کد مطلب:  38929 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
افزایش50 درصدی مراجعات به کمیته امداد

افزایش50 درصدی مراجعات به کمیته امداد

به گزارش آسمونی:طی 6-7 ماه اخیر با توجه به بالارفتن ناگهانی نرخ تورم به اقشار مختلف به خصوص ضعیف فشار وارد شد...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
افزایش50 درصدی مراجعات به کمیته امداد
افزایش50 درصدی مراجعات به کمیته امداد

به گزارش آسمونی:طی 6-7 ماه اخیر با توجه به بالارفتن ناگهانی نرخ تورم به اقشار مختلف به خصوص ضعیف فشار وارد شد و همین باعث افزایش 50 درصدی مراجعات به کمیته امداد و همچنین افزایش خدمات موردی ما شد. رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در ماه های اخیر با افزایش50 درصدی مراجعات مردمی مواجه بودیم که 25درصد مربوط به درمان بوده است، البته طی همین مدت کمک های مردمی نیز 35 درصد رشد داشت.

سیدپرویز فتاح، به تشریح وضعیت مددجویان کمیته امداد و خدماتی که این نهاد ارائه می دهد، پرداخت.

* به تازگی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی یک نوبت سبد کالا گرفتند و صحبت از اختصاص دو نوبت دیگر سبد کالا به این اقشار در میان است. این دو نوبت سبد کالا چه زمانی ارائه می شود؟  • بر اساس توافق وزارت رفاه و سازمان هدفمندی، در مرحله اول به تمام افراد تحت پوشش و پشت نوبتی کمیته امداد بسته حمایتی کالا اختصاص داده شد و برای کارمندان دولت نیز به طور متوسط 200 هزار تومان پول واریز شد.

با توجه به اینکه درخواست ما این بود که تا پایان سال چند نوبت پرداخت سبد کالا تکرار شود، بر همین اساس نامه ای به رئیس جمهور نوشتیم تا حداقل دو نوبت به افراد تحت پوشش و پشت نوبت تا پایان سال سبد کالا بدهیم.

دو میلیون و 70 هزار خانوار تاکنون سبد کالا را دریافت کرده اند. خانواده های یک نفره 100 هزار تومان و خانواده های 5 نفره و بالاتر نیز 300 هزار تومان سبد کالا می گیرند که به طور متوسط میانگین پرداختی ها 200 هزار تومان است. نیمه دوم دی ماه و نیمه اسفندماه زمان پرداخت سبدهای مرحله دوم و سوم است.

* طی چند ماه اخیر حدود 600 هزار خانوار جدید تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار گرفتند. منابع مالی این خدمات از کجا تامین می شود؟ آیا روند پوشش های جدید در سال آینده ادامه خواهد داشت؟  • ما امسال تکلیف پشت نوبتی ها را مشخص کردیم و بر اساس تبصره 14 و با اختصاص اعتباری ویژه 620 هزار خانواده وارد چرخه دریافت مستمری شدند و به دلیل اینکه این تبصره در بودجه 98 مجدداً تکرار شده، به همین دلیل پرداخت مستمری به این خانواده ها در سال آینده متوقف نمی شود.

با توجه به اینکه دولت ردیف اعتباری تبصره 14 را برای سال آینده تثبیت کرده است، حداقل این است که همین روند در سال آینده نیز ادامه پیدا کند و اگر بخواهیم تعداد افراد تحت پوشش را افزایش دهیم، باید اعتبار و منابع را زیاد کنیم که آن نیز نمی شود و باید مجلس در این خصوص دست به کار شود.

طی 6-7 ماه اخیر با توجه به بالارفتن ناگهانی نرخ تورم به اقشار مختلف به خصوص ضعیف فشار وارد شد و همین باعث افزایش 50 درصدی مراجعات به کمیته امداد و همچنین افزایش خدمات موردی ما شد.

* بیشترین درخواست مراجعان به کمیته امداد در ماه‌های اخیر به چه مواردی مربوط می شود؟  • مشکلات اخیر باعث شد که هم از صندوق امداد ولایت و هم از بودجه کمیته امداد در جهت پرداخت وام ضروری به نیازمندان و افراد تحت پوشش اقدام کنیم و در همین راستا 800 میلیارد تومان وام ضروری پرداخت کردیم و در حال حاضر برای پرداخت وام ضروری، فردی در صف نداریم.

مبلغ وام ضروری 2 تا 5 میلیون تومان است که همچنین پرداخت جهیزیه نیز از دیگر اقداماتی بود که طی ماه های اخیر انجام شد که حدود 90 هزار نفر پشت نوبت بودند و در سال جاری تاکنون به همه آنها خدمات جهیزیه را ارائه دادیم.

در حال حاضر هیچ خانواده و یا فردی پشت نوبت دریافت مستمری نداریم و بیشترین مراجعات ما طی چند ماه اخیر که حدود 25 درصد می شود، در بخش درمان و بیمارستان بوده است.

پرداخت اجاره خانه و وام از دیگر مواردی بود که مراجعات زیادی به ما انجام شد. با توجه به افزایش قیمت های اجاره خانه و رهن، مددجویان ما از عهده پرداخت آن بر نمی آمدند به همین دلیل با مراجعه به کمیته امداد، خواستار تامین بخشی از این اجاره یا رهن می شدیم و توانستیم این کمکها را به روز کنیم.

منبع: عصرایران

: برای دریافت مشاوره درباره افزایش50 درصدی مراجعات به کمیته امداد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «افزایش50 درصدی مراجعات به کمیته امداد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید