مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  48986 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
گزارشی از روز دوم جشنواره صبا

گزارشی از روز دوم جشنواره صبا

دومین روز از دومین دوره جشنواره موسیقی صبا در تاریخ چهارم آذرماه و با حضور جمعی از دانشجویان و علاقه‌مندان به موسیقی در موزه موسیقی و تالار رودکی برگزار شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
گزارشی از روز دوم جشنواره صبا
گزارشی از روز دوم جشنواره صبا


نخستین برنامه روز دوم جشنواره در ساعت 11 به بخش رقابتی پژوهشی موسیقی و پنل پژوهشی اساتید، محمدرضا آزاده‌فر، هومان اسعدی، بابک خضرائی، و محمدرضا فیاض اختصاص داشت که این برنامه در موزه موسیقی با حضور پژوهشگران، سعید ابراهیمی، نگار رضایی، کامیار صلواتی، سیاوش عسگری، سیاوش محبّی، سروش نظیری، و محسن نورانی، و نیز دبیر جشنواره، پوریا رمضانیان، و دبیر بخش پژوهش، ساینا زمانیان برگزار شد.

در بخش دوم جشنواره در ساعت 16، مسترکلاس آهنگسازی برای تریو با حضور اساتید برجسته‌ی موسیقی و جمعی از دانشجویان موسیقی دانشگاه هنر و پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران در موزه‌ی موسیقی برگزار شد. ستاره نحوی نوازنده ویلن، رضا ناژفر نوازنده فلوت، و ترزیا شوماخر نوازنده پیانو اساتید حاضر در این مسترکلاس بودند که همگی از کشور اتریش در این برنامه حضور پیدا کرده بودند.

در این مسترکلاس، نحوه صحیح انگشت‌گذاری، نحوه صحیح نوشتن نت برای این سازها و همچنین مسائل فنی و دشواری‌های نوشتن برای این آنسامبل بحث شد.

علی مرادخانی مدیرعامل موزه موسیقی ایران، نیز لحظاتی نظاره‌گر این کارگاه شد. در انتهای برنامه نیز کارن کیهانی، آهنگ‌ساز نیز در این برنامه حاضر شد.

بخش پایانی روز دوم جشنواره موسیقی صبا در ساعت 17، به کنسرت رقابتی آنسامبل موسیقی ایران در تالار رودکی با حضور داوران متشکل از محمدعلی کیانی‌نژاد، داریوش پیرنیاکان، عبدالنقی افشارنیا، ارسلان کامکار، کوروش متین، و محمود بالنده اختصاص داشت‌. در این کنسرت 7 گروه موسیقی دانشجویی شامل نارون، فاخته، گذر، هم‌نوازان سریر، هم‌نوازان فروغ، و هم‌نوازان رهاورد در مقابل داوران به رقابت با یکدیگر پرداختند.

حضور مدیرعامل بنیاد رودکی، مهدی افضلی که یکی از حامیان این جشنواره و مشوقان برگزارکنندگان آن است، نیز در این رویداد مشهود بود.
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره گزارشی از روز دوم جشنواره صبا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «گزارشی از روز دوم جشنواره صبا» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید