مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  30351 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انواع رپورتاژ آگهی و ویژگی های آن

انواع رپورتاژ آگهی و ویژگی های آن

رپورتاژ آگهی انواع مختلفی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به رپورتاژ آگهی تلویزیونی و اینترنتی اشاره کرد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اگر برای اولین بار است کلمه رپورتاژ یا رپرتاژ را می شنوید حتما میخواهید بدانید که به چه معنایی است، این موضوه ممکن است سوال بسیاری از افراد باشد. آسمونی در این بخش در مورد رپورتاژ یا گزارش رسانه ای اطلاعات مفیدی را جمع آوری کرده است.

رپرتاژ یک قالب و شکل چاپی بخصوص است که یک شرکت یا یک سازمان برای بازاریابی و انتقال پیام برند و محصولات خودش به‌ صورت بی‌ طرف برای آن هزینه می‌کند. مدیر تبلیغات به مجله، روزنامه یا وبسایت برای فضای مورد نیاز جهت ارائه محتوای متن محور به مخاطب موردنظر نهایی هزینه‌ای را پرداخت می‌کند.

تعریف دیگری از رپورتاژ آگهی نیز ارائه می شود. رپرتاژ آگهی (Advertorial) به شکلی از آگهی گفته می‌ شود که در قالب داستان ارائه شود. یعنی مخاطبان رسانه‌ای تصور کنند که یک گزارش بی طرفه به آن ها ارائه می‌شود، در حالی که آنچه آنها می‌بینند، می ‌شنوند و می‌خوانند، در واقع تلاشی سازمان یافته برای تقویت جنبه‌های ذهنی یک محصول یا خدمت در ذهن آنها است. اصطلاح رپرتاژ آگهی برای اولین بار در سال 1945 به ادبیات انتقادی رسانه‌ها اضافه شد.

به دلیل اعتماد به مخاطبان به رسانه‌ ها، رپرتاژ آگهی‌ها بسیار موثرند و به همین دلیل در کشورهای پیشرفته قوانین بسیار سختی علیه رپرتاژ آگهی‌ها تصویب شده و می‌شود. دیوان بین‌المللی تجارت در قانون آگهی‌های خود که در سال 1997 به تصویب رسانده خواهان مشخص کردن تبلیغات می‌شود تا مخاطبان قادر به تشخیص آن شوند در سال‌های اخیر مواردی برجسته از این پدیده در تلویزیون دولتی ایران مشاهده شده که از جمله می ‌توان از برنامه عمو پورنگ که داریوش فرضیایی آن را تهیه کرده نام برد.

به زبان ساده باید بگوییم که منظور از تبلیغ رپورتاژ این است که تبلیغ شما در قالب تصاویر و توضیحات کامل همراه با لینک به عنوان یک مطلب در سایت منتشر شود.

رپورتاژ یکی از بهترین روش‌های برندسازی و تبلیغات اینترنتی است که بزرگترین برندهای دنیا برای معرفی محصولات و خدمات جدید خود از آن استفاده میکنند.رپرتاژ آگهی در واقع به این دلیل تاثیرگذاری بالایی دارد که نوعی تبلیغات غیرمستقیم است و مخاطبان در زمان مشاهده آن بیشتر اعتماد میکنند و کل مطلب را مشتاقانه مطالعه میکنند . رپرتاژ آگهی درواقع یک خبر است که در قالب یک مصاحبه یا گزارش و یا مقاله در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری پربازدید منتشر میشود که شامل یک تیتر جذاب ، چند پاراگراف متن و عکس میباشد.

انواع رپورتاژ آگهی

انواع رپورتاژ

همان طور که گفتیم رپورتاژ دارای انواع مختلفی هست اما از مهم ترین انواع رپورتاژ آگهی میتونیم به رپورتاژ آگهی رسانه ای مثل رپورتاژ آگهی تلویزیونی، رپورتاژ آگهی نوشتاری در مجلات، روزنامه ها و رپورتاژ آگهی اینترنتی اشاره کنیم.

ویژگی های یک رپورتاژ آگهی خوب

رپورتاژ در مقایسه با تبلیغات های سنتی شانس بیشتری برای موفقیت دارد. رپورتاژ اعتبار بالایی دارد و مخاطب را به سمت باور اطلاعات سوق می دهد. این نوع تبلیغات دارای قابلیت اعتماد بالایی است، به ویژه در انتقال مستقیم اطلاعات محصول یا خدمات مورد نظر شما. به دلیل داشتن محتوای جالب، توجه مصرف کنندگان به رپورتاژ آگهی بیشتر از تبلیغات سنتی است. این نوع تبلیغات معمولاً شامل اطلاعات مفیدی در مورد مزایای محصول یا خدمات نسبت به تبلیغات معمولی می باشد.

در رپورتاژ نویسی، توجه به لحن و محتوای مناسب برای مخاطبان و مصرف‌کنندگان مهم است. نویسنده رپوتاژ آگهی نیز محتوا را با مخاطب هدف ویرایش می کند. بنابراین، برای مثال، یک آگهی تبلیغاتی در یک مجله تجاری، لحن متفاوتی نسبت به یک مجله با محتوای زرد دارد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره انواع رپورتاژ آگهی و ویژگی های آن فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «انواع رپورتاژ آگهی و ویژگی های آن» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید