کد مطلب:  45261  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قبوض کاغذی برق تا پایان شهریورماه حذف می شوند

قبوض کاغذی برق تا پایان شهریورماه حذف می شوند

مشاور ارشد وزیر نیرو با اشاره به حذف قبوض کاغذی برق در کشور گفت: این قبوض تا پایان شهریورماه حذف‌شده و اطلاع‌رسانی‌ها از طریق پیامک انجام می‌شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قبوض کاغذی برق تا پایان شهریورماه حذف می شوند - Remove paper bills by the end of Sharivar
قبوض کاغذی برق تا پایان شهریورماه حذف می شوند - Remove paper bills by the end of Sharivar
قبوض کاغذی برق تا پایان شهریورماه حذف می شوند - Remove paper bills by the end of Sharivar

به گزارش آسمونی:جواد اعتماد رضایی پیش از ظهر امروز در سمینار مصرف انرژی و الگوی مصرف در خراسان شمالی اظهار کرد: در ایران بیشترین مصرف برق در بخش خدمات و خانگی است ولی در کشورهای پیشرفته بیشترین مصرف برق در صنعت است.

مشاور ارشد وزیر نیرو با اشاره به اینکه برق تولیدی به نرخ اصلی به مردم عرضه نمی‌شود بیان کرد: هزینه تولید برق به ازای هر کیلووات برق 400 تومان است و قیمت عرضه به مشترکین به ازای هر کیلووات 70 تومان است.وی در ادامه افزود: متوسط مصرف ماهیانه هر مشترک خانگی 220 کیلووات در ماه‌های عادی و در ماه‌های پیک 300 کیلووات است.

اعتماد رضایی در ادامه بیان کرد: نرخ محاسبه هزینه برق در ساعت پیک سه برابر ساعت کم باری است و میزان مصرف برق ادارات زیر ذره‌بین است.

وی با اشاره به حذف قبوض کاغذی گفت: تا انتهای شهریور تمامی قبوض کاغذی برق حذف خواهد شد و از طریق پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدیریت مصرف پیش‌نیاز سند توسعه است

محسن نجات نیز در ابتدای این سمینار گفت: سمینار مصرف انرژی و الگوی مصرف یک ظرفیت و پنل ویژه برای آموزش مصرف بهینه انرژی است.

وی در ادامه افزود: مدیریت مصرف انرژی پیش‌نیاز سند توسعه است و چشم‌انداز توسعه برای سال 1404 است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی در ادامه بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید نفرات اول در مدیریت مصرف انرژی را اجرایی کنند.

سرانه مصرف برق در ایران بالاتر از دنیا است

در ادامه جعفر ذوالفقاری رئیس هیئت‌مدیره شرکت فنی مهندسی نویان بهینه افزود: در مصرف انرژی باید وسواس داشت و ادارات باید در مصرف انرژی حساسیت بیشتری داشته باشند زیرا کشور ایران پرمصرف‌ترین و مصرف‌ترین کشور در بین کشورهای دنیا است.

وی در ادامه در خصوص میزان سرانه مصرف برق در کشور افزود: میزان سرانه مصرف برق در کشور 2500 کیلووات ساعت است که در دنیا این سرانه معادل 800 کیلووات ساعت است.

ذوالفقاری در انتها با اشاره به ساختارهای مهم اصلاح الگوی مصرف بیان کرد: در اصلاح الگوی مصرف سه‌گام مؤثر وجود دارد که گام اول اصلاح ساختارها بوده و یکی از مهم‌ترین گام‌ها است. گام دوم هدفمند کردن یارانه‌ها و ذات هدفمندی یارانه‌ها جزو موارد تائید شده در اصلاح الگوی مؤثر است و گام سوم برای اصلاح الگوی مصرف بهینه انرژی‌ها است.

: برای دریافت مشاوره درباره قبوض کاغذی برق تا پایان شهریورماه حذف می شوند فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «قبوض کاغذی برق تا پایان شهریورماه حذف می شوند» در کادر زیر بنویسید :

3 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید