدا و سیما را بر عهده داشت که بعضی از آن‌ها به نوعی توقیف شدند.

reza-rashidpour
reza-rashidpour

فعالیت‌های رضا رشیدپور : • مجری - حالا خورشید - صفر صفر - دید در شب - زنده رود - مثلث شیشه‌ای - عبور شیشه‌ای - شب شیشه‌ای - مثلث • بازیگر سینما - بی‌پولی (1386) - سوپر استار (1388)[7] - شش نفر زیر باران (1389) -شیش و بش (1390) - در امتداد شهر (1390) - شرف خانواده فاضل (1392) تلویزیون - مرد هزار چهره

Reza Rashidpur (3)
Reza Rashidpur (3)

گفتگویی کوتاه و خواندنی با رضا رشیدپور و همسرش بیشتر چه ورزشی را دنبال می‌‌کنید؟ رشیدپور: با این که خیلی زیاد طرفدار فوتبال هستم، اما حتی یک‌بار هم فوتبال بازی نکردم، بیشتر شنا و بیلیارد را دنبال می‌‌کنم.  در فوتبال طرفدار چه تیمی هستید؟ رشیدپور: با صراحت می‌‌گویم: پرسپولیس. تاریخ ازدواج و تاریخ تولد خانمتان را به یاد دارید؟ رشیدپور: همسرم متولد پانزدهم خردادماه است و در تیرماه هم ازدواج کردیم. مهرپاک: البته مردادماه بود... خانم مهرپاک از سوابقتان برایمان بگویید؟ مهرپاک: ابتدا کارم را با برنامه‌های رادیویی و اجرای برنامه‌های زنده شبکه جوان آغاز کردم و از سال 76-77 وارد سازمان شدم و از زمانی که مجریان تلویزیون و رادیو تفکیک شدند، دیگر نتوانستم این همکاری را در رادیو دنبال کنم و امروز حسرت آن روزهای خوب در رادیو را میخورم. چطور با رضا آشنا شدید؟ مهرپاک: در رادیو برنامه‌ای را اجرا می‌‌کردم به نام جوان ایرانی، دو نفر از همکاران آقا، دیگر نتوانستند با ما همکاری کنند، تهیه‌کننده و مدیر گروه به دنبال یک مجری بودند و من استرس داشتم که حالا قرار است با چه کسی برنامه اجرا کنم و آیا از نظر فکری و تیپ کاری با هم تفاهم داریم و... تا این که خبر آوردند آقایی که دو سال پیش برنامه شب ایرانی را اجرا می‌‌کرده انتخاب شد و چون بیننده آن برنامه بودم، به خوبی حضور ذهن داشتم. اولین روز برخوردمان را خوب به یاد دارم؛ رضا سر تا پا خاکی بود، چون آن زمان در بخش عمرانی فرودگاه امام خمینی(ره) مشغول به کار بود، سه سال بعد از آن روز ایشان به خواستگاری من آمد.

Reza Rashidpur (4)
Reza Rashidpur (4)

دوران کودکی را چطور سپری کردید با شیطنت یا آرامش؟ رشید‌پور: هر وقت صحبت از کودکی می‌‌شود به یاد شش سالگی و پس از آن می‌‌افتم چون پیش از آن را به یاد ندارم، خیلی آرام و ساکت بودم تا جایی‌که اطرافیان برخی اوقات فکر می‌‌کردند زنده نیستم... (با خنده) مهرپاک: من معتقدم هر یک از ما به دوران کودکی خود برمی‌گردیم... رضا شاید جلوی دوربین آدم پرشور و نشاط و پرتحرکی باشد، اما در واقع آدم بسیار آرام و درونگرایی است. همه به من می‌گویند با این همسر شوخ‌طبع و پر سر و صدا هیچ‌وقت حوصله‌ات سر نمی‌‌رود، در صورتی‌که باور کنید همیشه به رضا گله می‌‌کنم که چرا اینقدر کم حرف و ساکت است. بزرگ‌ترین شیطنتی که کردید؟ رشید‌پور: بر خلاف دوران کودکی از زمانی‌که وارد دبیرستان شدم، شیطنت‌های زیادی انجام می‌‌دادم، به طور مثال در کلاس را از جا در آوردن، با پیچ‌گوشتی میزها را باز کردن یا این که تخته را جابه‌جا کردن، ولی چون خیلی درس‌خوان بودم هیچکس حرفی نمی‌‌زد، اما جالب‌ترین شیطنت در همان دوران اتفاق افتاد؛ در مسیر مدرسه‌ یک کتاب‌فروشی بود که در زیرزمین قرار داشت و همیشه شلوغ بود و من هر روز می‌‌رفتم کنتور برق را می‌‌زدم و در می‌‌رفتم و تمام لامپ‌های آنجا خاموش می‌‌شد، جالب این‌که یک بار فروشنده به من گفت: نمی‌دانم چرا هر روز سر یک ساعت برق‌های اینجا می‌‌رود! بنده خدا نفهمیده بود این شاهکار را هر روز خود من انجام می‌‌دهم. بدترین نمره‌ای که گرفتید؟ رشید‌پور: سال سوم ابتدایی از دیکته با دوازده غلط، هشت شدم. مهرپاک: من سال چهارم ابتدایی تجدید آوردم، چون متولد خرداد ماه هستم، روز تولدم همیشه هم ‌زمان بود با امتحانات و آن زمان از امتحان بعد از جشن تولدم نتوانستم نمره قبولی بگیرم.

Reza Rashidpur (2)
Reza Rashidpur (2)

درباره رضا رشیدپور بیشتر بدانید: رضا رشیدپور در خیابان سلسبیل( رودکی ) تهران است، تنها یک خواهر کوچک‌تر از خودش دارد که مهندس معمار است، مادرش خانه‌دار و پدرش مهندس برق و الکترونیک بوده و زمانیکه برای جمع‌آوری تجهیزات لشکر عاشورا به دزفول اعزام شده بودند، حین انجام وظیفه قطع نخاع شده و در سال 76 درگذشت، در دوران مدرسه بسیار درسخوان بوده به طوری که دیپلم ریاضی-فیزیک خود را با معدل 86/19 گرفته و همزمان در دو دانشگاه، در دو رشته عمران و کارگردانی فارغ‌التحصیل شده است، در سال 82 با خانم نغمه مهرپاک مجری برنامهٔ تصویر زندگی که فوق لیسانس روانشناسی دارد ازدواج کرده و در حال حاضر دختری به نام هلن دارد، به غیر از مجری گری به کار کارگردانی و ساخت و ساز نیز می‌پردازد، البته در فیلم سوپراستار نیز به عنوان بازیگر به ایفای نقش پرداخته است. همچنین وی در دو فیلم شیش و بش و در امتداد شهر بازی کرده. او سابقه مجری‌گری در چند برنامه تلویزیونی در شبکه تهران صدا و سیما را بر عهده داشت که بعضی از آن‌ها به نوعی توقیف شدند. او در سال 91 اقدام به تهیه ویدئوهای انتقادی و نشر آنها از طریق سایت فیس بوک و یا یوتیوب کرد. در تاریخ اول تیر 1392 محمد رویانیان مدیرعامل پرسپولیس اعلام کرد تلویزیون جهانی پرسپولیس با مجری گری رضا رشیدپور افتتاح خواهد شد.

90
90
  • شبکه ایرانیان

او مجری برنامه «شب شما بخیر» در شبکه ماهواره‌ای ایرانیان بود. در همان زمان سایت‌های خبری مدعی شدند که او با سوء استفاده از هنر یک هنرمند 70 ساله قصد ایجاد ناآرامی داشته و بازداشت شده است! که بعدا تکذیب شد رضا رشیدپور در سالهای نود و یک و نود و دو با فاصله گرفتن از فضای فعالیتهای تلویزیونی و سینمایی اقدام به تکمیل تحصیلات خلبانی خود کرده و مدرک ای ار در خلبانی با گرایش خلبانی با هواپیمای ایرباس سری سیصد را دریافت کرده است. بنابراین او تنها هنرمند ایرانی است که علاوه بر مدرک کارگردانی سینما در دو شاخه غیرمرتبط یعنی کارشناسی ارشد مهندسی سازه و خلبانی اقدام به تحصیل کرده است.

89
89
  • حضور در متینگ انتخاباتی حسن روحانی

او تا خرداد 1392 کمتر در برنامه‌ها به عنوان مجری ظاهر می‌شد، تا این که در هیجدهم خرداد 1392 با حضور در متینگ پرشور انتخاباتی دکتر حسن روحانی، به صراحت از ایشان حمایت کرده و اجرای برنامه را بر عهده گرفت. در این متینگ بیش از 50 هزار نفر حضور داشتند. رشید پور همچنین در جریان سفر حسن روحانی به مشهد و اصفهان همراه با وی بوده و اجرای سخنرانی را بر عهده گرفت.

82
82

برنامه  حالا خورشید : رضا رشیدپور پس از مدتها  اوایل اردیبهشت 95 با برنامه " حالا خورشید"  به صدا و سیما برگشت که از شبکه 3 سیما پخش می شود . البته مدتی بخاطر بیماری رشیدپور, برنامه پخش نمیشد تا اینکه از 17 تیر 96 دوباره آغاز شد. حالا خورشید یک مجله صبحگاهی است که فضایی جذاب، اکتیو و شاد دارد و در کنار آن به اطلاع رسانی و تحلیل اخبار می پردازد. فرم برنامه بیشتر فرهنگی و هنری است و توانسته مخاطبان زیادی را جذب کند .

رضا رشیدپور ، مجری برنامه حالا خورشید
رضا رشیدپور ، مجری برنامه حالا خورشید
72
72

رضا رشیدپور و سیروان خسروی

73
73

رضا رشیدپور و دکتر محمدجواد ظریف

77
77

رضا رشیدپور و مادرش

83
83

رضا رشیدپور و دخترش هلن

88
88

رضا رشیدپور در کنار امین زندگانی و همسرش الیکا عبدالرزاقی

76
76
75
75
71
71
70
70
: برای دریافت مشاوره درباره رضا رشیدپور ، مجری برنامه حالا خورشید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «رضا رشیدپور ، مجری برنامه حالا خورشید» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
نمایش نظرات بیشتر