کد مطلب:  53518  درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
وضعیت بازگشایی مرزهای هوایی ایران

وضعیت بازگشایی مرزهای هوایی ایران

با گسترش ویروس کرونا در ایران، بسیاری از کشورهای دنیا محدودیت های جدیدی را بر روی ایرانیان و مسافرانی که به...
زمان مطالعه: 5 دقیقه
با گسترش ویروس کرونا در ایران، بسیاری از کشورهای دنیا محدودیت های جدیدی را بر روی ایرانیان و مسافرانی که به منظوره گردش به ایران آمده بودند اعمال کردند. در این بین همسایگان اقدام به بستن مرزهای مشترک خود با ایران کرده و دیگر کشورها نیز شرایط جدیدی نیز در این مورد ایجاد نمودند.

طرح ویژه ترکیه برای نجات صنعت گردشگری و هوانوردی

راه اندازی پروازها و بازگشایی هتل ها مخصوصا برای تابستان ازبرنامه های مهم دولت ترکیه برای احیا صنعت گردشگری می باشد. در این طرح برنامه ای برای قرنطینه 14 روزه مسافران وجود ندارد و در بدو ورود به ترکیه مسافران تحت مراقبت های بهداشتی و نظارت قرار خواهند گرفت و به نظر می آید باتوجه به مذاکراتی که میان دولت ایران و ترکیه برای بازگشایی مرزها شده است می بایست به بزودی شاهد اوج گیری پروازها و افزایش رفت و آمد میان دو کشور بود

 ایران و ترکیه (7 خرداد)

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره تقویم بازگشت به شرایط عادی در ترکیه اظهار کرد: از 27 ماه می (7 خرداد) افراد زیر 20 سال و بالای 65 سال هم می‌توانند به این کشور مسافرت کنند و مراکز و محل‌های تفریحی، استراحتگاه‌ها، پارکت‌ها، استخرها و مراکز ورزشی از یکم ژوئن (12 خردادماه) باز می‌شود.وی افزود: البته بر اساس اطلاعات به دست آمده تمامی ممنوعیت‌های خروج از منزل و قرنطینه از یکم ژوئن(12 خردادماه) برداشته می‌شود و مکان‌ها و محل‌های عمومی برای مردم از 26 خردادماه باز خواهند شد.دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه سالن‌های سینما، تئاتر و عروسی از یکم جولای (11 تیرماه) در این کشور باز خواهند شد، اعلام کرد: مرزهای ترکیه با کشورهایی که کروناویروس را کنترل کرده‌اند از 15 ژوئن (26 خرداد) باز می‌شوند و همین قوانین و مقررات نیز برای ایران وجود دارد.سامانی گفت: کشورهای دیگر در حال مذاکره و تضمین مقررات و پروتکل‌های بهداشتی اختصاصی برای خود هستند که به نظر می‌رسد به‌تدریج و از نیمه خرداد برخی دیگر از کشورها نیز مانند ترکیه نسبت به کاهش محدودیت سفر و بازگشایی مرزهایشان اقدام کنند.

ترکیه-استانبول
ترکیه-استانبول
istanbul

مجوز نخستین پرواز روتین خارجی از ایران (هلند از 25 اردیبهشت)

با اعلام شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، پروازهای تهران به آمستردام و بلعکس از روز 5 شنبه مورخ 1399.02.25دوباره راه اندازی می شود. دارندگان اقامت هلند و کشورهای اتحادیه اروپا و دیپلمات ها از جمله مسافرانی هستند که اجازه سفر با این پرواز را دارند. "هما" در دیگر اطلاعیه خود جزئیات دیگر افرادی که قصد سفر به هلند را دارند را شرح داده و در همین باره اضافه کرد افرادی که به دلایل غیرمترقبه خانوادگی نیازمند به سفر هستند می توانند با ارائه مستنداتی به هلند سفر نمایند.

بازگشایی مرز مهران ( دو روز در هفته)

با اعلام رئیس هیأت گذرگاه های مرزی عراق مبادلات تجاری میان ایران و عراق از طریق مرز مهران-زرباطیه به صورت دو روز در هفته از سرگرفته شد.

صدور ویزای چک نیز متوقف شد (نا مشخص)

با اعلام وبسایت رسمی سفارت جمهوری چک در ایران، تمامی مراحل جهت صدور ویزا برای ایرانیان تا اطلاع ثانوی متوقف خواهد شد. همچنین درخواست های قبلی نیز به حالت تعلیق در می آیند.

توقف صدور ویزای تایلند (نا مشخص)

از تاریخ 20 اسفند 1398، به دلیل شیوع ویروس کرونا صدور ویزای تایلند با اعلام سفارت این کشور برای تمامی اتباع ایرانی متوقف شده است. همچنین در دیگر اطلاعیه اعلام شده، کلیه ی ویزاهای صادر شده توسط سفارت تایلند از تاریخ 12 بهمن 98 (اول فوریه 2020) فاقد هرگونه اعتبار می باشد

تایلند
تایلند
thailand

 مالزی و اندونزی (نا مشخص)

براساس اطلاعیه وزارت بهداشت مالزی، با شیوع ویروس کرونا در ایران، تا اطلاع ثانوی از ورود ایرانیان به این کشور جلوگیری خواهد شد. همچنین وزارت امور خارجه اندونزی نیز اعلام کرد که از روز یکشنبه معادل 18 اسفند 1398، این کشور نیز مانع از ورود افرادی که در سه کشور ایران، ایتالیا و کره جنوبی سفر یا اقامتی داشتند می شود.

لغو پروازهای مستقیم میان ایران و سوئد (نا مشخص)

با اعلام آژانس حمل و نقل سوئد، باتوجه به شیوع ویروس کرونا در ایران، تمامی پروازهای مستقیم (هما) از ایران به استکهلم و گوتنبرگ متوقف شده است.

  آلمان، آذربایجان، انگلستان و هلند

با اعلام شرکت هواپیمایی ایران ایر، بر اساس آخرین مکاتبات انجام شده مسافران ایرانی برای پرواز به کشورهای آلمان، آذربایجان، هلند و انگلستان باید اظهارنامه سلامت داشته باشند. این اظهارنامه در زمان پذیرش مسافر در فرودگاه توسط کارکنان خدمات فرودگاهی "هما" به مسافران تحویل داده می‌شود و مسافران باید آن را تکمیل کرده و در زمان ورود به فرودگاه های فرانکفورت، باکو، آمستردام و لندن همراه خود داشته باشند و در غیر اینصورت مقامات فرودگاهی کشورهای مذکور از پیاده شدن مسافران جلوگیری خواهند کرد.

آذربایجان
آذربایجان
azerbaijan

 روسیه تا اطلاع ثانوی برای ایرانیان ویزا صادر نمی کند

با اعلام نخست وزیر روسیه، این کشور تا اطلاع ثانوی برای شهروندان ایرانی ویزا صادر نمی کند و ارتباط هوایی بین دو کشور که فقط شرکت هواپیمایی ایروفلوت روسیه و شرکت های ایرانی در چارچوب آن کار می کنند، ادامه خواهد یافت.

همچنین شرکت هواپیمایی ایرفلوت د بیانیه ای اعلام کرد: از روز ماه هشتم مارچ میلادی، ایرفلوت تعداد پروازهای خود در مسیر مسکو_تهران و تهران_مسکو از فرودگاه شرمتووا را از پنج پرواز به یک پرواز کاهش می دهد.

 ایران و هندوستان

به‌ دنبال تعلیق پروازها به کشور هندوستان که از تاریخ 7 اسفند شکل گرفت، مسئولان هما طی درخواستی خواستار انجام سه پرواز برای انتقال مسافران هندی از ایران و بازگشت ایرانیان به کشور به سازمان هواپیمایی کشوری هندوستان ارائه کرده‌اند. در صورت موافقت با انجام این سه پرواز، در مسیر تهران به بمبئی، تنها مسافران هندی و مسافران ایرانی با ویزای اقامت هندوستان و ویزای دانشجویی به شرط عدم ابتلا به بیماری پذیرش خواهند شد و در مسیر بمبئی به تهران نیز مسافران ایرانی پذیرش می شوند.

ادامه تعلیق پروازهای لوفتهانزا و آسترین

با اعلام شرکت هواپیمایی لوفتهانزا، تمامی پروازهای این ایرلاین به ایران تا تاریخ 30 آوریل (10 اردیبهشت)، لغو شده است. همچنین ایرلاین آسترین اتریش نیز طی اطلاعیه دستور تعلیق پروازهایش به سه کشور، ایران، ایتالیا و کره جنوبی را اعلام نمود و با این تفاسیر پرواز به آلمان از ایران با ایرلاین لوفت هانزا تا اطلاع ثانوی انجام نمیگیرد

شرکت «هواپیمایی امارات» روز یکشنبه اعلام کرد که از ماه جولای (تیر/مرداد) پروازهای منظم هواپیماهای این شرکت به نقاط مختلف جهان از سر گرفته می‌شود.

به گزارش تارنمای «امارات الیوم»، در بیانیه شرکت هواپیمایی امارات آمده است؛ امکان رزرو پروازهای منظم رفت و برگشت این شرکت به مقصدهای مختلف در سراسر جهان از آغاز ماه جولای (اواخر تیرماه) فراهم شده است.

این در حالی است که از 21 می (1 خرداد) پروازهای منظم این شرکت هوایی تنها به 9 مقصد از جمله لندن، پاریس، میلان، مادرید، شیکاگو، تورنتو و سیدنی آغاز شده بود.

همچنین شرکت هواپیمایی «فلای دبی» نیز اعلام کرد؛ از 5 ژوئن (16 خرداد) پروازهای این شرکت هوایی نیز به روال عادی خود باز می‌گردد.

مسافرت خارجی به زیباترین نقاط جهان
مسافرت خارجی به زیباترین نقاط جهان
مسافرت خارجی به زیباترین نقاط جهان

 

همچنین ببینید:

 فرودگاه امام خمینی

اسپانیا قرنطینه مسافران خارجی را لغو می‌کند
: برای دریافت مشاوره درباره وضعیت بازگشایی مرزهای هوایی ایران فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

در بخش بلاگ آسمونی که توسط واحد روابط عمومی آسمونی مدیریت می شود، شما می توانید از آخرین اخبار داخلی مجموعه، جدیدترین اطلاعیه ها، آموزش ها، تخفیف ها، امکانات جدید و... مطلع شوید.

با آسمونی همراه باشید...

نظر خود را درباره «وضعیت بازگشایی مرزهای هوایی ایران» در کادر زیر بنویسید :

2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید