کد مطلب:  38302 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پشتیبانی شبکه چیست و چقدر اهمیت دارد؟

پشتیبانی شبکه چیست و چقدر اهمیت دارد؟

اگر تا کنون به فکر راه اندازی شبکه افتاده باشید و در مورد آن تحقیق کرده باشید حتما با مفهموم پشتیبانی شبکه...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اگر تا کنون به فکر راه اندازی شبکه افتاده باشید و در مورد آن تحقیق کرده باشید حتما با مفهموم پشتیبانی شبکه نیز برخورد کرده اید. اکثر شرکت هایی که خدمات نصب و راه اندازی شبکه را انجام می دهند در کنار توضیحاتی که برایتان ارائه می دهند درمورد پشتیبانی شبکه هم اشاراتی می کنند که در این مطلب می خواهیم به صورت مختصر و مفید شما را با نگهداری پشتیبانی شبکه و اهمیت آن آشنا کنیم . امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شود. با ما همراه باشید.

پشتیبانی شبکه چیست و چقدر اهمیت دارد؟
پشتیبانی شبکه چیست و چقدر اهمیت دارد؟

مفهوم پشتیبانی شبکه

پشیبانی شبکه بصورت کلی به معنی مراقبت و نگهداری و برطرف کردن مشکلاتی که ممکن است در شبکه کامپیوتری ایجاد شود و امروزه با توجه به رشد دنیای الکترونیک یک کارحساس، ضروری و تخصصی به شمار می رود.

پس از نصب و راه اندازی شبکه در صورتی که مسئله ای در عملکرد شبکه و یا تجهیزات کامپیوتری پیش بیاید، با بهرمندی از خدمات پشتیبانی شبکه شما با خیالی آسوده می توانید با این مشکل مقابله کنید. زیرا بر اساس قرارداد نظارت دوره ای از عملکرد شبکه که با شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه داشته اید، این شرکت موظف است که در صورت ایجاد هر گونه اختلال و مشکلی در روند کاری شبکه آن را به سرعت و دقت بر طرف نماید.

اختلالاتی که احتمال دارد برای هر شبکه کامپیوتری پیش بیاید شامل موارد زیر می باشند:

مسائل و مشکلات نرم افزاری: این مشکلات گاهی شامل مشکلات نرم افزاری کامپیوتر های شبکه، سرور، نرم افزار های کلاینت و سیستم عامل می باشند که کارشناس پشتیبان شبکه دانش و مهارت کافی برای رفع این گونه مشکلات را خواهد داشت .

مشکلات سخت افزاری شبکه و کامپیوتر ها: مشکلاتی از قبیل اختلال در تجهیزات شبکه و سرور یا مشکلاتی مربوط به کامپیوتر های شبکه که ممکن است همه فعالیت یک شرکت یا سازمان را تحت الشعاع قرار دهد و گاها کل شبکه را از کار بیندازد. در این صورت پشتیبان شبکه به عیب یابی می پردازد و مشکل را پیدا و برطرف می کند

مشکلات زیر ساخت شبکه : منظور از زیر ساخت، کابل های شبکه ، ترانک شبکه، پچ پنل،کیستون ها، رک و .. می باشد که در این مواقع کارشناس پشتیبانی در ابتدا باید این زیر ساخت ها را بشناسد که بتواند مشکل را رفع نماید.

از همین رو یکی از نکات مهمی که در قرارداد پشتیبانی شبکه باید به آن دقت زیادی داشته باشید، سرعت و زمان شناسی در ارائه خدمات پشتیبانی شبکه است که باید به موقع انجام شود. یکی از بهترین شرکت هایی که در زمینه خدمات پشتیبانی شبکه عملکرد بسیار خوبی دارد شرکت رایان پشتیبان (www.rayanposhtiban.com) می باشد که در ادامه به بررسی خدمات این شرکت خواهیم پرداخت.

در رایان پشتیبان اگر کارفرما لازم بداند شبکه به وسیله نرم افزار های مانیتورینگ در همه طول شبانه روز رصد می گردد تا به محض بروز مشکل احتمالی در اسرع وقت بررسی و حل شود که اختلال خاصی در عملکرد شبکه ایجاد نشود و این امر باعث می شود خطرات حملات نقوذگران به شبکه به حداقل برسد و به مرور از بین برود.

همچنین قابل ذکر است که احتمال دارد مشکلی در عملکرد شبکه پیش بیاید ولی مسئول شبکه (مشتری)در دسترس نباشد در این صورت نیز کارشناس شبکه رایان پشتیبان همه مشکلات و اختلالات را حتی وقتی مرکز تعطیل باشد بررسی و حل می نماید. و اگر سوالی در خصوص خدمات شبکه داشته باشید کارشناسان فنی رایان پشتیبان همیشه آماده پاسخ گویی به سوالات هستند.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد نگهداری و پشتیبانی شبکه به سایت رایان پشتیبان مراجعه بفرمایید.

برچسب ها : رایان پشتیبان ، بشتیبانی شبکه ، نگهداری شبکه ، خدمات شبکه ، پشتیبانی شبکه و اهمیت آن

: برای دریافت مشاوره درباره پشتیبانی شبکه چیست و چقدر اهمیت دارد؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پشتیبانی شبکه چیست و چقدر اهمیت دارد؟» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید