کد مطلب:  1676 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
توقف غیر منتظره ایتالیا مقابل کرواسی

توقف غیر منتظره ایتالیا مقابل کرواسی

دو تیم ایتالیا و کرواسی در دومین دیدار خود در گروه C رقابت‌های یورو 2012 به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه با...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

دو تیم ایتالیا و کرواسی در دومین دیدار خود در گروه C رقابت‌های یورو 2012 به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا ایتالیا به دومین تساوی خود برسد و کرواسی چهار امتیازی شود.

ایتالیایی‌ها بازی را هجومی آغاز کردند و تیم برتر میدان بودند. در دقیقه 7، کاسانو از سمت چپ توپ را برای مارکیزیو سانتر کرد اما مدافعان کرواسی زودتر به توپ رسیده و آن را راهی کرنر کردند.

در دقیقه 11، شوت محکم مارکیزیو با فاصله کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. در دقیقه 15، بازیکنان کرواسی از سمت چپ هجومی را روی دروازه ایتالیا آغاز کردند اما سانتر آن‌ها ارتفاع زیادی داشت و روی سر مهاجمان این تیم قرار نگرفت.

یک دقیقه بعد ماریو بالوتلی می‌توانست با یک شوت محکم دروازه کرواسی را باز کند اما دروازه‌بان این تیم با یک واکنش خوب، شوت مهاجم ایتالیا را دفع کرد. در دقیقه 29، کاسانو با دریبل زدن چند مدافع کرواسی، درون محوطه جریمه این تیم نفوذ کرد اما پاس او قبل از رسیدن به سایر بازیکنان ایتالیا توسط کروات‌ها دور شد.

در دقیقه 36، مارکیزیو درون محوطه جریمه کرواسی صاحب توپ شد و پس از جا گذاشتن مدافعان این تیم در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان قرار گرفت اما گلر کرواسی با درخشش خود دروازه تیمش را بسته نگه داشت.

در دقیقه 39، بازیکنان ایتالیا پشت محوطه جریمه کرواسی صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند. پیرلو پشت توپ قرار گرفت و با یک ضربه فنی و زیبا قفل دروازه کرواسی را باز کرد تا ایتالیا نیمه نخست را با برتری یک بر صفر به پایان ببرد.

در نیمه دوم، کروات‌ها که برای جبران نتیجه به میدان آمده بودند، بیشتر از نیمه نخست رو به جلو کار کردند. در دقیقه 49، شوت مودریچ از بالای دروازه بوفون به بیرون رفت. در دقیقه 55، پرتاب اشیای محترقه باعث شد روند بازی برای لحظاتی با وقفه مواجه شود.

تلاش کروات‌ها سرانجام در دقیقه 72 نتیجه داد. بازیکنان این تیم، توپ را به صورت بلند برای مانژوکیچ ارسال کردند. این بازیکن نیز پس از کنترل توپ، ضربه محکمی به سمت دروازه ایتالیا فرستاد که توپ او پس از برخورد با تیر، درون بوفون قرار گرفت تا حساب کار یک بر یک مساوی شود.

پس از این گل، تماشاگران کرواسی اشیای محترقه و دودزایی را درون زمین پرتاب کردند که باعث شد نیمه زمین ایتالیا پر از دود شده و بازی یک بار دیگر برای دقایقی متوقف شود. در وقت‌های باقی‌مانده هر دو تیم برای رسیدن به گل تلاش کردند و با وجود اینکه بازی خوبی ارائه کردند اما در خلق موقعیت‌های جدی ناکام بودند تا در نهایت این مسابقه با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

به این ترتیب کرواسی با چهار امتیاز موقتا در صدر جدول گروه C قرار گرفت و ایتالیا با دو امتیاز رده دوم را به خود اختصاص داد. در دیگر دیدار این گروه تا دقایقی دیگر اسپانیا و ایرلند مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت.

محل برگزاری مسابقه: ورزشگاه پوزنان لهستان

هوا: ابری، 14 درجه سانتی‌گراد، رطوبت 72 درصد

داور: هوارد وب (انگلیس)

ترکیب دو تیم:

ایتالیا: بوفون، ماجو، کیلینی، بونوچی، مارکیزیو، جیاکرینی، ده‌روسی، پیرلو، موتا (مونتولیوو 62)، کاسانو (جووینکو 83)، بالوتلی (دی ناتاله 69)

کرواسی: پلتیکوسا، استرینیچ، کورلوکا، شیلدنفیلد، راکیتیچ، ووکوجویچ، مودریچ، سرنا، پریشیچ (پرانییچ 68)، مانژوکیچ (کرانچار 90+4)، یلاویچ (ادواردو 83)

مالکیت توپ: ایتالیا 52 درصد – کرواسی 48 درصد

: برای دریافت مشاوره درباره توقف غیر منتظره ایتالیا مقابل کرواسی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «توقف غیر منتظره ایتالیا مقابل کرواسی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید