کد مطلب:  51345 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دفع گسترده‌ترین حمله هکری

دفع گسترده‌ترین حمله هکری

حمید فتاحی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت شب گذشته (19 بهمن) در حساب توییتری خود اعلام کرد که حمله گسترده هکرها به شبکه زیرساخت کشور دلیل اختلال‌های چند ساعته اینترنت بوده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دفع گسترده‌ترین حمله هکری - Repel the most widespread hacker attack
دفع گسترده‌ترین حمله هکری - Repel the most widespread hacker attack
دفع گسترده‌ترین حمله هکری - Repel the most widespread hacker attack

به گزارش آسمونی :دو روز پیش مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در این توییت نوشت:

 هکرهای اجاره‌ای، امروز گسترده‌ترین حمله تجربه شده در تاریخ ایران را علیه زیرساخت‌های کشور اجرا کردند. میلیون‌ها مبدا، میلیون‌ها مقصد را هدف گرفته‌اند و با حمله SYN flood با نرخ 180 میلیون PPS به دنبال اختلال سراسری در شبکه اینترنت ایران هستند. حمله دفع‌ شده و دارند به دیوار می‌خورند.

روز گذشته شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که به دلیل حمله DDos از مبدا شرق آسیا و شمال آمریکا به گیت‌وی بین‌الملل زیرساخت اینترنت کشور با مشکل روبرو شده است. که این حملات توسط سپر دژفا (سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات) خنثی شده است.

با این که شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام می‌کند که شبکه اینترنت به شرایط عادی خود بازگشته است اما بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی اعلام می‌کنندکه همچنان با اختلال در سرویس اینترنت خود مواجه هستند.

این اولین‌ بار نیست که اینترنت به دلیل حملات DDoS به شبکه زیرساخت کشور با اختلال همراه می‌شود. آبان‌ ماه سال جاری ابرآروان اعلام کرده بود که فیلتر تلگرام در ایران و به دنبال آن رواج استفاده از فیلترشکن‌ها در میان عموم مردم، راه را برای حمله DDos به زیرساخت کشور و سایت‌های کسب‌وکارهای ایرانی باز کرده است.

آذر ماه سال جاری نیز، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حساب توییتر خود خبر از جلوگیری یک حمله سازمان یافته سایبری به سامانه‌های دولت الکترونیکی را داده بود. در آن زمان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده بود که این حمله با هدف جاسوسی از اطلاعات دولتی صورت گرفته بوده که توسط سپر دژفا شناسایی و دفع شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره دفع گسترده‌ترین حمله هکری فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دفع گسترده‌ترین حمله هکری» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید