مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  29480 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
رئال مادرید در کنار بارسلونا ، پرافتخارترین تیم در باشگاههای جهان

رئال مادرید در کنار بارسلونا ، پرافتخارترین تیم در باشگاههای جهان

رئال در کنار بارسا، پرافتخارترین تیم در باشگاههای جهان/ اختصاصی آسمونی - مهدی زارعیسالها بود که هیچ...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

رئال در کنار بارسا، پرافتخارترین تیم در باشگاههای جهان

اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی

سالها بود که هیچ تیمی موفق نشده بود دوبار پیاپی جام جهانی باشگاه ها را از آن خود سازد. البته نه این که قهرمان شدن در این مسابقات برای تیمهای اروپایی کار دشواری باشد. بلکه دلیل این امر، دشوار بودن قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا بود. تا این که رئال مادرید در سال گذشته و امسال این سنت را شکست و قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. به این ترتیب در ادامه راه، کار دشواری پیش روی این تیم نبود تا یک جام دیگر از آن خود سازد...

دو مسابقه برای کسب جام!

دو مسابقه، دو برد و کسب یک جام! این آمار رئال مادرید در سال گذشته جام جهانی باشگاههاست. البته نه همه آمار و ارقام. به لطف همین دو مسابقه لوکا مودریچ برنده توپ طلای مسابقات شد؛ کریستیانو رونالدو توپ نقره مسابقات را از آن خود کرد و جایزه بازی جوانمردانه نیز به رئال مادرید رسید تا رئال با دست پر به اسپانیا بازگردد.تقریبا سرنوشت تمامی مسابقات باشگاههای جهان به همین شکل است.  

real-madrid-next-to-barcelona
real-madrid-next-to-barcelona

رکورد شکنی های رئال مادرید

در سال پیش این رئال مادرید بود که در نیمه نهایی( 2-0) آمه ریکا مکزیک را پشت سر گذاشت و کاشیمای ژاپن نیز(3-0) اتلتیکو ناسیونال کلمبیا را از پیش رو برداشت تا فینال بین رئال و کاشیما برگزار شود؛ دیداری که در وقت اضافی(4-2) به سود رئال تمام شد و این تیم قهرمانی را از آن خود کرد. تیم اتلتیکو ناسیونال هم پس از تساوی(2-2) مقابل آمه ریکا مکزیک در ضربات پنالتی(4-3) به برتری دست یافت و عنوان سوم مسابقات را از آن خود ساخت. امسال هم این ماجرا به نحوی مشابه تکرار شد. رئال در نیمه نهایی (2-1) الجزیره را شکست داد و حرف گرمیو برزیل شد که در نیمه نهایی و در وقت های اضافی(1-0) پاچوکا مکزیک را از پیش رو برداشت. در دیدار رده بندی پاچوکا (4-1) الجزیره را شکست داد و سرانجام در فینال رئال با نتیجه(1-0) گرمیو را از پیش رو برداشت و با دو بازی، دو برد، 3 گل زده و یک گل خورده یک جام دیگر به گنجینه خود اضافه کرد. به همین سادگی!

متفاوت ترین دوره مسابقات

اولین دوره این مسابقات در سال 2000 برگزار شد. سپ بلاتر رییس فیفا که خیلی تلاش داشت تورنمنت های جدیدی در برنامه فیفا قرار دهد بانی برگزاری اولین دوره این مسابقات در سال 2000 بود. این مسابقات از پنجم تا چهاردهم ژانویه برگزار شد و اروپایی ها با بی میلی در آن حضور یافتند. به خصوص منچستریونایتد قهرمان 1999 اروپا که مجبور بود در اوج فشردگی لیگ برتر انگلیس، راهی برزیل شود. یونایتدی ها حتی پیراهن های مناسبی برای این مسابقات تهیه نکرده بودند تا جایی که در برزیل ناچار شدند آستین های پیراهن خود را کوتاه کنند.

رئال مادرید در کنار بارسلونا ، پرافتخارترین تیم در باشگاههای جهان
رئال مادرید در کنار بارسلونا ، پرافتخارترین تیم در باشگاههای جهان

اولین گل، نخستین قهرمان

نیکلا آنلکای فرانسوی در روز 5 ژانویه 2000 نخستین گل این تورنمنت را وارد دروازه النصر کرد. این گل محصول دفع توپ مدافع تیم عربستانی بود که به پای آنلکا خورد و زمینه ساز برد(3-1) قهرمان 1998 اروپا شد. در پایان مرحله گروهی کورینتیانس و واسکو دوگاما برزیل صدر نشین گروههای خود شدند و راهی دیدار فینال؛ خبری هم از نیمه نهایی نبود. دو تیم نکاکسا مکزیک و رئال مادرید دیدار رده بندی را برگزار کردند که پس از تساوی یک بر یک در وقت های قانونی، با نتیجه 3 بر4 در ضربات پنالتی به سود نماینده مکزیک خاتمه یافت. سرنوشت دیدار فینال هم در ضربات پنالتی مشخص شد و دو نماینده برزیل با تساوی بدون گل به کار خود خاتمه دادند تا کورینتیانس با برتری 4 بر 3 در ضربات پنالتی اولین قهرمان مسابقات لقب گیرد.

آغاز مجدد پس از 5 سال وقفه

پس از برگزاری اولین دوره، مسابقات تا پنج سال برگزار نشد. در سال 2005 یک بار دیگر فیفا به  برگزاری مجدد مسابقات اندیشید. این بار 6 تیم به نمایندگی از 6 کنفدراسیون در مسابقات شرکت کردند. در این مسابقات لیورپول با 3 گل ساپریسا را شکست داد و سائوپائولو 3 بر 2 الاتحاد را از پیش رو برداشت. الاتحاد راهی دیدار رده بندی شد و با شکست 3 بر 2 مقابل نماینده تایلند چهارم شد. سائوپائولو هم با یک گل مقابل لیورپول پیروز شد و قهرمانی رقابت ها را از آن خود کرد.

میزبانی در انحصار ژاپن

از سال 2005 تا 2008 ژاپن در تمامی ادوار میزبان رقابت ها بود و اختصاص دادن یک سهمیه بیشتر به این کشور از سال 2007 پاداشی بود برای میزبانی این تورنمنت. به این ترتیب در سال 2007 آسیا دو نماینده داشت. اوراوا ردز نماینده ژاپن که قهرمان آسیا شده بود و سپاهان ایران نایب قهرمان آسیا که به صورت اتوماتیک پس از نماینده ژاپن راهی مسابقات شده بود.  

real-madrid-next-to-barcelona
real-madrid-next-to-barcelona

پر افتخارترین تیم

مطابق معمول بارسلونا و رئال مادرید در این جام هم پرافتخارترین تیم ها هستند. رئال قبلا در سال 2014 با 2 گل سن لورنزو آرژانتین را از پیش رو برداشت و به این ترتیب امسال سومین قهرمانی خود را جشن گرفت. بارسا هم به جز فینال 2 سال قبل و برتری مقابل استودیانتس آرژانتین موفق شد دو بار دیگر نیز قهرمان مسابقات شود. این تیم در سال 2009 در وقت اضافی با نتیجه 2 بر یک استودیانتس آرژانتین را شکست داد و دو سال بعد هم در فینال با نتیجه 4 بر صفر سانتوس برزیل را شکست دادند تا با سه قهرمانی در کنار رئال، پرافتخارترین تیم تاریخ مسابقات باشند. به این ترتیب کشور اسپانیا 6 بار فاتح این مسابقات شده است تا بالاتر از برزیل، پر افتخارترین کشور در تاریخ این مسابقات باشد. برزیلی ها 4 بار توسط کورینیانس(2000 و 2012)، سائو پائولو( 2005)، اینترناسیونال(2006) و کورینتیانس(2012) قهرمان این مسابقات شده اند. به عبارت ساده تر تمام قهرمانی های نمایندگان غیر اروپایی توسط تیم های برزیلی در این جام به دست آمده است. سایر قهرمانان این جام، تیم های زیر بوده اند:

میلان ایتالیا(2007)

منچستریوناتد(2008)

اینتر ایتالیا(2010)

بایرن مونیخ آلمان (2013)

منبع: اختصاصی آسمونی

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره رئال مادرید در کنار بارسلونا ، پرافتخارترین تیم در باشگاههای جهان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «رئال مادرید در کنار بارسلونا ، پرافتخارترین تیم در باشگاههای جهان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید