کد مطلب: 22433 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ریپورتاژ ، رپرتاژ یا رپورتاژ؟ کدام صحیح است؟

ریپورتاژ ، رپرتاژ یا رپورتاژ؟ کدام صحیح است؟

تعاریف مختلفی برای رپورتاژ یا رپرتاژ وجود دارد که معنای واحدی دارند و به نوعی تبلیغات غیرمستقیم اشاره می کنند. رپورتاژ ها برای ارتقاء رتبه سایت در گوگل و افزایش بازدید وبسایت بسیار مفید هستند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

اگر برای اولین بار است کلمه رپورتاژ یا رپرتاژ را می شنوید یا می بینید حتما میخواهید بدانید که رپورتاژ یا رپرتاژ به چه معنایی است. رپورتاژ توعی تبلیغ است اما به گونه ای که کاربران تصور می کنند که یک مقاله را می خوانند. رپورتاژ یا رپرتاژ یا ریپورتاژ ریپرتاژ همه این واژه ها یک معنی دارند. آسمونی در این بخش مطالب مفیدی در مورد این نوع از تبلیغات را برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی یک قالب چاپی مخصوص برای بازاریابی و معرفی برند یک سازمان است که برای معرفی خود و محصولات شرکت یا سازمان استفاده می شود و برای آن هزینه پرداخت می کند.

رپرتاژ آگهی

رپرتاژ آگهی نوعی از آگهی است که در قالب یک گزارش تهیه و ارائه می شود. این گزارش کاملا بی طرف بوده و فقط جنبه معرفی دارد. توجه داشته باشید رپورتاژ آگهی یک فعالیت هدفمند در راستای تقویت ذهنی یک محصول یا خدمت در ذهن مشتریان و کاربران می باشد.

ریپورتاژ آگهی

تبلیغ ریپورتاژ یا همان ، رپورتاژ آگهی تبلیغ شما در قالب تصاویر و متن به همراه لینک وب سایت خود در یک مطلب است که در یک وب سایت دیگر منتشر می شود .

ریپورتاژ آگهی

یکی از روشهای  برند سازی و بازاریابی اینترنتی ریپورتاژ آگهی است که برای معرفی برند و محصولات جدید خود از آن استفاده می شود. رپرتاژ یک نوع تبلیغات غیر مستقیم است .  رپورتاژ یک خبر متنی به همراه گاها تصویر است که در قالب مقاله یا یک گزارش در وب سایت های خبری معتبر ارسال می شود .

رپرتاژ آگهی به شکلی از آگهی گفته می‌شود که در قالب گزارش ارائه شود. یعنی، مخاطبان رسانه‌ای تصور کنند که یک گزارش بی طرفه به آنها ارائه می‌شود، در حالی که آنچه آنها می‌بینند، می‌شنوند و می‌خوانند، در واقع تلاشی سازمان یافته برای تقویت جنبه‌های ذهنی یک محصول یا خدمت در ذهن آنها است.

 اصطلاح رپرتاژ آگهی برای اولین بار در سال 1945 به ادبیات انتقادی رسانه‌ها اضافه شد. به دلیل اعتماد به مخاطبان به رسانه‌ها، رپرتاژ آگهی‌ها بسیار موثرند و به همین دلیل در کشورهای پیشرفته قوانین بسیار سختی علیه رپرتاژ آگهی‌ها تصویب شده و می‌شود. دیوان بین‌المللی تجارتدر قانون آگهی‌های خود که در سال 1997 به تصویب رسانده خواهان مشخص کردن تبلیغات می‌شود تا مخاطبان قادر به تشخیص آن شوند.

 در سال‌های اخیر مواردی برجسته از این پدیده در تلویزیون دولتی ایران مشاهده شده که از جمله می‌توان از برنامه عمو پورنگ که داریوش فرضیایی آن را تهیه کرده نام برد. از آن گذشته، موارد دیگری از رپرتاژ آگهی در رسانه‌های ایران وجود دارد که منتقدان را وادار کرده خواهان تصویب قوانینی برای مقابله با رپرتاژ آگهی‌ها شوند.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «ریپورتاژ ، رپرتاژ یا رپورتاژ؟ کدام صحیح است؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 7 = ?