کد مطلب: 43115 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بررسی لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد

بررسی لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد

به گزارش آسمونی:سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بررسی لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد
بررسی لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد

به گزارش آسمونی:سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری و صنعتی مورد بررسی قرار گرفت.

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در تشریح نشست امروز کمیسیون عمران مجلس، گفت: در نشست امروز طرح الحاق یک تبصره به ماده 5 قانون حمایت از صنعت برق کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت، بر اساس این طرح، وزارت نیرو باید 20 درصد از درآمدهای حاصل از محل اخذ عوارض مصرف برق را به کمیته امداد امام خمینی(ره) برای اجرا و تکمیل طرح های نیروگاه های خورشیدی 5 کیلوواتی اختصاص دهد، در نهایت پس از استماع اظهارات موافقان ومخالفان، اعضای کمیسیون عمران مجلس با کلیات طرح مذکور مخالفت کردند.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس، همچنین طرح تعویق واگذاری شرکت های دولتی دارای طرح های تثبیت و توسعه مورد بحث و بررسی قرار گرفت، در این طرح بر حل مشکلات واگذاری شرکت های دولتی مطابق سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی تأکید شده است.

وی ادامه داد: بر اساس طرح مذکور قرار است که یک تبصره به ماده 2 سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی الحاق شود که طبق این تبصره واگذاری شرکت های دولتی که طرح های توسعه و تثبیت آن ها فعال است، در صورت تأمین مالی خارجی با ضمانت دولت، تا پایان اجرای طرح ها متوقف شود، در نهایت در نشست امروز این کمیسیون، طرح تعویق واگذاری شرکت های دولتی دارای طرح های تثبیت و توسعه به تصویب رسید.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز همچنین لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری و صنعتی رسیدگی شد، بر اساس قانون فعلی، از زمان بهره برداری از سرمایه گذاری ها در این مناطق، سرمایه گذاران به مدت 20 سال معاف از پرداخت مالیات هستند، حال در همان قانون ذکر شده، که دولت باید در قالب تدوین لایحه ای، نحوه اخذ مالیات از سال بیست و یکم را تعیین کند، که این لایحه از سوی دولت به مجلس ارسال شده و حال کمیسیون عمران مجلس به عنوان کمیسیون فرعی، کلیات لایحه مذکور را به تصویب رساند.

منبع: خانه ملت

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «بررسی لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 6 = ?