کد مطلب:  7139 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قهرمانی رئال مادرید در سوپر جام اروپا 2014

قهرمانی رئال مادرید در سوپر جام اروپا 2014

1393/05/23رئال‌مادرید با برتری 2 بر صفر برابر سویا فاتح سوپر جام اروپا شد.به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا،...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رئال‌مادرید با برتری 2 بر صفر برابر سویا فاتح سوپر جام اروپا شد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، رئال‌مادرید و سویا برای تعیین قهرمان سوپرجام اروپا در ورشگاه شهر کاردیف ولز به مصاف هم رفتند که در پایان رئال موفق شد با برتری 2 بر صفر در این دیدار به عنوان قهرمانی دست یابد.

رئالی‌ها در این دیدار همه ستارگان خودشان را به میدان فرستادند تا تونی کروس و خامس رودریگس برای اولین بار در این تیم به میدان بروند.

رئالی‌ها بازی را بهتر شروع کردند. گرت بیل ولزی که در خانه خودش بازی می‌کرد در دقایق نخست مسابقه چند حرکت جدی را ترتیب داد اما نتوانست موقعیت جدی را ایجاد کند. در ادامه کریستیانو رونالدو در دقیقه 13 می‌توانست روی یک ضربه ایستگاهی دروازه سویا را باز کند که شوت او با اختلاف کمی به بیرون رفت.

اولین حمله جدی سویا در دقیقه 20 به وقوع پیوست. روی پاس اشتباه دنی کارواخال، توپ به ویتولو رسید و او پس از جا گذاشتن په په از زاویه‌ای بسته ضربه اش را به سمت دروازه زد که کاسیاس به خوبی توپ را راهی کرنر کرد.

بهترین موقعیت بازی و رئال مادرید را کریستیانو رونالدو از دست داد؛ پاس قطری عالی کروس در سمت راست به بنزما رسید و پاس عرضی این بازیکن رونالدو را در موقعیت گلزنی قرار داد اما ضربه او را بتو با واکنشی عالی دفع کرد.

رونالدو در نهایت در دقیقه 30 موفق به گلزنی شد. پاس زیبای گرت بیل با عبور از چند بازیکن به مهاجم پرتغالی رئال‌مادرید رسید تا رونالدو گل نخست بازی را به ثمر برساند. در ادامه رئالی‌ها به خوبی بازی را مدیریت کردند تا نیمه نخست با برتری یک بر صفر رئال به پایان برسد.

رئال نیمه دوم را نیز قدرتمندانه شروع کرد. چند دقیقه از شروع نیمه دوم نگذشته بود که رونالدو توانست گل دوم خود را نیز به ثمر برساند. همکاری کریم بنزما و رونالدو در دقیقه 49 باعث شد تا این بازیکن پرتغالی که به تازگی از بند مصدومیت رها شده است گل دوم خود و تیمش را با شوتی محکم به ثمر برساند. این هفتاد و یکمین بار بود که رونالدو برای رئال مادرید در یک دیدار 2 بار یا بیشتر گلزنی می کند.

خامس رودریگس که در بین ستاره‌های رئال‌مادرید محو شده بود در دقیقه 59 اولین موقعیت جدی خود را در این دیدار از دست داد و شوت او راهی به دروازه پیدا نکرد.

همکاری رونالدو و بنزما در دقیقه 65 می‌توانست رئال را به گل سوم برساند اما شوت این مهاجم فرانسوی با واکنش خوب بتو روبرو شد.

رئالی‌ها که توپ و میدان را در اختیار گرفتند باز هم خطرناک ظاهر شدند. این بار همکاری بیل با خامس رودریگس می‌توانست رئال را به گل برساند اما ضربه مهاجم کلمبیایی با درخشش دروازه‌بان سویا روبرو شد. این مهاجم کلمبیایی که تلاش زیادی برای گل زدن کرد در دقیقه73 جای خودش را به ایسکو داد و زمین مسابقه را ترک کرد.

سویا در ادامه توانست خودش را از فشار رئال‌مادرید بیرون بکشد و تا حدودی ابتکار عمل را در دست بگیرد اما نتوانست از دفاع مستحکم رئال جلوتر برود تا این دیدار در پایان با برتری 2 بر صفر رئال‌مادرید به پایان برسد.

به این ترتیب رئال‌مادرید که فصل گذشته توانست با برتری 4 بر یک برابر آتلتیکومادرید فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود، با برتری برابر سویا توانست سوپرجام اروپا را نیز به کلکسیون افتخارات خود اضافه کند.

: برای دریافت مشاوره درباره قهرمانی رئال مادرید در سوپر جام اروپا 2014 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «قهرمانی رئال مادرید در سوپر جام اروپا 2014» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید