کد مطلب: 31185 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
درخواست وجه در فضای مجازی شگرد جدید کلاهبرداران

درخواست وجه در فضای مجازی شگرد جدید کلاهبرداران

به گزارش آسمونی:رئیس پلیس فتا استان تهران از دستگیری فرد سودجویی که با هک کردن تلگرام شهروندان از آن‌ها...
زمان مطالعه: 1 دقیقه


به گزارش آسمونی:رئیس پلیس فتا استان تهران از دستگیری فرد سودجویی که با هک کردن تلگرام شهروندان از آن‌ها درخواست وجه می‌کرد، خبر داد. سرهنگ کاظمی رئیس پلیس فتا استان تهران اظهار کرد: تعدادی افراد سودجو در شگرد جدید خود با هک کردن تلگرام شهروندان، اقدام به کلاهبرداری از آن‌ها می‌کردند.

وی با اشاره به دستگیری فرد مجرمی طی چند روز گذشته، گفت: در بازجویی‌های انجام شده فرد مجرم به جرم ارتکابی خود اعتراف کرد و در پی آن بیان داشت که با هک کردن تلگرام شهروندان و ارسال پیامی با این عنوان که در جایی گیر کرده است و نیاز به کمک مالی دارد، از آن‌ها درخواست می‌کرد تا هرچه سریع‌تر مبلغی را به صورت کارت به کارت به حساب او منتقل کنند و با این شیوه اقدام به کلاهبرداری می‌کرد.

سرهنگ کاظمی تصریح کرد: شهروندانی که تلگرام آن‌ها هک شده بود، زمانی که پیام این هکر را مشاهده می‌کردند با تصور اینکه وی از بستگانشان است، وجهی را به حساب متهم کارت به کارت کرده و به نام صاحب حساب توجهی نداشتند.

رئیس پلیس فتا استان تهران در پایان گفت: پس از دستگیری مجرم پرونده به مراجع قضایی ارجاع داده شد تا شکات احتمالی بتوانند شکایت خود را ضمیمه پرونده کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «درخواست وجه در فضای مجازی شگرد جدید کلاهبرداران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 5 = ?