مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  55035 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رمان خواندن کار بیهوده ای نیست

رمان خواندن کار بیهوده ای نیست

رمان تنها یک قصه نیست. هر اثر خوب و با ارزشی یک ایده، یک دیدگاه و یک جهان بینی جدیدی به مخاطب اضافه می کند. خالقین آثار با ارزش ادبی همگی نوعی طرز تفکر و مسلک خاص خود را دارند و آن ایده را در قالب یک اثر ادبی به تصویر می کشند و حرف ها و عقایدشان را در دل شخصیت ها و وقایع جای می دهند.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ممکن است برخی افراد بر این عقیده باشند که چه فایده ایی دارد که من وقت خودم را با خواندن رمان هدر بدهم؟ رمان چه تاثیری در زندگی من دارد؟ در جواب باید گفت که رمان ها حرف های زیادی برای گفتن دارند. در ادامه با آسمونی همراه باشید.

هدف از مطالعه داستان بلند و کوتاه و رمان و ... صرفا این نیست که ما قصه بخوانیم. یک کتاب خوب اطلاعات زیادی درباره ی زندگی، سرگذشت انسان و جامعه بشری، مسائل مهم اجتماعی، تاریخی و ...به ما می دهد. یک ملت به جای این که بار ها و بار ها یک راه غلط را بروند و به بن بست برسند، می توانند از تجربیات صاحب نظران و بزرگانی که آن مسیر ها را گذرانده اند بهره بگیرند تا اشتباهات را دوباره و چندباره تکرار نکنند. رمان تنها یک قصه نیست، هر اثر خوب و با ارزشی یک ایده، یک دیدگاه و یک جهان بینی جدیدی به مخاطب اضافه می کند. خالقین آثار با ارزش ادبی همگی نوعی طرز تفکر و مسلک خاص خود را دارند و آن ایده را در قالب یک اثر ادبی به تصویر می کشند و حرف ها و عقایدشان را در دل شخصیت ها و وقایع جای می دهند.

خواندن رمان به تنهایی اهمیت ندارد، بلکه تفکر و تامل در رمانی که می خوانیم مهم است. اینکه ما با پایان یک اثر، شروع به تجزیه و تحلیل کنیم و دیدگاهی در مورد آن داشته باشیم می توانیم عقاید خود را فارق از درست و غلط بودن بیان کنیم. هر قصه ایی در دل خود یک درس را جای داده است. در کشور های پیشرفته جهان تفکر نقادانه را  از سنین کودکی به بچه ها آموزش می دهند و بر همین اساس قوه تجزیه و تحلیل و تفکر و نقد در آن ها پرورش داده می شود. معمولا در کشور های کنتر توسعه یافته و به اصطلاح جهان سوم، به دلیل عدم آموزش کافی، کمتر کسی قدرت تجزیه و تحلیل دارد و در نتیجه جامعه به سمت ظلم پذیری، سستی، بی ارادگی و تقلید کورکورانه پیش می رود.

یکی از ترسناک ترین اتفاقات برای یک جامعه این است که مردم عقیده ایی از خودشان نداشته باشند و درباره مسائل فکر و تامل نکنند. یک اثر ادبی به ما این امکان را می دهد که قوه خیال و ذهن خود را به کار بگیریم تا به مرور هم صاحب اثر و اندیشه بشویم و هم دیدگاه های مختلف را بشناسیم و تعریفی از محیط پیرامون به دست بیاوریم. رمان ها و به طور کلی داستان ها ما را با اشتیاق و آرزو های انسانی رو به رو می کنند که این خود موجب احساس لذت و خوشی در ما می شود، چرا که انسان ذاتا موجودی خیال پرداز است  و از دیدن و شنیدن مسائل فرا واقعی درباره عشق، زندگی، آزادی، ترس، رنج، رهایی لذت می برد. انسان می تواند با مطالعه و ورود به دنیای داستان ها چندین و چند تجربه جدید را شاهد باشد به طوری که انگار در آن ها حضور داشته است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره رمان خواندن کار بیهوده ای نیست فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «رمان خواندن کار بیهوده ای نیست» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید