مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  36355 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تشخیص سایت های معتبر و امن و سایت های جعلی و تقلبی

تشخیص سایت های معتبر و امن و سایت های جعلی و تقلبی

یکی از دغدغه های اصلی همه کاربران سایت و فضای مجازی این است که چگونه می توان سایت های معتبر و امن را از سایت های جعلی تشخیص داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

یکی از دغدغه های اصلی همه کاربران سایت و فضای مجازی این است که چگونه می توان سایت های معتبر و امن را از سایت های جعلی تشخیص داد. آسمونی در این بخش در مورد تشخیص سایت های معتبر و امن و سایت های جعلی و تقلبی صحبت می کند.

نکات مهم در استفاده از سایت


هر وسیله‌ای را آنلاین تهیه نکنید

وسایلی را به‌صورت آنلاین تهیه کنید که یک با از نزدیک دیده، یا از آن استفاده کرده باشید و از اینکه نیاز شما را برآورده خواهد کرد مطمئن شوید.

از سایت‌های معتبر خرید کنید

سایت‌های معتبر دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند. نماد الکترونیکی برچسبی است که منحصرا توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌‎کسب و کارهای اینترنتی احراز صلاحیت شده و قانونمند اعطا می‌شود و آرم آن به‌شکل زیر است. لازم است بعد از دیدن این علامت در سایت بر روی آن کلیک کرده و ابتدا به تاریخ اعتبار و اطلاعات مندرج در آن توجه کنید.

چک کردن حالت امن درگاه خرید به‌صورت"https"

همواره از مرورگر اینترنتی بروز استفاده کنید. زمانی که علامت "https" در بالای نوار آدرس مرورگر به رنگ قرمز نمایش داده شد به‌معنی عدم ایمنی لازم است و نباید در چنین وضعیتی به پرداخت اینترنتی اقدام کرد.

استفاده از رایانه و موبایل شخصی برای خرید

در صورت امکان از کافی‌نت و دستگاه‌هایی که متعلق به شما نیستند برای خرید آنلاین استفاده نکنید. در صورت ضرورت از کیبرد مجازی سیستم مذکور و در سایت بانک هم از کیبرد مجازی بانک مربوطه استفاده کنید.

آدرس درگاه انتقالی را با آدرس اصلی بانک چک کنید

زمانی که فرایند خرید تکمیل شد، سایت شما را به یکی از درگاه‌های پرداخت الکترونیکی منتقل می‌کند، آنگاه آدرس را کاملا با آدرس اصلی بانک مربوطه مطابقت دهید و توجه کنید که ابتدای آدرس مورد نظر باید دارای رمزگذاری "https" باشد و رنگ آن قرمز نبوده و نباید کوچکترین اختلافی با آدرس اصلی بانک داشته باشد. سارقان جدید یا همان هکرها یک سایت که از نظر ظاهری کاملا مشابه سایت‌های بانک هست طراحی کرده و ضمن فریب افراد، اطلاعاتشان را سرقت می‌کنند و به طبع آن حساب فریب خوردگان خالی می‌شود.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره تشخیص سایت های معتبر و امن و سایت های جعلی و تقلبی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تشخیص سایت های معتبر و امن و سایت های جعلی و تقلبی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید