کد مطلب: 36128 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مزایای رپورتاژ در بهبود سئو سایت

مزایای رپورتاژ در بهبود سئو سایت

رپورتاژ آگهی ها نوعی روش تبلیغاتی مدرن می باشند که در تاثیر بسیاری در سئو و رتبه سایت شما در موتورهای جستجو دارند.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مزایای رپورتاژ در بهبود سئو سایت

کاربران اینترنت روزانه با سیل عظیمی از تبلیغات مواجه می شوند و با توجه به اینکه این تبلیغات به صورت مستقیم صورت می گیرد تاثیرگذاری خود را از دست می دهند. شما برای جلب توجه مجدد مخاطبین خود، نیازمند استفاده از متدهای تبلیغاتی مدرن هستید. رپورتاژ آگهی یکی از این متدها در دنیای تبلیغات می باشد.

تاثیرات رپورتاژ آگهی صرفا به دلیل جذب مخاطبین بیشتر نیست، تاثیر مهم تر رپورتاژ در سئو و بهبود جایگاه سایت شما در موتورهای جستجو می باشد.

دلایل استفاده از رپورتاژ

رپورتاژ شما را به صورت کامل معرفی می کند. همانطور که در مقاله رپرتاژ آگهی چیست ذکر کردیم رپورتاژ در واقع مقاله ای است که شما در سایت های معتبر منتشر می کنید. شما می توانید خود و خدماتتان را  به صورت کامل به مخاطبین یک سایت معرفی کنید و در آن ها یک احساس نیاز به شما و خدماتتان ایجاد کنید. در واقع شما از جملات تبلیغاتی استفاده نمی کنید بلکه محتوایی ایجاد می کنید که مضاف بر مفید بودن مخاطبین را به خرید ترغیب می کند و در نهایت کسب و کار شما را بهبود می بخشد.

رپورتاژ

مخاطبین رپورتاژ را می خوانند

یکی از مهم ترین تاثیرات رپورتاژ آگهی این است که در بین محتواهای اصلی یک سایت نمایش داده می شود نه در جایگاه های تبلیغاتی. این بدان معناست که رپورتاژ قطعا به چشم خوانندگان خواهد خورد و اگر یک عنوان جذاب داشته باشد توجه آن ها را برای خواندن به خود جلب می کند. در واقع در رپورتاژ شما از اعتبار یک سایت برای جذب مخاطب استفاده می کنید.

کسب اعتبار و برندینگ با رپورتاژ

بهبود کسب وکار، افزایش فروش، به دست گرفتن بازار از طریق اعتبار صورت می گیرد. حضور شما بین محتوای اصلی سایت های معتبر تاثیر به سزایی در جلب اعتماد مشتریان و افزایش اعتبار شما دارد. فرض کنید رپرتاژ آگهی شما در سایتی مثل مهر نیوز قرار داده شود، روزانه چندین هزار نفر از این سایت دیدن می کنند و با انجام رپرتاژ آگهی در این سایت شما علاوه بر گرفتن بک لینک هایی با کیفیت می توانید بازدید کنندگان این سایت را به سمت برند و محصول خود جذب کنید.

کاهش هزینه ها با رپورتاژ

هزینه هایی که شما برای رپورتاژ خبری انجام می دهید در مقایسه با دیگر روش ها ی تبلیغاتی بسیار پایین تر و معقولانه تر است.

فرض کنید شما میخواهید در سایتی تبلیغ به صورت ماهیانه بدهید. از آنجایی که رپورتاژ یک تبلیغ دائمی است نسبت به هزینه های سالیانه تبلیغاتی به صرفه تر خواهد بود و همانطور که گفته شده علاوه بر تبلیغ برند شما باعث جذب مخاطب و بالا رفتن جایگاه سئو سایت شما می شود. یعنی با یک تیر چند نشان خواهید زد!

بهبود سئو با رپورتاژ

زمانی که شما از سایت های معتبر لینک می گیرید گوگل سایت شما را به عنوان یک منبع قابل اعتماد می شناسد و جایگاه شما را در موتورهای جستجو بهبود می بخشد.

فرض کنید شما پکیج رپرتاژ آگهی که شامل 50 سایت خبری معتبر ایرانی است را خریداری کنید. با خرید این پکیج رپرتاژ خبری شما در این 50 سایت معتبر درج شده و از همه آنها با دو یا سه کلمه کلیدی لینک دریافت خواهید کرد و این یعنی بهینه شدن لینک سازی شما در سئو.

رپورتاژ آگهی دائمی است

از مزایای تبلیغات با متد رپورتاژ، دائمی بودن آن است. زمانی که شما یک مقاله در یک سایت منتشر می کنید این مقاله برای همیشه در آن سایت می ماند. هرچند زمانی که مقالات جدیدی به سایت اضافه می شود مقاله ی شما به صفحات پایین تر منتقل می شود اما مسئله فقط دیده شدن توسط مخاطبین نیست با توجه به مطالب قبلی و ذکر این نکته که وجود لینک های دائمی در بلند مدت تاثیر به سزایی در بهبود رتبه شما در گوگل دارد، می توانیم به اهمیت دائمی بودن رپورتاژ پی ببریم.

ریپورتاژ آگهی در چه سایتهایی می تواند مفید باشد؟

انجام ریپوتاژ آگهی با دو استراتژی انجام می شود:

1- فقط لینک سازی به منظور گرفتن جایگاه بهتر در سئو

2- لینک سازی + بازدید کاربران سایت منبع

 

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

ثبت نظر درباره «مزایای رپورتاژ در بهبود سئو سایت»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 6 = ?