کد مطلب: 50678 درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
سوپر کاپ اسپانیا ؛ رئال مادرید 0 (4) - (1) 0 اتلتیکومادرید ؛ تیبو کورتوا و والورده صاحبان اصلی جام

سوپر کاپ اسپانیا ؛ رئال مادرید 0 (4) - (1) 0 اتلتیکومادرید ؛ تیبو کورتوا و والورده صاحبان اصلی جام

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار فینال سوپرکاپ اسپانیا در کشور عربستان سعودی بین دو تیم رئال مادرید...
زمان مطالعه: 6 دقیقه
سوپر کاپ اسپانیا ؛ رئال مادرید 0 (4) - (1) 0 اتلتیکومادرید ؛ تیبو کورتوا و والورده صاحبان اصلی جام
سوپر کاپ اسپانیا ؛ رئال مادرید 0 (4) - (1) 0 اتلتیکومادرید ؛ تیبو کورتوا و والورده صاحبان اصلی جام


به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته دیدار فینال سوپرکاپ اسپانیا در کشور عربستان سعودی بین دو تیم رئال مادرید و اتلتیکومادرید برگزار شد که طی یک ماراتن 120 دقیقه ای تیم رئال مادرید با درخشش دروازه بان آماده خود ، تیبو کورتوا ، موفق شد از سد شاگردان سیمئونه بر آمده و قهرمانی در سوپر کاپ اسپانیا را جشن بگیرد .

بازی از همان ابتدا با حملات تیم رئال مادرید آغاز شد . در دقیقه 5 مسابقه ، روی حرکت فدریکو والورده و یک دو او با دنی کارواخال ، کاسمیرو را در فضای بسیار مناسبی برای شوت زنی قرار داد و کارواخال توپ را به او رساند . کاسمیرو نیز در ادامه با یک ضربه فنی به سمت دروازه می رفت تا دروازه را باز کند اما ضربه اش با واکنش به موقع یان اوبلاک همراه شد .

تیم رئال مادرید که از نبود ستاره های اصلی خود در این مسابقه زنج می برد ، در ادامه کمی اسیر حملات بازیکنان تیم اتلتیکو مادرید شد . موقعیت های که به ترتیب توسط بازیکنانی چون ژائو فیلیکس ، آلوارو موراتا و سائول نیگز از دست رفت ، هر کدام می توانست گل های بسیار ارزشمندی را برای تیم اتلتیکومادرید به ارمغان بیاورد تا نیمه اول مسابقه به سود تیم اتلتیکومادرید به پایان برسد اما چنین نشد .

در عوض تیم رئال مادرید نیز از کناره ها توسط بازیکنانی چون لوکا مودریچ ، کارواخال و فرلاند مندی موقعیت هایی را به روی دروازه تیم اتلتیکومادرید خلق کرد اما دروازه بان تیم اتلتیکومادرید ، یان اوبلاک مانع از باز شدن دروازه تیمش شد تا بازی همچنان بدون گل ادامه داشته باشد .

در نیمه دوم مسابقه اما ، بازی جذاب تر دنبال شد . از همان ابتدای نیمه دوم تیم رئال مادرید می توانست روی دو موقعیت متوالی به گل دست پیدا کند . در دقیقه 47 مسابقه بود که لوکا یوویچ صاحب توپ شد و می رفت تا درون محوطه جریمه تیم اتلتیکومادرید دروازه را باز کند اما دو مدافع تیم اتلتیکومادرید مانع از شوتزنی او شدند و توپ راهی کرنر شد . اما در دقیقه 51 مسابقه تیم رئال مادرید روی حرکت یوویچ تا یک قدمی باز کردن دروازه پیش رفت . این بار یوویچ با یک حرکت تماشایی مدافع پیش رویش را برداشت و می رفت تا با پای چپ دروازه را باز کند اما ضربه اش با اختلافی بسیار کم از کنار دروازه راهی بیرون شد .

real-madrid-became-champion-of-super-copa-de-snapa-after-winning-against-atletico-madrid
real-madrid-became-champion-of-super-copa-de-snapa-after-winning-against-atletico-madrid


در دقیقه 67 مسابقه ، اولین موقعیت طلایی تیم رئال مادرید از دست رفت . روی همکاری کارواخال با لوکا مودریچ و به توپ رسیدن لوکا یوویچ بود که ارسال این بازیکن به داخل شش قدم تیم اتلتیکومادرید ، می رفت تا با ضربه ساده فدریکو والورده به گل تیم رئال مادرید تبدیل شود اما این موقعیت مسلم گلزنی توسط والورده از بین رفت تا بازی همچنان بدون گل ادامه پیدا کند .

از دقیقه 80 مسابقه به بعد ، نوبت به درخشش تیبو کورتوا رسید . روی فرار آلوارو موراتا و پاس در عمق بازیکن تیم اتلتیکومادرید ، کیران تریپیر ، بود که موراتا گوشه محوطه جریمه صاحب توپ شد و می رفت تا با یک ضربه دقیق دروازه تیم رئال مادرید را باز کند اما واکنش عالی تیبو کورتوا مانع از باز شدن دروازه شد .

اما در دقیقه 1+90 تیم رئال مادرید می رفت تا ضربه جبران ناپذیری را به تیم اتلتیکومادرید وارد کند . روی حرکت و ارسال توپ به روی دروازه بود که ماریانو دیاز نتوانست ضربه ای به توپ بزند و بازیکنان اتلتیکومادرید توپ را به طور ناقص دور کردند و توپ به رودریگو رسید . این بازیکن درون محوطه جریمه صاحب توپ شد و می رفت تا با یک ضربه محکم دروازه را باز کند اما توپ دقیقا به جایی رفت که یان اوبلاک دقیقا آنجا حضور داشت و توپ را در اختیار گرفت .

وقت های اضافه اول مسابقه با حملات اتلتیکومادرید همراه شد . در دقیقه 93 مسابقه بود که روی پاس ژائو فیلیکس ، توپ به ویتولو رسید و این بازیکن می رفت که صاحب موقعیت عالی شوتزنی شود اما دخالت دنی کارواخال ، مانع از زدن ضربه ای مناسب به توپ شد و تیبو کورتوا نیز موفق شد ضربه ویتولو را دفع کرده تا توپ راهی کرنر شود .

در دقیقه 106 باز هم تیم اتلتیکومادرید می رفت تا دروازه تیم رئال مادرید را از روی ضربه کرنر باز کند . ارسال توپ به روی دروازه و کنترل آلوارو موراتا و ضربه آکروباتیک این بازیکن می رفت تا در شلوغی محوطه جریمه تبدیل به گل شود اما واکنش عالی تیبو کورتوا و دفع توپ با پایش مانع از باز شدن دروازه تیم رئال مادرید شد .

در دقیقه 110 مسابقه ، یان اوبلاک دوباره در این مسابقه خودی نشان داد . روی حرکت ماریانو دیاز از سمت راست به سمت دروازه اتلتیکومادرید بود که این بازیکن با یک پاس کات بک توپ را در اختیار لوکا مودریچ قرار داد و مودریچ نیز با یک شوت سرضرب می رفت تا دروازه را باز کند اما اوبلاک توپ را مشت کرد ، توپ برگشتی به خود ماریانو دیاز رسید و این بازیکن می رفت تا روی ریباند دروازه را باز کند اما باز هم توپ دقیقا به همان جایی زده شد که یان اوبلاک حضور داشت و این دروازه بان موفق شد توپ را برای بار دوم دفع کرده تا همچنان بازی بدون گل ادامه یابد .

سوپر کاپ اسپانیا ؛ رئال مادرید 0 (4) - (1) 0 اتلتیکومادرید ؛ تیبو کورتوا و والورده صاحبان اصلی جام
سوپر کاپ اسپانیا ؛ رئال مادرید 0 (4) - (1) 0 اتلتیکومادرید ؛ تیبو کورتوا و والورده صاحبان اصلی جام


در دقیقه 114 تیم رئال مادرید صاحب یک ضربه آزاد شد که ارسال لوکا مودریچ به روی دروازه با دفع بازیکنان اتلتیکومادرید همراه شد و می رفت تا تبدیل به ضدحمله سریع بازیکنان این تیم شود جایی که توپ در اختیار آلوارو موراتا قرار گرفت و این بازیکن تک به تک به تیبو کورتوا پیش می رفت اما تکل از پشت فدریکو والورده مانع از وارد شدن موراتا به محوطه جریمه شد و داور مسابقه با کارت قرمز مستقیم بازیکن را از زمین مسابقه اخراج کرد تا تیم رئال مادرید دقایق باقی مانده را 10 نفره ادامه دهد .

روی ضربه آزاد گرفته شده برای این تیم ، کیران تریپیر می رفت تا دروازه رئال مادرید را تهدید کند اما ضربه اش به دیوار دفاعی برخورد کرد و در سمت راست به آنخل کوریا رسید . این بازیکن نیز می رفت تا با یک ضربه زمینی توپ را به روی دروازه ارسال کند که در بین راه توپ به پای فرلاند مندی برخورد کرد و می رفت که گل به خودی در این مسابقه زده شود اما واکنش به موقع کورتوا مانع از باز شدن دروازه تیم رئال مادرید شد تا در نهایت همه چیز به ضربات پنالتی کشیده شود .

در ضربات پنالتی که تیم اتلتیکومادرید اصلا خاطره خوشی از تیم رئال مادرید نداشت ، ضربه اول را دنی کارواخال در خلاف جهت پرش یان اوبلاک وارد دروازه کرد . اما برای تیم اتلتیکو مادرید ، سائول نیگز پشت توپ ایستاد و علارغم فریب دادن تیبو کورتوا ، توپ را به تیرک دروازه کوبید تا تیم کابوس اتلتیکومادرید دوباره تکرار شود .

در ضربه دوم ، رودریگو گوئس با یک ضربه تماشایی توپ را به طاق دروازه اتلتیکومادرید کوباند تا حساب کار دو بر صفر به سود رئال مادرید شود . اما برای اتلتیکومادرید توماس پارتی پشت توپ ایستاد و دقیقا توپ را به همان جایی فرستاد که تیبو کورتوا پریده بود و مرد اول تیم رئال مادرید ، تیبو کورتوا ، موفق شد درخشش عالیش را در این مسابقه کامل کرده و پنالتی دوم تیم اتلتیکومادرید را دفع کند .

ضربه سوم تیم رئال مادرید توسط لوکا مودریچ دقیقا به خلاف جهت پرش یان اوبلاک زده شد و حساب کار سه بر صفر به سود تیم رئال مادرید شد تا در صورت گل نشدن ضربه پنالتی تیم اتلتیکومادرید این تیم در سوپر کاپ اسپانیا شکست بخورد که کیران تریپیر موفق شد توپ را وارد دروازه تیم رئال مادرید کرده تا همچنان این تیم امیدوار باقی بماند .

اما ضربه پنالتی چهارم تیم رئال مادرید را سرخیو راموس به سمت دروازه زد که دقیقا توپ را به خلاف جهش یان اوبلاک فرستاد و تیم رئال مادرید را فاتح سوپر کاپ اسپانیا کرد تا تیم زیدان خیال باختن در فینال هایی را که در آن ها حضور داشته است ، نداشته باشد .

در صورت نیاز به راهنمایی در خصوص موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره 02170705154 تماس بگیرید.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «سوپر کاپ اسپانیا ؛ رئال مادرید 0 (4) - (1) 0 اتلتیکومادرید ؛ تیبو کورتوا و والورده صاحبان اصلی جام»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 3 = ?