مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  54465 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعلام وضعیت قرمز در 7 شهرستان استان گیلان

اعلام وضعیت قرمز در 7 شهرستان استان گیلان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وضعیت قرمز در 7 شهرستان گیلان گفت: به‌دلیل عدم رعایت اصول بهداشتی شاهد افزایش مبتلایان و بستری‌شدگان کرونا در گیلان هستیم.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعلام وضعیت قرمز در 7 شهرستان استان گیلان - Red state in 7 cities of Gilan
اعلام وضعیت قرمز در 7 شهرستان استان گیلان - Red state in 7 cities of Gilan
اعلام وضعیت قرمز در 7 شهرستان استان گیلان - Red state in 7 cities of Gilan

به گزارش آسمونی : ارسلان سالاری امروز در جمع خبرنگاران با ابراز نگرانی از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در گیلان اظهار داشت: متاسفانه در چند روز تعداد مبتلایان به کرونا در گیلان افزایش پیدا کرده و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی پیش‌بینی می‌شود که تعداد مبتلایان، افراد بستری و فوتی‌های این بیماری همچنان افزایش یابد.

رئیس بیمارستان‌های استان نیز به 300 نفر رسید.

سالاری با بیان اینکه تعداد مبتلایان به کرونا در استان در ماه گذشته 150 نفر کاهش پیدا کرده بود اما اکنون شاهد افزایش تعداد بستری‌شدگان هستیم افرود: بسیاری از مردم در گیلان وضعیت را عادی قلمداد کردند و در عین بی‌توجهی به اصول بهداشتی به دید و بازدید، تفریح و گردش می‌پردازند و در تفرجگاه‌ها و اماکن مختلف حاضر می‌شوند.

وی ضمن هشدار از امکان گسترش مجدد کرونا در گیلان به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط شهروندان ابراز داشت: بیش از 85 درصد صاحبان مشاغل در صنوف و صنایع مختلف از ماسک استفاده می‌کنند اما همچنان کمتر از 50 درصد مردم به زدن ماسک در اماکن مختلف توجه می‌کنند لذا توصیه می‌کنیم که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی جدی گرفته شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اِعمال محدودیت‌ها در برگزاری مراسماتی همچون عزا و عروسی در استان افزود: با توجه به اینکه هنوز وضعیت عادی نیست لذا توصیه می‌کنیم که این مراسمات به زمان دیگری موکول شود تا کسی آسیب نبیند در غیر این‌دصورت مراسمات به‌صورت محدود برگزار شود.

وی از کاهش تعداد بهبود‌یافتگان ناشی از کرونا در گیلان خبر داد و گفت: اخیراً افراد بیشتری درگیری این بیماری شدند و علائمی شدیدتر از مبتلایان قبلی دارند و شاهدیم که سالمندان، جوانان، کودکان و میانسالان نیز درگیر این بیماری شدند و این بیماری بر خلاف برخی تصورات مبنی بر اینکه فقط سالمندان را درگیر می‌کند در حال پیشروی است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره اعلام وضعیت قرمز در 7 شهرستان استان گیلان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اعلام وضعیت قرمز در 7 شهرستان استان گیلان» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید