کد مطلب:  22260 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آماده برگزاری انتخابات تمام الکترونیک هستیم

آماده برگزاری انتخابات تمام الکترونیک هستیم

به گزارش آسمونی:محمود واعظی وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: در انتخابات پیش...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

آماده برگزاری انتخابات تمام الکترونیک هستیم
آماده برگزاری انتخابات تمام الکترونیک هستیم
به گزارش آسمونی:محمود واعظی وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: در انتخابات پیش رو برگزاری انتخابات الکترونیک در دست اجرا است و ما برای اجرای این موضوع مشکلی نداریم و این مهم در اختیار شورای نگهبان و وزارت کشور است.

وی در مورد جوسازی‌ها و مشکلات فضای مجازی در آستانه انتخابات گفت: بخشی از این به دستگاه‌های امنیتی و قوه قضائیه مرتبط است و هم در وزارت کشور، شورای نگهبان و قوه قضائیه کمیته‌هایی تشکیل شده و در حال پیگیری است.

واعظی تصریح کرد: راه‌اندازی دولت الکترونیک از مهم‌ترین اقدامات در دست اجرا بوده و سعی داریم حدود 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار را به اینترنت متصل کنیم.

وزیر ارتباطات گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های توسعه‌ای دیگر افزایش پهنای باند اینترنت داخلی کشور از 6800 به بالاتر از 10 هزار است و فاز سوم شبکه ملی اطلاعات به بهره‌برداری می‌رسد.

واعظی اضافه کرد: میزان 70 میلیارد ریال تا پایان دولت سرمایه‌‌‌گذاری می‌شود و خوشبختانه در سال گذشته با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل استارت‌آپ‌های بسیار زیادی در کشور تشکیل شده و حدود 128 هزار نرم‌افزار بومی نوشته و 94 درصد از نرم‌افزارهای داخلی استفاده می‌کنند و بسیاری از نرم‌افزارهای بومی خود را به کشورهای مختلف صادر می‌شود.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات یادآور شد: فیبرکشی به طول 83 کیلومتر در شهرهای طبس، عشق‌آباد و دیهوک انجام شده و قول مساعد داده شده تا پایان این دولت 83 روستا به اینترنت متصل شوند و 285 میلیارد ریال از ابتدای این دولت سرمایه‌گذاری صورت گرفته است که حدود 120 میلیارد ریال در این سفر به بهره‌برداری می‌رسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره آماده برگزاری انتخابات تمام الکترونیک هستیم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «آماده برگزاری انتخابات تمام الکترونیک هستیم» در کادر زیر بنویسید :

6 - 4 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید