کد مطلب: 35937 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شروع مجدد فروش ارز مسافرتی در شعب منتخب بانک ملی ایران

شروع مجدد فروش ارز مسافرتی در شعب منتخب بانک ملی ایران

به گزارش آسمونی:فروش ارز مسافرتی از امروز آغاز شده و یورو با قیمت 14 هزار و 500 تومان با ارائه مدارک به متقاضیان...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:فروش ارز مسافرتی از امروز آغاز شده و یورو با قیمت 14 هزار و 500 تومان با ارائه مدارک به متقاضیان پرداخت می‌شود.

به نقل از بانک ملی ایران ، فروش ارز مسافرتی در شعب منتخب بانک ملی با شرایط و مدارک پیشین و با نرخ جدید، از امروز در شعب میرداماد، اسکان، مرکزی، بازار، امام حسین، هفتم تیر، استاد معین و کاشف انجام می‌شود که البته با گذشت زمان و به‌ تدریج، تعداد این شعب بیشتر خواهد شد.

ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود. طبق بخشنامه بانک مرکزی تامین و پرداخت ارز مسافرتی (به صورت اسکناس) از طریق بانک‌های‌ ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان به نرخ بازار بلامانع است که در حال حاضر بانک ملی به عنوان نخستین بانک اقدام به پرداخت کرده است.

بر این اساس بانک ها مجازند از محل ارزهای خریداری‌شده و با تامین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی به نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با دریافت مدارک مثبته از قبیل گذرنامه‌ معتبر، بلیط‌ مسافرت هوایی، ویزای کشور مقصد ـ‌ در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند- اقدام کنند.

همچنین لازم است مدارک مزبور به منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق نگهداری شود و دریافت تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز صرفاً از یک منبع اعم از بانک و یا صرافی مجاز معتبر الزامی است.

عملیات فروش ارز مسافرتی در شعب میرداماد، اسکان، مرکزی، بازار، امام حسین (ع)، هفتم تیر، استاد معین و کاشف انجام می شود.

با گذشت زمان و به تدریج، تعداد این شعب بیشتر خواهد شد.

منبع: ایلنا

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «شروع مجدد فروش ارز مسافرتی در شعب منتخب بانک ملی ایران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 7 = ?