مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  58581 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نگاهی به انیمیشن رایا و آخرین اژدها

نگاهی به انیمیشن رایا و آخرین اژدها

"رايا و اخرين اژدها"يك انيميشن است که قول می دهم با دیدنش عاشقش می شوید. فیلمی  است با رعایت اصول فیلم نامه نویسی ،بدون پیچیدگی های رایج اما لذت بخش
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اختصاصی آسمونی نقد از چکاوک شیرازی

"رایا و اخرین اژدها"یک انیمیشن است که قول می دهم با دیدنش عاشقش می شوید. فیلمی  است با رعایت اصول فیلم نامه نویسی ،بدون پیچیدگی های رایج اما لذت بخش .هر چند که ساده بودن روایت فیلم آسیبی به آن نزده زیرا ساخت انیمیشن به حدی درجه یک وایده آل است که مخاطب را غرق در ایجاز صنعت پیشرفته ی آن می کند. پس اگر روایت فیلم ساده اتفاق می افتد اما در عوض چیزهایدیگری برای ارائه به مخاطب عرض می کند‌. از این دست است فضایی کمدی که گاهی در فیلم  به خوبی  نشان می دهد.

نگاهی به انیمیشن رایا و آخرین اژدها
نگاهی به انیمیشن رایا و آخرین اژدها
فیلم با روایتی از افسانه های مربوط به اژدهایان شروع می شود و توضیح می دهد که چگونه در گذشته موجوداتی شرور به نام "درُان ها"باعث از بین رفتن اژدهاها و همینطور نابودی اتحاد و همبستگی بین مردم سرزمین شدند و آنها را به دشمن یکدیگر تبدیل کردند. کاراکتراصلی دختری به نام "رایا "است که عاشق اژدهاست و پدرش او را برای آینده ای که بتوان دوباره اتحاد را برقرار کرد تربیت می‌کند. امااشتباه دختر یا همان نقطه ی ضعفی که می بایست در فیلم نامه و در ذات قهرمان باشد، باعث می شود که اتفاقی خوب که در شرفوقوع بود از بین برود و اوضاع بدتر شود. نقطه ی ضعفش، اعتماد کورکورانه اش به دختری از سرزمینی دیگر بود که آنها هم به دنبال بهدست آوردن جواهری بودند که نیروهای اژدها را در خود ذخیره کرده بود. دختر به نفع سرزمینش به "رایا " نارو می زند و همین باعث میشود "رایا "خوش بینی اش را از دست بدهد.

raya-and-the-last-dragon
raya-and-the-last-dragon
او در راه به دست آوردن تکه های جواهر به سرزمین های مختلف سفر می کند و همه ی تکه ها را به دست می آورد به جز یکی. در عینحال از هر سرزمین متحدینی هم با او همراه می شود این در حالی است که اژدهای اصلی را پیدا کرده و این تیم بانمک که شامل چندمیمون و یک دختر بچه و یک پسر نوجوان و مردی قوی هیکل و اژدها می شود که در عین حال که به خوبی از هم حمایت می کنند کمدیهایی هم می آفرینند که لذت تماشا را بیشتر می کند. همه ی این ها زیر سایه ی روابط علت و معلولی ای به وجود می آید که "رایا "در راهرسیدن به آرزویش به آن دامن می زند. در پایان رایا که در طول مدت مبارزه برای رسیدن به هدف توانسته به بدبینی اش غلبه کند به رقیبپر قدرتش اعتماد می کند و همین اعتماد احیا شده سبب می شود که دوباره همه چیز به حال عادی برگردد با این تفاوت که حالا همه میدانند که خوش بینی و اتحاد و سواستفاده نکردن از اعتماد یکدیگر چقدر می تواند برای همه ی دنیا خوب باشد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره نگاهی به انیمیشن رایا و آخرین اژدها فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نگاهی به انیمیشن رایا و آخرین اژدها» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید