کد مطلب:  40688 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رضا قرایی

رضا قرایی

بیوگرافی رضا قرایی (قویترین مرد جهان) + شایعه اعدام
زمان مطالعه: 1 دقیقه

درباره رضا قرایی

به گزارش آسمونی، رضا قرایی (متولد 1359)، پاورلیفتینگ کار ایرانی است. او تا کنون چهار بار (1383، 1386، 1387 و 1389) در مسابقات مردان آهنین شرکت نموده‌ است و سه بار (1383، 1386 و 1387) قهرمان این مسابقات شده‌ است. رضا همچنین در مسابقات بین‌المللی مختلفی به عنوان نماینده کشور ایران حضور داشته‌ است که از جمله آن‌ها می‌توان به مسابقات قوی‌ترین مردان جهان سال 2006 اشاره کرد که در آن مسابقات به مقام هجدهم دست پیدا کرد.

قتل به خاطر سه میلیون تومان

ماجرا به خاطر بدهی سه میلیونی فردی به حمید قرایی (برادر امیر قرایی) بود. گفته می‌شود که در نهایت، این بدهی در 7 اردیبهشت 1390 به درگیری و دعوا کشیده شد و در میانه دعوا، امیر قرایی با قمه به فردی حمله‌ور شد. در این درگیری، یکی از طرفین مقابل دعوا به دلیل قطع شریان اصلی دستش، به کما رفت. او پس از چند ساعت دچار مرگ مغزی شد و بعد از چند روز با اهدای اعضایش دار فانی را وداع گفت.

شایعه اعدام رضا قرایی

خبرنگار واحد مرکزی خبر ،حسن شمشادی، با انتشار تصویر لحظه اعدام رضا قرایی قوی‌ترین مرد ایران در دوره‌های گذشته مسابقات این رشته، نوشت:

رضا قرایی، قویترین مرد ایران درسال 86 و 88 وقهرمان آسیا، که اردیبهشت 90 ، [که] در نزاع خیابانی یک نفر را با شمشیر سامورایی به قتل رساند و دست یک نفر دیگر را قطع کرده بود، بامداد دیروز اعدام شد.

 

reza-gharaei
رضا قرایی

تکذیب خبر اعدام رضا قرایی

او ساعتی بعد، با انتشار توضیح زیر و ضمن عذرخواهی، پست قبلی خود را تکذیب کرد:

چند ساعت پیش دوستان محترم و قابل وثوقی این خبر ر با همین عکس‌ها، در گروهی از خبرنگاران، منتشر کردند:

“رضاقرایی قوی‌ترین مرد ایران درسال 86 و 88 و قهرمان آسیا، که اردیبهشت 90، در نزاع خیابانی یک نفر را با شمشیر سامورایی به قتل رساند و دست یک نفر دیگر را قطع کرده بود، بامداد دیروز اعدام شد”

من هم به استناد همان منبع، خبرش را منتشر کردم. با زیر سوال رفتن اصل خبر و عکس‌های مرتبط و سکوت منبع خبر اصلی ارسال‌کننده خبر، مطلب قبل را حذف کردم.

با عرض پوزش به خاطر اشتباه پیش آمده از طرف منبع خبر و اینجانب و با احترام به همه شما بزرگواران و دوستان و همراهان.

عکس منتشر شده از اعدام رضا یا امیر قرایی متعلق به چه کسی بود؟

عکس منتشر شده از اعدام فردی که شبیه به رضا یا امیر قرایی است مربوط به کوشا، عامل جنایت پل مدیریت است که در شهریور ماه سال 1390 انجام شده بود و هیچ ارتباطی به امیر قرایی ندارد.

: برای دریافت مشاوره درباره رضا قرایی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «رضا قرایی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید