کد مطلب: 37716 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کاهش 15 تا 25 درصدی قیمت گوشی تلفن همراه در بازار

کاهش 15 تا 25 درصدی قیمت گوشی تلفن همراه در بازار

به گزارش آسمونی:رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل گفت: به دلیل آنکه شتاب خرید در بازار وجود ندارد، قیمت گوشی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل گفت: به دلیل آنکه شتاب خرید در بازار وجود ندارد، قیمت گوشی تلفن همراه بین 15 تا 25 درصد کاهش داشته است.

ابراهیم درستی رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل درباره آخرین وضعیت گوشی تلفن همراه در بازار اظهار کرد:  به دلیل آنکه شتاب خرید در بازار وجود ندارد، قیمت گوشی تلفن همراه  بین 15 تا 25 درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به نوسان نرخ ارز و تأثیر آن بر قیمت گوشی‌های همراه، افزود: زمانی که قیمت دلار به صورت جهشی بالا می‌رود به طور طبیعی قیمت گوشی همراه برهمان مبنا بالا می‌رود و این روند هنگام افت قیمت دلار نیز بر قیمت گوشی‌های همراه تأثیر می‌گذارد.

درستی، تأکید کرد: اگر واردکننده ارز را بر مبنای 8200 تومان خریداری و بتواند شرایط بازار را برای فروشنده تأمین کند، در این صورت می‌توان  کاهش قیمت 40 تا 45 درصد در بازار  را انتظار داشت.

رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل در ادامه تصریح کرد: در صورت قیمت گذاری حدود 600 هزار گوشی متوقف در گمرک کمبود و گرانی گوشی‌های همراه در بازار جبران می‌شود.

درستی در پایان گفت: با اجرای طرح رجیستری، هر گوشی با یک سیم کارت مشخص در شبکه به ثبت رسیده است و در صورتی که سیم کارت دیگری داخل گوشی گذاشته شود، نیازمند طی فرآیند انتقال مالکیت است که باید از سوی مالک اولیه گوشی انجام شود، به همین دلیل گوشی سرقت شده به کار سارقان نمی‌آید و از این جهت این طرح، تا حدودی جلوی سرقت گوشی‌های موبایل را سد کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «کاهش 15 تا 25 درصدی قیمت گوشی تلفن همراه در بازار»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 6 = ?