کد مطلب:  3401 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
از بین بردن انواع لکه

از بین بردن انواع لکه

لابد بارها شده که لباس ، فرش ، رومیزی و یا هر چیز دیگری از وسایل شما لکه دار شده باشند و با بارها شستن اثر...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

از بین بردن انواع لکه
از بین بردن انواع لکهلابد بارها شده که لباس ، فرش ، رومیزی و یا هر چیز دیگری از وسایل شما لکه دار شده باشند و با بارها شستن اثر لکه تا مدتها باقی مانده باشد . آسمونی در همین رابطه بعضی از مواردی را که می توانید لکه ها را سریع از بین ببرید را ذکر کرده :

لکه خون : اگر خون حیوانی که در حال پاک کردن هستید مانند مرغ یا گوشت در همان لحظه روی پارچه یا لباس شما ریخت ابتدا پارچه را با آب سرد بشویید یا می‌توانید از نوشابه استفاده کنید سپس آن را با آب سرد بشویید.

اگر خون خشک شده است آن را با آب‌اکسیژنه تمیز کنید. ابتدا یک جای کوچک را امتحان کنید تا مطمئن شوید لک سفید برجا نمی‌ماند.

لکه جوهر : معمولا همه ما لکه جوهر را بر لباس یا پارچه ای مانند رومیزی را تجربه کرده ایم می توانید از آب استفاده کنید و آن را با پارچه تمیز خشک نمایید.

همینطور از پودر لباسشویی استفاده کنید و بعد از حداقل 7 دقیقه شستشو را انجام دهید آنرا با آب خیلی داغ بشویید.

لکه آدامس : طرف دیگر پارچه که آدامس نیست را یخ بمالید و سپس آدامس را بکنید ، اگر لکه باقی ماند آن را به وسیله اسفنج و تتراکلروکربن بشوئید.

لکه رژ لب : اگر قسمتی از یقه یا لباس شما رژ لبی شده از مایع پاک‌کننده لباسشویی با فرمول پاک کننده چربی استفاده کنید.

گفته شده که اگر با پارچه روی لکه چند ضربه بزنید بهتر از بین میرود بعد از 10 دقیقه روی لکه را از لبه به طرف داخل مالش دهید.

لکه قهوه و یا حتی چای : برای پارچه های رنگی محل لکه را با اسفنج و آب گرم بشوئید و اگر باز هم لکه باقی ماند از گلیسیرین گرم استفاده کنید و بگذارید نیم ساعت روی لکه بماند بعد با آب شستشو دهید و بعد با آب گرم و صابون بشوئید.

لکه روغن : ابتدا با پارچه تمیز به آن ضربه بزنید و با نوشابه آن را تمیز کنید.

لکه فلزات : اثر زنگ فلزات را می‌توان با لیمو ترش از روی لباس از بین برد .

لیمو ترش را از وسط به دونیم کنید و آن را روی لکه فشار دهید ، و آبلیمو را روی لکه ای که فلز خورده است بریزد، سپس یک لایه نمک روی آن ریخته و لباس را در مقابل آفتاب آویزان کنید .

لکه واکس کفش : اگر بر اثر بی احتیاطی مقداری واکس روی فرش یا لباستان مالید ، می توانید ابتدا پنبه ای را خیس کنید و روی آن بکشید. سپس روی پنبه مقدای مایع ظرفشویی بریزید و بر روی لکه بکشید . بعد از این کار پنبه را آغشته به آب خالص کنید و دوباره روی لکه بکشید تا لکه کاملاً از بین برود. اگر با این کار لکه از بین نرفت ، مقداری الکل بر روی دستمال ریخته و بر روی لکه بکشید، تا کاملاً تمیز شود. اگر لباس قابل شستشو باشد، بعد از زدودن لکه، لباس را با پودر لباسشویی و آب نیم گرم کاملاً بشویید.

لکه خودکار : برای از بین بردن لکه خودکار می توانید اسفنجی را آغشته به شیر کنید و به محل لکه بمالید، لکه به راحتی از بین می رود.
نظر خود را درباره «از بین بردن انواع لکه» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید