کد مطلب:  57308 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
وضعیت قرمز کرونایی وزیر بهداشت را راهی مازندران کرد

وضعیت قرمز کرونایی وزیر بهداشت را راهی مازندران کرد

مازندران هم اکنون پنج شهرستان قرمز شامل ساری ، قائمشهر ، آمل ، فریدونکنار و نکاء دارد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور به منظور بررسی وضعیت کرونایی مازندران از نزدیک، شنبه شب وارد این استان شد.

به گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، مهم ترین برنامه دکتر نمکی را شرکت در ستاد مقابله با کرونا استان در ساری اعلام کرد.

دکتر سیمین بابایی گفت که وزیر بهداشت با هدف بررسی وضعیت کرونایی مازندران از نزدیک به این استان سفر کرده است و غیر از شرکت در ستاد مقابله با کرونا فعلا برنامه دیگری ندارد.

این نخستین سفر وزیر بهداشت به مازندران پس از شیوع ویروس کرونا در این استان است. مازندران از سی ام بهمن ماه سال گذشته با شنایی 2 بیمار مشکوک در بابل کرونایی شد.

سفر وزیر بهداشت به مازندران 2 روز پس از افزایش آمار مناطق قرمز کرونایی این استان در آخرین ارزیابی این وزارتخانه صورت می گیرد. وزارت بهداشت اواخر هفته گذشته در ارزیابی جدید خود آمار مناطق قرمز کرونایی مازندران را پنج شهرستان اعلام کرد در حالی که قبل از آن چهار شهرستان بود.

مازندران هم اکنون پنج شهرستان قرمز شامل ساری ، قائمشهر ، آمل ، فریدونکنار و نکاء دارد. وضعیت قائمشهر ، فریدونکنار و نکاء 2 هفته قبل نارنجی بود ، ولی به علت رعایت ناقص محدودیت های سطح نارنجی به وضعیت قرمز رسیدند.

وزارت بهداشت هفته پیش اعلام کرد که مازندران با تاخیر چند هفته ای نسبت به سایر استان ها وارد پیک موج سوم کرونا شده است. در حال حاضر وضعیت 17 شهرستان مازندران نارنجی و پنج شهرستان قرمز است.

افزایش مناطق قرمز کرونایی مازندران در حالی است که اوایل دی ماه امسال وضعیت پنج شهرستان استان زرد شده بود ولی تنها یک هفته دوام یافت.

طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندرن و بابل هم اکنون یکهزار و 352 بیمار مبتلا به کووید 19 در بیمارستان های مازندران بستری هستند. این آمار 2 برابر تعداد بیماران بستری در روز اول آذر ماه است که طرح محدودیت های هوشمند کرونایی در سراسر کشور به اجرا گذاشته شد.

بر اساس همین گزارش ، در 24 ساعت گذشته 183 بیمار متبلا به کووید 19 در بیمارستان های استان بستری شدند.

: برای دریافت مشاوره درباره وضعیت قرمز کرونایی وزیر بهداشت را راهی مازندران کرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «وضعیت قرمز کرونایی وزیر بهداشت را راهی مازندران کرد» در کادر زیر بنویسید :

4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید