کد مطلب:  8898 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
گزارش لحظه به لحظه از موضوع تغییر نتیجه ایران و عراق

گزارش لحظه به لحظه از موضوع تغییر نتیجه ایران و عراق

1393/11/05آخرين خبر: اعتراض ايران رد شدتلويزيون استراليا از رد شدن اعتراض ايران در موضوع دوپينگ علا...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 

1393/11/05

آخرین خبر: اعتراض ایران رد شد

تلویزیون استرالیا از رد شدن اعتراض ایران در موضوع دوپینگ علا عبدالزهرا خبر داد.

به گزارش آسمونی حکم نهایی جلسه کمیته انضباطی ای اف سی اعلام شد و بنابر این حکم اعتراض ایران به بازیکن عراق و تغییر نتیجه پذیرفته نشد.

عراق فردا در سیدنی با کره جنوبی در نیمه نهایی جام ملت‌ها بازی می‌کند و بازیکنان ایران هم فردا به خانه بازمی‌گردند.

 

گفتنیست مسئولان فوتبال ایران در تلاش هستند تا با اثبات محروم بودن یکی از بازیکن عراق در بازی مقابل ایران، نتیجه این بازی را به نفع ایران بازگردانند.

پس از باخت تیم ملی ایران مقابل عراق، مسئولان فوتبال ایران به حضور علا عبدالزهرا، بازیکن عراق که به گفته فدراسیون فوتبال ایران دوپینگی بوده است، اعتراض کردند. این موضوع و احتمال بازگشت نتیجه بازی به سود ایران، تیم ملی ایران را با وجود حذف شدن از رقابتهای جام ملتهای آسیا، در استرالیا ماندگار کرد.

آزمایش دوپینگ علا‌عبدالزهرا بازیکن تیم ملی عراق، هنگامی که در اوایل فصل جاری لیگ ایران برای تیم تراکتورسازی بازی می‌کرد، مثبت تشخیص داده شده بود. از آنجا که این بازیکن هنگام رسیدن پاسخ آزمایش دوپینگ از تراکتورسازی و لیگ ایران رفته بود، مسئولان فدراسیون ایران دوپینگ او را به فیفا گزارش دادند تا از این طریق، فدراسیون فوتبال عراق عبدالزهرا را از بازی محروم کند. با وجود این، تیم ملی عراق در بازی روز جمعه خود مقابل ایران از این بازیکن استفاده کرده بود.

فیفا روز شنبه چهارم بهمن با فرستادن نامه‌ای به سازمان لیگ ایران، دوپینگی بودن عبدالزهرا را تایید و اعلام کرد که طبق قوانین فیفا این بازیکن حق شرکت در مسابقات را ندارد. بنابراین ، در حالیکه تیم ملی عراق تمرینات خود را برای رویارویی با تیم ملی کره جنوبی در مرحله نیمه نهایی پیگیری می‌کند، بازیکنان تیم ملی ایران در انتظار به نتیجه رسیدن پیگیری‌های مسئولان فدراسیون فوتبال، همچنان در استرالیا مانده‌اند.

کورش بازیار، کارشناس فوتبال درباره احتمال تغییر نتیجه بازی گفت که پیش از این یک بار استفاده از بازیکن محروم، تیم ملی امید ایران را مقابل تیم ملی امید عراق سه بر صفر بازنده کرد. او بنابراین استلال کرد که اگر فیفا دوپینگی بودن بازیکن عراقی را اعلام کرده باشد و این موضوع به اطلاع فدراسیون عراق رسیده باشد، احتمال تغییر نتیجه به سود ایران زیاد است. ضمن این که به گفته این کارشناس فوتبال، این اتفاق در صورتی خواهد افتاد که تلاش ایران بتواند بر لابی کشورهای دیگر غلبه کند.

پرویز سیار، کارشناس داوری گفت که در صورت درستی مدارک استفاده عراق از بازیکن غیرمجاز، نتیجه بازی به احتمال زیاد به سود ایران اعلام خواهد شد.

: برای دریافت مشاوره درباره گزارش لحظه به لحظه از موضوع تغییر نتیجه ایران و عراق فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «گزارش لحظه به لحظه از موضوع تغییر نتیجه ایران و عراق» در کادر زیر بنویسید :

9 - 2 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید